Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-09-2018, 11:01   #11
pers
ford::average
 
Avatar pers
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 14-10-2009
Skąd: Chorzów
Model: BMW 2 Gran Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Postów: 97
Domyślnie Odp: Wypadający wsteczny!

Mam to w Courierze 1.0 ,czasem wypadnie i paskudnie zgrzytnie. Ogólnie praca skrzyni biegów porażka. Druga skrzynia, pierwsza się rozleciała

pers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2018, 10:03   #12
kemal_
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 72
Domyślnie Odp: Wypadający wsteczny!

Dla wszystkich odwiedzających w przyszłości ten temat mogę napisać że przytrzymanie drążka w 100% rozwiązało problem, raz czy dwa zdarzyło się i było czuć pod ręką że bieg "dopiął się" dopiero po ruszeniu.

Ciekawi mnie tylko ile tam opiłków i innego syfu się nazbierało, szybsza wymiana oleju w skrzyni w takich przypadkach to może być bardzo dobry pomysł.

Przy okazji wspomnę że dziwnie zestopniowana jest ta skrzynia w ecoobooscie (podejrzewam że pod turbinę), jedynka jest dość długa przez co dwójka jeśli zejdzie się za nisko z obrotami (a zdarza się to nader często) potrafi bardzo mocno zamulić silnik (przy niskiej prędkości i na wzniesieniach trzeba mu jedynkę wbijać), zawsze mi się wydawało że dwójka powinna "ciągnąć" póki się koła kręcą a jedynka tylko do ruszania w tym przypadku trzeba się trochę przestawić i używać jedynki jak normalnego biegu. Ojjjj bez turbiny ten silnik byłby słabiuteńki.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kemal_ ; 30-09-2018 o 10:07
kemal_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2018, 13:29   #13
PrzemKo80
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Częstochowa
Model: Fiesta Trend Sync
Silnik: 1.4 96km
Rocznik: 2017
Postów: 200
Domyślnie Odp: Wypadający wsteczny!

Ja dzisiaj sprawdziłem dokładnie u siebie i mam tak że jak wrzucam wsteczny to na lewarku musi tak jakby wyczuwalnie pyknąć przy końcu bo inaczej też zgrzyt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PrzemKo80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2018, 15:29   #14
timbersher
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-10-2017
Skąd: internet
Model: Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.25
Rocznik: 2017
Postów: 211
Domyślnie Odp: Wypadający wsteczny!

Widocznie te skrzynie tak mają. Tak jak pisałem wcześniej w połowie tez wydaje się, że bieg siedzi a trzeba wbić do głęboko do końca. U mnie nie zgrzytało tylko po puszczeniu słychać było szum. Teraz samochód ma przejechane 8 tysięcy i jest znacznie lepiej, a może nam się zdaje bo wiemy jak ten wsteczny wrzucać. Szkoda tylko bo to nasz ostatni ford. Chyba, że wrócą do normalnych silników.
timbersher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.