Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-08-2016, 17:35   #3711
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to juz wiem skąd sie wzięło ura bura fafarafa - tak się wygląda w mk5

pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2016, 18:46   #3712
Grabarzek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: PCT
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 30
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Witam wszystkich!

Od kilku tygodni jestem posiadaczem nowiutkiego Mondeo MK5 w wersji trend z pakietem GoldX. Pierwotnie wybór był skierowany w stronę Focusa, ale porównanie miejsca w środku (szczególnie z moim starym Focusem II) nakłoniło mnie do zastanowienia się - wziąć wypasioną nową fokę, czy bardziej podstawowego Mondka. Ostateczny wybór padł jednak na większe auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Co mi się bardzo podoba:

- wygląd auta - co do niego podchodzę to mam usmiech na twarzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- wyciszenie wnętrza
- nagłośnienie -pomimo 8 standardowych głośników gra na prawdę fajnie,
- SYNC 3 - całkiem fajnie to chodzi, aczkolwiek brakuje mi przycisku "radio".

Co mnie denerwuje w nowym Mondku:

- za mocne wspomaganie kierownicy na trasie - na razie prowadzi mi się gorzej niż Foka II,
- fotele w wersji podstawowej (Cypress) - są za miękkie i słabo trzymają na boki,
- po zrobieniu ok 1000km podczas przyspieszania słyszę takie cykanie (dzwoneczek?) od silnika. To zawory czy coś? W każdym bądź razie pojadę z tym do serwisu, bo trochę jednak to słychać.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Mondek.jpg (97.2 KB, 106 wyświetleń)
Grabarzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2016, 20:12   #3713
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Ten dzwoneczek w dieslu był już chyba na forum przywoływany i chyba nie było konkretnej diagnozy. Być może ktoś pamięta. W każdym razie daj znać co serwis powie
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2016, 21:18   #3714
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Mam ten dzwoneczek i podobno ten typ tak ma...
Mnie serwis chciał to naprawić nowym oprogramowaniem i poprawiło się na kilkaset km. Teraz wydaje mi się, że wszystko wróciło do poprzedniego stanu.
Ogólnie jest to jedyna rzecz która mnie drażni w tym silniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jak Twój serwis znajdzie na to sposób to daj znać co i jak.
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2016, 21:31   #3715
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Też mam jakieś brzęczenie (dzwoneczek) w silniku, słyszę to z prawej strony. Przejechałem się z mistrzem serwisu, powiedział, żeby się tym nie przejmować i chyba faktycznie nie będę się tym przejmował bo może TTTMGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2016, 21:42   #3716
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał Grabarzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich!

Od kilku tygodni jestem posiadaczem nowiutkiego Mondeo MK5 w wersji trend z pakietem GoldX. Pierwotnie wybór był skierowany w stronę Focusa, ale porównanie miejsca w środku (szczególnie z moim starym Focusem II) nakłoniło mnie do zastanowienia się - wziąć wypasioną nową fokę, czy bardziej podstawowego Mondka. Ostateczny wybór padł jednak na większe auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Co mi się bardzo podoba:

- wygląd auta - co do niego podchodzę to mam usmiech na twarzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- wyciszenie wnętrza
- nagłośnienie -pomimo 8 standardowych głośników gra na prawdę fajnie,
- SYNC 3 - całkiem fajnie to chodzi, aczkolwiek brakuje mi przycisku "radio".

Co mnie denerwuje w nowym Mondku:

- za mocne wspomaganie kierownicy na trasie - na razie prowadzi mi się gorzej niż Foka II,
- fotele w wersji podstawowej (Cypress) - są za miękkie i słabo trzymają na boki,
- po zrobieniu ok 1000km podczas przyspieszania słyszę takie cykanie (dzwoneczek?) od silnika. To zawory czy coś? W każdym bądź razie pojadę z tym do serwisu, bo trochę jednak to słychać.
Gratuluję autka, ja również stałem przed podobnym wyborem i zdecydowałem się na Mondeo, chociaż jestem jeszcze na etapie tuż "przedzamówieniowym", także cieszył się nim (oby) będę dopiero późną jesienią.
Co do foteli, to jak tylko z żoną wsiedliśmy do wersji Trend, to od razu stwierdziliśmy - "ale miękko". Dlatego chyba odżałuję jeszcze tysiaka na pakiet Seat 3 - Dostaje się wtedy takie fotele jak w Titanium, które są (chyba) troszkę wygodniejsze.

Pzdr
Stefan
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2016, 22:39   #3717
michjak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-12-2014
Model: mondeo
Silnik: mk4
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał Grabarzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W każdym bądź razie pojadę z tym do serwisu, bo trochę jednak to słychać.
Gratuluję auta!
Nie piszę się " w każdym bądź razie" ale w ' w każdym razie'.
To częsty błąd oprócz innych hitów od których uszy więdną:
-półtrej roku(rok nie jest przecież rodzaju żenskiego) -> półtora roku
-dwutysięczny piętnasty -> dwa tysiące piętnasty
Nikt nie mówi przecież : w tysięcznym dziewięćsetnym trzydziestym pierwszym.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
michjak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2016, 15:12   #3718
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Sie czepiasz takich skomplikowanych form... w czasie gdy na forum powalaja na kolana "orty" w bardziej popularnych slowach.

BTW odnosnie RAFE vs AFE
Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Są dwa wskazania średniego spalania AFE i RAFE. AFE to jest to co widzimy na liczniku, a RAFE powinno być widoczne w teście zegarów i dotyczy średniego spalania tylko gdy samochód jedzie, czyli bez stania w korkach. Jeśli ktoś stoi w korkach i używa start-stop to powinny być to wartości takie same. AFE=RAFE+spalanie na postoju.
Liczone jest na podstawie ilości wtryśniętego paliwa, poniekąd w czasie dla AFE i dla ilości przejechanych km dla RAFE.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Twoje Mondeo jest odmieńcem i wszystko masz inaczej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten wzor na AFE nie jest kompletny. Bo u mnie RAFE > AFE.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2016, 15:53   #3719
Pitterek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-01-2013
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: '14
Postów: 223
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

RAFE bierze pod uwagę inny, bliżej nieokreślony (ostatnie kilkaset km?) dystans niż AFE.
AFE możesz wyzerować. RAFE już nie.
Pitterek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2016, 18:42   #3720
dobo
ford::beginner
 
Avatar dobo
 
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Krk
Model: Mondeo Mk5 Titanium
Silnik: 1.5 EB AT
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , piękny kolor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.