Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-07-2020, 17:15   #241
uneasy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-07-2020
Skąd: Cardiff
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 231
Domyślnie Odp: Zbyt wczesny komunikat "Wymiana oleju"

Próbuję zrobić regenerację statyczna dpf, ale jak włączam procedurę to nic się nie dzieje. Mam tylko proszę czekać 1200 sekund, po czym po długim czasie że regeneracja zakończona sukcesem. Wymieniłem czujnik,, sprawdziłem oba czujniki temperatury multimetrem i opalarka i zachowują się jak trzeba. Co jeszcze jest nie tak?


Ech pojawia się błąd P2002, jakieś pomysły?

OK, ktoś zamienił przewody ciśnienia miejscami. W końcu uruchomiła się procedura


Ostatnio edytowane przez uneasy ; 28-07-2020 o 18:23
uneasy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2021, 11:35   #242
immk83
ford::amateur
 
Imię: iro
Zarejestrowany: 27-09-2017
Skąd: krk
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Powracajacy komunikat wymien olej

Panowie, czy mial ktos taka sytuacje ze po resecie inspekcji olejowej, dalej sie pokazuje. Kasuje ja tak jak opisane widze ze pisze najpierw service oil reset in progres i po kilkunastu sekundach oil reset compleate. Ale po przekreceniu kluczykow na off i spowrotem na on znow wyswietla mi sie wymien olej.
Podlaczam sie forscanem nie ma zadnych bledow, niestey z tego co widzialem nie ma tam zadnej opcji zeby z tego poziomu zrobic ten reset.
Olej byl wymieniany 2 miesiace temu, wtedy serwis olejowy nie byl kasowany. Ostnio wymienialem akumulator i dolalem 300ml oleju i jakos po tym zaczelo sie to pokazywac, nie wiem czy to jest jakos powiazane. Gdzies wyczytalem ze moze za duzy stan oleju tak ze wczoraj to co dolalem wyciagnolem strzykawka(poziom po dolanium byl na max moze z 1-2 mm ponad).

Prosze o poradeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak ktos cos mial podobnego i udalo mu sie to rozwiazac
Pozdrawiam
immk83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2021, 07:09   #243
immk83
ford::amateur
 
Imię: iro
Zarejestrowany: 27-09-2017
Skąd: krk
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zbyt wczesny komunikat "Wymiana oleju"

Dzis bylem w ASO z tym problemem, niestety po 2h prob, Panowie sie poddali, przeprogramowali tam cos ale nadal komunikat o wymiane oleju sie pokazuje.
Orientujecie sie czy wkoncu jest tam jakis czujnik "jakosci oleju" ktory moze powodowac wyswietlanie tego komunikatu? Czy jest to oparte na przebiegu ewantualnie dodatkowo stylu jazdy? Pytam bo jezeli taki czujnik jest to probowal bym go wymieniacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
immk83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2021, 08:06   #244
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Zbyt wczesny komunikat "Wymiana oleju"

Moim zdaniem to jest oparte przynajmniej o kalendarz, bo ja po przejechaniu raptem 4.000 km w prawie rok mam komunikat o wymianie, a jakość oleju jest odwrotnie i liniowo proporcjonalna do czasu jaki upłynął od ostatniej wymiany.
Przynajmniej w mk5 tak to działa...
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2021, 08:27   #245
uneasy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-07-2020
Skąd: Cardiff
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 231
Domyślnie Odp: Zbyt wczesny komunikat "Wymiana oleju"

Nie wiem czy jest czujnik od jakości w mk4, ale chyba ten drugi komunikat pokazuje się jak jest za dużo oleju, a robi się za dużo oleju bo nie wypala się DPF. Więc może zacznij od tego żeby sprawdzić kiedy oststnio wypalał się dpf i czy nie masz nie udanych prób wypalania.
uneasy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2021, 22:15   #246
mazinho_2005
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-08-2017
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo Ghia Mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Mondeo mk4 automat - wymiana oleju

Witam. Widziałem podobny temat ale rozwiązanie nieskuteczne.

Wymienialem olej w moim dieslu 4 miesiące temu, od tamtej pory zrobiłem ze 2000 km. Mam obecnie 101 000 km na liczniku. Dzisiaj pojawil się komunikat Wymiana oleju. Wystraszylem sie, podjechalem na stacje i dolalem (wczesniej sprawdzilem na bagnecie i rzeczywiscie byl suchy).

Komunikat jest dalej. Probowalem tego patentu z gazem i hamulcem i zapłonem ale nic sie nie pojawi. W komunikatach jest pusto..


Help
mazinho_2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2023, 11:19   #247
achytysz
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-04-2018
Skąd: Ząbki
Model: Ford Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2,0 TDCI 140KM
Rocznik: 2013
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zbyt wczesny komunikat "Wymiana oleju"

Cytat:
Napisał achytysz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzymam gaz i hamulec aż pojawi się potwierdzenie na wyświetlaczu Reset Complete. Wtedy zgodnie z instrukcją klikam ok. Wyłączam zapłon, włączam z powrotem i komunikat znowu się pojawia. Mechanik robił tak samo z 10 razy pod rząd.
Podbijam temat bo wiedzę że problem jest nei tylko umnie. Nieststy ja swojego do dziś nie rozwiązałem. W miezyczasie wyczyściłem DPF i olej wymianiałem kilka razy - za kazdym włożeniem kluczyka do stacyjki to samo - komunikat o wymianie oleju.

Poddały się 2 warszawskie ASO Forda. W drugim walczyli trochę dłużej ale się nie udało. Na koniec pan stwietrdził że ogólnie wszystko jest ok, komunikat niema wpływu na działanie auta a bład zapisał sie tak bardzo ze tylko wymiana modułu cos poradzi. Mówi mi kup Pan używany a my zaprogramujemy.

Może jednak komuś udało sie załatwić ten problem?
achytysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.