Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-04-2018, 07:22   #1
Didus
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 24-02-2018
Skąd: Gryfów Śląski/ Trier
Model: S-MAX TITANIUM AWD
Silnik: 2.0 TDCI 180PS
Rocznik: 2017
Postów: 70
Domyślnie Jaki sterownik haka...

Witam jak w temacie mam dylemat jaki sterownik kupić do haka który zamierzam zamontować...
W większości przypadków jest oferowany sterownik uniwersalny który jak wiadomo nie obsługuje ani czujników parkowania ani światła przeciwmgielnego nie jest podłączony do szyny can w aucie.
Cena wiadomo jest atrakcyjna około 100 zł bo za oryginalny trzeba zapłacić około 200 do 300 zł.
Czy może jednak warto zainwestować.
Tylko teraz kwestia Jaki sterownik będzie pasował na allegro można znaleźć dwa trzy rodzaje i teraz pytanie czy każdy z nich będzie działał poza tym nieraz są w opisach informację że jest to sterownik do S Maxa między rokiem 2006 a 2015 więc teraz pytanie czy będzie pasował do auta po 2015 roku...

Didus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 07:54   #2
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Jaki sterownik haka...

200-300 to chyba bez wiązki. Ja za nowy z wiązką płacilem ok 500, ale nie powiem, czy moduł z mk1 podejdzie do mk2. Sądzę, że nie.
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 08:06   #3
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Jaki sterownik haka...

Od MK1 nie będzie pasował.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 08:58   #4
Didus
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 24-02-2018
Skąd: Gryfów Śląski/ Trier
Model: S-MAX TITANIUM AWD
Silnik: 2.0 TDCI 180PS
Rocznik: 2017
Postów: 70
Domyślnie Odp: Jaki sterownik haka...

Witam
Cena za moduł jest faktycznie bez instalacji.
Co do samego modułu to zastanawia mnie dlaczego nie pasuje z MK1 do MK2 może ktoś ma jakieś informacje i może faktycznie to potwierdzić na 100% że nie będzie pasował.
Te moduły które widziałem w internecie są chyba faktycznie tylko od MK1.
Jeżeli faktycznie ma nie pasować ten moduł to potrzebuje do MK2 tylko jakoś nie mogę znaleźć albo gdzieś mi umyka to wyszukiwarce.
Może ktoś ma jakieś informacje gdzie i za ile można coś takiego wyrwać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Didus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 13:12   #5
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Jaki sterownik haka...

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ja z ehaki kupowałem wiązkę z modułem, ale z tego co widziałem, na alle są te same zestawy nieco taniej. To nie są moduły od Westfalii ale działają. A po odpowiedniej aktywacji w ustawieniach samochodu odłączane są systemy takie jak tylne PDC i BLIS.
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 16:11   #6
Didus
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 24-02-2018
Skąd: Gryfów Śląski/ Trier
Model: S-MAX TITANIUM AWD
Silnik: 2.0 TDCI 180PS
Rocznik: 2017
Postów: 70
Domyślnie Odp: Jaki sterownik haka...

Alez oczywiscie ze tem modul bedzie dzial tyle ze nie sztuka jest kupic normalnie w sklepie za normalna cene Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Choc w tym przypadku jest nawet rabat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z zalozenia staramy sie znalezc opcje tansza i rowniez jak najlepsza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co mysle ze rozwniez zrobi oryginalny modul tyle ze trzeba by uzupelnic gniazdem i okablowaniem.
Ja generalnie mam chec znalez oryginalny modul za lepsza cene tyle ze wolabym byc pewien czy ten czy inny modul bedzie napewno pasowal do MK2 lub nie pasowal aby na darmo nie kupowac i zamrozic ze 250 zl.

Ostatnio edytowane przez Didus ; 05-04-2018 o 17:40
Didus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 16:22   #7
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Jaki sterownik haka...

... a ja niestety nie rozumiem...
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 16:33   #8
Didus
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 24-02-2018
Skąd: Gryfów Śląski/ Trier
Model: S-MAX TITANIUM AWD
Silnik: 2.0 TDCI 180PS
Rocznik: 2017
Postów: 70
Domyślnie Odp: Jaki sterownik haka...

Musze poprawic odpowiedz bo rozpoznawnie mowy podczas jazdy nie jest na idealne i czasami niezle miesza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Didus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 19:25   #9
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Jaki sterownik haka...

Cytat:
Napisał Didus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie sztuka jest kupic normalnie w sklepie za normalna cene Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz auto, które zapewne kupiłeś w sklepie, za miliony monet i zamierzasz drutować oszczędzając 200 zl. Nie rozumiem.
Na używane moduły do mk2 póki co bym nie liczył...
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2018, 00:01   #10
Didus
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 24-02-2018
Skąd: Gryfów Śląski/ Trier
Model: S-MAX TITANIUM AWD
Silnik: 2.0 TDCI 180PS
Rocznik: 2017
Postów: 70
Domyślnie Odp: Jaki sterownik haka...

Hallo woro woro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miło że udzieliłeś się w temacie.
Ale szczerze to wolałbym dostać jakąś może kolejną rzeczową informację w temacie postu niż nagle zbędny komentarz.....

Akurat tak się składa że auto nie kupiłem w sklepie za milion monet i chyba nikt na tym forum nie wnika jak i za ile ktoś kupił auto....
Bynajmniej tak mi się wydaje i ja również nie będę wnikał w takie tematy.

A może lubię takie tematy i robótki domowe przy aucie ? I wcale nie oznacza to jakiegoś "drutowania"...

Ale myślę że po to jest forum aby pytać, pisać, wymieniać sie doświadczeniami i wiadomościami i zrobić coś czego nie potrafią ci którzy poprostu idą do sklepu kupić to czy tamto i nie zastanawiają się co ile kosztuje.

Oczywiście najprościej jest pojechać do ASO umówić się na założenie haka i pogadać o przysłowiowej "dupie marynie" przy kawce z przemiłą panią z obsługi klienta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A potem zapłacić za to wszystko 5 razy tyle co to jest warte. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja mimo wszystko wolę coś zrobić taniej ( nie mylić gorzej ) a różnicę w cenie wydać na coś innego dla siebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Myślę że będę szukał modułu i zrobię coś z czego będe miał satysfakcję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.






Sorry że się trochę rozpisałem ale chyba mnie to trochę ugodziło.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale jak by na ulicy leżało 10 zł to napewno każdy by po nie sięgnął nawet jak by był o lasce !!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Więc dlaczego nie zaoszczędzić 200 zł jeżeli jest taka możliwość ???

Ostatnio edytowane przez Didus ; 06-04-2018 o 00:14
Didus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.