Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2019, 09:21   #21
japim
ford::advanced
 
Avatar japim
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-max '11/ Chevy Tahoe '00
Silnik: 1.6EB 160KM/ 5.3 Vortec 285KM
Rocznik: 2011 / 2000
Postów: 212
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów 1.6EB 1300- 1600 - przyczyna?

I? Problem rozwiązany?

__________________
Pozdrawiam,
Przemek
http://images.spritmonitor.de/686843_5.png
japim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2019, 14:28   #22
radmol
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów 1.6EB 1300- 1600 - przyczyna?

Długo nie pisałem bo problemu nie było (teraz już wiem, że go nie wywoływałem po prostu). Obroty zaczynają falować w zakresie 1300 - 1600 jak wyłączę światła mijania w postojowe lub całkiem na "0". Nie ma znaczenia czy jadę czy stoję ale musi być bieg jałowy czyli tzw. luz lub na biegu wciśnięte sprzęgło. Inne odbiorniki prądu też mają wpływ na obroty oczywiście ale nie wiążę ich włączania i wyłączania z falowaniem obrotów.
I gdzie szukać przyczyny??

Ostatnio edytowane przez radmol ; 22-09-2019 o 14:33
radmol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2019, 20:09   #23
radmol
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów 1.6EB 1300- 1600 - przyczyna?

Nikt nie ma żadnego pomysłu na przyczynę falowania??

Regulator napięcia przy alternatorze? (popytałem trochę i takie cudo kosztuje regenerowane ponad 2000zł...). Nie rozumiem co ma piernik do wiatraka - dlaczego jak wyłączę światła mijania na rozgrzanym silniku i dodam gazu to obroty już nie spadają tylko zaczynają falować 1300 - 1600 ciągle ? Muszę porządnie przygazować (tak na 5-6tys obr) aby obroty zeszły do 800. Jak znowu dodam lekko gazu to sytuacja się powtarza - obroty zaczynają falować ciągle. Jak zapalę światła mijania podczas falowania to falowanie się kończy i obroty spadają na 800.
radmol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2019, 07:26   #24
radmol
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów 1.6EB 1300- 1600 - przyczyna?

Sam sobie odpowiadam...
Wczoraj wyczyściłem MAF (przepływomierz powietrza), doładowałem akumulator i dolałem do baku czyścik wtryskiwaczy (i pogoniłem auto dłużej na wysokich obrotach). BEZ EFEKTU...
Chcę spróbować przynajmniej jakoś wyczyścić przepustnicę ale nie wiem jak się za to zabrać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pewnie zaraz tu dostanę zrypkę jak zapytam o to od czego zacząć i jak skończyć procedurkę czyszczenia przepustnicy? Od spodu jest dostęp czy od góry? Psiknąć do gardzieli sprayem do przepustnic czy zdemontować i wykąpać (w czym umyć?). Potem adaptacja - czy potrzebna? Jak ją zrobić jeśli trzeba?

A może odpiąć akumulator na dłużej aby komp zapomniał wszystkie ustawienia?
radmol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2019, 16:56   #25
radmol
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów 1.6EB 1300- 1600 - przyczyna?

Wymieniono sprzęgiełko alternatora i przeprowadzono adaptację przepustnicy. Coś tam niby się zmieniło w falowaniu obrotów ale nadal problem występuje (falowanie na mocno rozgrzanym silniku po wyłączeniu świateł mijania i dodaniu a następnie puszczeniu pedału gazu - silnik wchodzi w falowanie obrotów między mniej więcej 1400 a 1800 do czasu aż np. włączy się wentylator chłodnicy lub gdy włączy się światła mijania).

Zapisałem auto do ASO Germaz na diagnostykę.
Dostałem jednoznaczną informację od mechaników (poza ASO) że mam zlecić w ASO aktualizację oprogramowania sterownika silnika.
Czy słusznie i ile takie coś może kosztować? (i w ogóle czy coś takiego się robi?).
radmol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.