Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2019, 10:36   #1
caterso
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 29-11-2017
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Płyn chłodniczy przy wtryskach

Witam,
Na głowicy przy wtryskach zbiera się płyn chłodniczy.
Zaczęło się jakieś 4 miesiące temu od tego, że płyn pokazał się na głowicy przy wtryskach i tyle. Ubyło ze zbiorniczka, jednak nic po za tym się nie działo. Uzupełniłem brak i obserwowałem. Niejednokrotnie płynu ubywało (z 1/3 zbiorniczka) kiedy samochód stał nieruszany 3-4 dni. Płynu ubywało, czasem po jeździe, czasem po odstaniu 1-2 dni. Jakieś 3 tygodnie temu po prawie 2 tygodniach stania na parkingu zaczął dymić po przejechaniu kilku kilometrów - na niebiesko. Najpierw mechanik powiedział, że bierze olej tylko, że stan oleju się nie zmieniał. Po sprawdzeniu wtrysków okazało się, że 3 do wymiany. Po wymianie bezpośrednio pojechałem podbić przegląd. Diagnosta sprawdził spaliny (wykręcił silnik do 5 tysięcy obrotów) i oprócz zadymienia trochę na czarno co uznałem za normalne po takim wciśnięciu pedału gazu nic mu nie było. Zadymienie w normie. Płyn ubywał dalej ale dymienie ustało na jakieś 150km.
Wybrałem się ponownie do warsztatu, ponieważ twierdzili, że ubytek wynikał z nieszczelności oringu pod termostatem. Kiedy oglądałem silnik z mechanikiem wróciło dymienie, troszkę na biało, po dodaniu gazu dymu zdecydowanie więcej i jest niebieskawy. Dodatkowo zmiana pracy silnika (zauważyłem to po kilkudziesięciu kilometrach od wymiany wtrysków), raz pracuje normalnie, cicho (wtedy dymi trochę mniej), a raz słychać zdecydowanie głośniejszą pracę której przy schodzeniu z obrotów towarzyszy "grzechotanie" i chmura z rury wydechowej.
Kolor i stan oleju w porządku.
Silnik to 1.6 tdci 90km.

Mechanik stwierdził, że to termostat jest pęknięty bo nie możliwe jest, żeby spod wtrysku wyrzucał płyn bo tam nic nie ma. Po wymianie zadzwonił i powiedział, że pęknięta jest głowica gdzieś i spod czwartego wtrysku wyrzuca płyn więc jestem trochę zaskoczony. Czy w tym silniku kanał wodny znajduje się gdzieś przy gnieździe wtrysku? Jeśli to głowica, to lepiej wymienić tylko głowicę czy cały silnik ? (nie wiem czy mogło się od tego uszkodzić coś więcej). A może przyczyna tego jest inna? Ewentualnie można się jakoś upewnić niezbyt dużym kosztem czy to aby w 100% głowica ?
Auto częściej stoi w warsztacie niż jeździ...

caterso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 11:22   #2
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy przy wtryskach

Zrób test na spaliny w układzie
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 14:47   #3
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy przy wtryskach

Tu poczytaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2019, 16:02   #4
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy przy wtryskach

Tu masz fotki 2.0 TDCI DW10 / 140 KM/ , czasem głowica nie wytrzyma (:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WP_20161217_001.jpg (97.9 KB, 35 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WP_20161217_003.jpg (88.3 KB, 29 wyświetleń)
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.