Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2019, 20:06   #1
Ptako
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-04-2013
Model: C-Max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Komunikat "usterka silnika", tryb awaryjny i spalone żarówki podświetlenia tablicy

Witam wszystkich,

Dzisiaj podczas odpalania silnika po ok 2 godzinnym postoju, odrazu wyskoczył wykrzyknik i komunikat "usterka silnika". Po ruszeniu okazało się, że samochód nie ma pełnej mocy coś jakby odcięte turbo czyli załączył się tryb awaryjny. Silnik pracuje równo i poprawnie, po obejrzeniu samochodu zobaczyłem, że spalone są obie żarówki w lampkach podświetlających tylną tablice rejestracyjną, jak również na początku ciężko kontaktował stycznik do otwierania bagażnika ale obecnie działa poprawnie dodam jeszcze, że błąd wyświetla się przy każdorazowym zapaleniu silnika. Czy ktoś może wie co to może być ? i czy żarówki są z tym błędem powiązane czy po prostu przypadek ?
Komputer będę mógł dopiero podpiąć w poniedziałek ale może to jakaś pierdoła którą samodzielnie można sprawdzić.
Dodam jeszcze, że Cmax jest pierwszej generacji z 2010 roku,wersja po liftowa GHIA.

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.

Ptako jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2019, 07:32   #2
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Komunikat "usterka silnika", tryb awaryjny i spalone żarówki podświetlenia tabli

Jak sam zauwazyles wyswietla sie komunikat „usterka silnika” co znaczy ze zarowki nie wchodza w jego sklad. Zarowki mogles miec spalone od roku a nie mialo to wplywu na prace auta. Przyczyn moze byc wiele, problem ukladem dolotowym powietrza, uklad zasilania paliwa, czujnik od turbo. Bez komputera to wrozenie z fusow
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2019, 17:22   #3
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Komunikat "usterka silnika", tryb awaryjny i spalone żarówki podświetlenia tabli

Mam dzisiaj to samo. Po zatankowaniu do pełna i przejechaniu paru metrów wyskoczył komunikat "usterka silnika".

Czyli trzeba odczytać błąd i dopiero wtedy coś myśleć?

C-max 2009r 1.6 TDCi 109km.
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2019, 17:27   #4
majtol88
ford::advanced
 
Avatar majtol88
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-03-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 246
Domyślnie Odp: Komunikat "usterka silnika", tryb awaryjny i spalone żarówki podświetlenia tabli

Tak. Odczytaj błędy forscanem to będziesz miał podpowiedz gdzie szukać.
majtol88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2019, 18:18   #5
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Komunikat "usterka silnika", tryb awaryjny i spalone żarówki podświetlenia tabli

Były dwa błędy. Po skasowaniu pojawia się cały czas błąd P2585. Błąd z filtrem cząstek nie pojawia się już.
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2019, 18:22   #6
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,468
Domyślnie Odp: Komunikat "usterka silnika", tryb awaryjny i spalone żarówki podświetlenia tabli

I pewnie zanim napisałeś na forum wpisałeś w google kod błędu
a potem przeczytałeś pierwszy link z podpowiedzi
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Prawda?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2019, 18:38   #7
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Komunikat "usterka silnika", tryb awaryjny i spalone żarówki podświetlenia tabli

Nie miałem jeszcze czasu szukać po kodzie błędu.

Wyszukałem "usterkę silnika" i pierwszy był ten temat. A po sprawdzeniu błędów tylko wpisałem tutaj nr błędu. Jeszcze nie sprawdzałem co to może być.
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2019, 18:45   #8
majtol88
ford::advanced
 
Avatar majtol88
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-03-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 246
Domyślnie Odp: Komunikat "usterka silnika", tryb awaryjny i spalone żarówki podświetlenia tabli

Tak jak kolega wyżej podał link. Błąd jest od dodatku do filtra. Trzeba uzupełnić płyn.
majtol88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2019, 20:15   #9
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Komunikat "usterka silnika", tryb awaryjny i spalone żarówki podświetlenia tabli

Dziękuję bardzo za informację.

Dobra już wiem, że muszę dolać eolys. Jeszcze zastanawia mnie czy pojawienie się komunikatu to już pusty zbiornik czy jest tam jakaś rezerwa?

Jaką jest pojemność tego zbiornika w c-max 2009r. 1.6tdci? Bo różnie ludzie piszą. Kupować 3l?

Zbiornik jest pełny. Dostrzyknelo albo nie. Można bez obaw zrobić jeszcze trochę kilometrów zanim doleje płyn?

Ostatnio edytowane przez przeeemek ; 08-12-2019 o 23:44 Powód: Dodatkowe pytanie.
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2019, 19:20   #10
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Komunikat "usterka silnika", tryb awaryjny i spalone żarówki podświetlenia tabli

Płyn dolany. Weszło około 1.2l. kupiłem 3l, więc sporo zostało.

Błędy usunięte i procedura dolania płynu zrobiona forscanem. Teraz tylko patrzeć czy będzie się poprawnie filtr wypalał po dolaniu paliwa.

Dzięki za pomoc.

Ostatnio edytowane przez przeeemek ; 15-12-2019 o 10:35
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.