Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2023, 19:50   #1
Malchiki
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 20-04-2019
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 178
Domyślnie Akumulator padł po wgraniu aktualizacji IPC

Panowie, potrzebuje pomocy. Dzisiaj zaktualizowałem IPC przez UCDS - ale na stole, czyli nie w samochodzie. Wszystko poszło sprawnie. Poszedłem do auta - zamontowałem IPC - wszystkie pięknie działa. Myślę - wykasuje jeszcze błędy DTC. Podłączam laptopa, kasuje, raptem Sync3 mi się wyłącza pisząc że oszczędza akumulator. Ale to po max 8 min zabawy... pojawiają się błędy akumulatora w DTC... Próbuję zapalić silnik oczywiście zero efektu. Podłączam do ładowania akumulator na godzinę. Po godzinie podłączam czytnik bluetooth obd i patrze. Stan akumulatora 100%. Włączam silnik, zapalil. Zrobiłem rundkę z 10km ale cały czas pobór prądu był na poziomie 15A. Zaparkowałem, dla pewności jeszcze raz wyłączyłem i zapaliłem silnik. Podłączam UCDS do kasowania błędów...mija kilka minut i znowu akumulator padł...

I teraz pytanie - czy to możliwe mieć związek z wyjmowaniem i aktualizacja IPC, czy raczej przypadek i po prostu akumulator już zakonczyl żywot? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wcześniej nie dawał znać że jest jakiś problem....

Malchiki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2023, 20:07   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,494
Domyślnie Odp: Akumulator padł po wgraniu aktualizacji IPC

przypadek
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2023, 20:10   #3
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,999
Domyślnie Odp: Akumulator padł po wgraniu aktualizacji IPC

U mnie też padł bez wcześniejszych objawów przy zabawie w aucie, także raczej przypadek
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2023, 21:28   #4
Malchiki
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 20-04-2019
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 178
Domyślnie Odp: Akumulator padł po wgraniu aktualizacji IPC

dzieci - to jutro czeka mnie wycieczka i zakup nowego. Zrobiłem jeszcze teraz jedna rundkę po ladowaniu ok 4h. Odpalił - ale dalej stan naładowania pokazuje 100% (a zwykle to wahało się miedzy 70-80%) i ładowanie na poziomie 1.5A, ale dziwnie mu podskakuje co jakiś czas na -15A. Tego nie było kiedyś. Na wyłączonym silniku - to cały czas jest -15A. No nic - nie ma co kombinować - kupuje nowy i zobaczę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Trochę się wystraszyłem czy gdzieś jakieś zwarcie nie poszło i dlatego - ale przy odczytywaniu kodow DTC jest wszędzie ok.

Ostatnio edytowane przez Malchiki ; 11-01-2023 o 21:31
Malchiki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2023, 23:57   #5
Malchiki
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 20-04-2019
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 178
Domyślnie Odp: Akumulator padł po wgraniu aktualizacji IPC

wymontowałem akumulator żeby jutro zakupić i zamontować nowy - a tam w tych wnękach kupa wody... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czym to idzie wyczyścić? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_2770.jpg (92.4 KB, 55 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_2769.jpg (92.5 KB, 51 wyświetleń)
Malchiki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2023, 04:15   #6
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Akumulator padł po wgraniu aktualizacji IPC

To akurat standart, nieszczelność spinki podszybia robi swoje. Był gdzieś temat na forum. Czym wyczyścić? Będzie ciężko, lepiej dokładnie osuszyć co w obecnych warunkach nie będzie łatwe.
rav 75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2023, 07:32   #7
technikibart
ford::advanced
 
Avatar technikibart
 
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Dubaj
Model: Focus mk3 / Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115KM (EURO 5)
Rocznik: 2011.09
Postów: 426
Domyślnie Odp: Akumulator padł po wgraniu aktualizacji IPC

Prościej będzie zdemontować podstawę, przeszlifować metalowe elementy i prysnąć lakierem w sprayu.
__________________

Ostatnio edytowane przez technikibart ; 12-01-2023 o 09:03
technikibart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2023, 08:58   #8
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,370
Domyślnie Odp: Akumulator padł po wgraniu aktualizacji IPC

Cytat:
Napisał Malchiki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a tam w tych wnękach kupa wody...
Zgadza się. Na pokrywie akumulatora znajdziesz też ślady skąd dokładnie kapie woda.
Znany temat wśród Focusów gdzie 2 plastikowe kołki przepuszczają wodę.
Drugą plamę wody znajdziesz po drugiej stronie komory silnika, ale tam sobie kapie na przewody/rurki.


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] u siebie w wątku ładnie opisał jak można zamienić plastikowe kołki które są wybitnym dziełem Fordowskiej inżynierii na śrubki.

Post numer 1:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Post numer 2:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Post numer 3:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Polecam przeczytać całe posty (nie tylko pierwszy) gdyż okazało się, że początkowe śrubki nie pasowały.
Żebyś nie zamówił tak jak ja że teraz leżą na zapas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ogólnie na forum można naprawdę znaleźć dużo przydatnych informacji,
w szczególności w tych obszernych wątkach o wszystkim i o niczym (choć niektóre posiadają więcej użytecznych informacji niż tych bezużytecznych).

Z takich podstawowych rzeczy dla każdego posiadacza Focusa MK3

Uszczelki drzwi
Woda w bagażniku (hatchback jak i kombi)
Panel podszybia przecieka

To tak na start Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Potem możemy iść głębiej i sprawdzać czy nie jesteś szczęśliwcem który ma złą pompkę płynu spryskiwaczy
(która prowadzi do tego, że płyn do spryskiwaczy zalewa skrzynkę bezpieczników w kabinie)
czy też czy nie warto zajrzeć na łączenie blach tylnego nadkola gdzie kolejny przejaw Fordowskiej inżynierii nie prowadzi do ognisk rdzy.

Ciągle się zbieram żeby kiedyś zebrać to wszystko do kupy i nie zrobić jakieś przypiętego postu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez edmun ; 12-01-2023 o 09:02
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.