Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-09-2014, 12:52   #31
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: zbyt niskie napięcie ładowania

Ja w Fieście z maja 2009 mam tradycyjne napięcie ładowania, czyli ok 14,4-14,5V. Specjalnie napisałem tradycyjne, bo słowo właściwe nie pasuje już teraz, bo w C-maxie mam tak jak napisał Atlis. Przy czym u mnie to ok 13,5V podczas normalnej jazdy. Hamując silnikiem wzrasta nawet do 15V, przy gazie w podłodze spada do 13V. Przed aktualizacją softu spadało nawet do 12.
Napięcie aku w spoczynku to nawet 11,8V.
Więc nie sprawdzajcie napięcia ładowania w dzisiejszych autach na biegu jałowym, bo pewnie większośc ma wtedy między 13V, a 13,5V. Sprawdźcie podczas jazdy przy hamowaniu silnikiem, czy rośnie.

boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2014, 18:44   #32
Adamaj3
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-04-2014
Skąd: Pułtusk
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: zbyt niskie napięcie ładowania

BONCIO, a przeczytałeś wszystkie posty w tym temacie? Chyba nie, bo w przeciwnym razie wiedziałbyś, że to co napisałeś było już omawiane dość dokładnie.
Panowie mam gorącą prośbę ! Czytajcie posty zanim zabierzecie głos, bo temat się zaciera.
Adamaj3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2014, 20:03   #33
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: zbyt niskie napięcie ładowania

Ja wczoraj przeczytałem dokładnie wszystkie posty w tym temacie, a dzisiaj jadąc w trase 200 km w obie strony porobiłem doswiadczenia z podłączonym multimetrem cały czas do akumulatora na długich kablach, multimetr w kabinie, i wziąłem ze sobą 2 akumulatory, jeden wiem że sam sie rozładowuje, nawet jak jest poza autem, to po tygodniu ma tylko 10 Volt, no i ten dobry, na którym jeżdżę na codzień.
Więc rano włączam zapłon, napięcie 13,18 V, po chwili 12,96 V, włączam rozruch, napięcie 10,10 V , silnik odpalił, napięcie 13,56 V i powoli wzrasta do 14,67 V. W czasie jazdy napięcie 14, 56 i zmienia się oscylując 14,56 na 14,32 , i tak przez około 30 kilometrów, mając tendencje spadkową, aż do momentu gdy zajechałem do celu, przez ostatnie 30 kilometrów, napięcie 13,24 V.
Na powrót założyłm ten słaby akumulator, i po odpaleniu na kable, napięcie ładowania przez około 50 kilometrów było 14,65 V. Póżniej powoli spadało, aż przez ostatnie 10 kilometrów wynosiło13,23 V.
Swiadczy to o tym, że alternator ładuje tak, ile jest potrzebne dla akumulatora, a tak jak nie napełni sie butelki, ponad pojemność, tak samo i akumulator nie da się naładować za dużo. Działa tu automatyka. I wszyscy piszący w tym temacie mają rację, a jeżdżąc do ASO i innych magików, oni tylko zacierają ręce, że kasa sama im do nich wpada. To tyle, z czym chciałem sie podzielić z kolegami z Forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2014, 00:10   #34
Adamaj3
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-04-2014
Skąd: Pułtusk
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: zbyt niskie napięcie ładowania

SALOM może i przeczytałeś wszystkie posty ale raczej nie ze zrozumieniem. W przeciwnym razie wiedzialbyś, że ja ( i nie tylko ja) w swoim samochodzie również dokonywałem pomiarów na postoju, po uruchomieniu, w czasie jazdy, podczas przyspieszania, hamowania itp. i za każdym razem wynik jest taki sam czyli 13,1-13,2V, niezależnie od tego czy akumulator przed rozruchem ma 11,8V czy 12,8V. Skutkuje to tym ,że po kilkunastu dniach użytkowania akumulator staje się coraz bardziej niedoładowany aż do problemów z rozruchem.
Twoje pomiary są natomiast jak najbardziej poprawne i świadczą jedynie o tym, że auto ma zupelnie sprawny system ładowania akumulatora. Tak wlaśnie powinien działać "Ford smart charger". Problem zaś polega na tym, że z niewiadomych przyczyn w niektórych Fiestach MK7 ( z tego co wiem dotyczy to tylko TDCI) system ten ogranicza napięcie do 13,2V niezależnie od panujących warunków takich jak obciążenie, temperatura , i stan naładowania akumulatora .Najgorsze jest jednak to, że nikt w chwili obecnej nie potrafi zdiagnozować przyczyn takiego stanu rzeczy. Jak już pisalem byłem w ASO oraz ( jak ty to nazwałeś) u kilku "magików" i nic. Wymiana alternatora i akumulatora również nie przyniosla pozytywnych rezultatów.
Adamaj3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2014, 12:54   #35
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: zbyt niskie napięcie ładowania

Czyli tak pewnie ma być.

Ostatnio edytowane przez salom ; 01-10-2014 o 19:29
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2014, 14:42   #36
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: zbyt niskie napięcie ładowania

Adamaj czytałem, ale nie pamietam po tylu dniach kto co robił. Poza tym może to co napisałem przyda się innym, bo jest jak najbardziej w temacie niskiego napięcia ładowania, choć akurat nie w Twoim przypadku.
Cisnijcie kogoś z IDSem, żeby sprawdził i zaktualizował soft PCMa. U mnie akutualizacja zmieniła sposób ładowania aku.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2014, 18:45   #37
WG95045
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Garwolin
Model: fiesta VAN
Silnik: TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: zbyt niskie napięcie ładowania

Autko odebrałem od elektryka - po rozebraniu alternatora (zdjęte szczotki z regulatorem), oględziny nic nie-dały (stan bardzo dobry). Alternator złożony ponownie, po konsultacjach z zaprzyjaźnionym mechanikiem z serwisu, ford zastosował inteligentne ładowanie akumulatora - taka jest diagnoza elektryka. Pozostało mi jeździć aż do skutku (oczywiście ze wskaźnikiem z zapalniczce) bacząc na napięcie spoczynkowe akumulatora. Na chwilę obecną akumulator ma się dobrze, zobaczymy co będzie zimą.
K.Sz.
WG95045 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2014, 18:26   #38
WG95045
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Garwolin
Model: fiesta VAN
Silnik: TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: zbyt niskie napięcie ładowania

No i stał się cud. Dzisiaj napięcie ładowania wzrosło do 14,1 V - najwyraźniej napięcie ładowania zależne jest od temperatury zewnętrznej. Przy temperaturze 3 st. Celsjusza woltomierz na stałe podłączony do gniazda zapalniczki wskazał 14,1 V. Tak więc gratuluję stacji ASO FORDA znajomości podstawowych parametrów pojazdu.
Pozdrawiam.
WG95045 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2014, 20:55   #39
Adamaj3
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-04-2014
Skąd: Pułtusk
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: zbyt niskie napięcie ładowania

No i u mnie również ( podobnie jak u kolegi wyżej) zagadka zbyt niskiego ładowania się wyjaśniła. Gdy temperatura zaczęła oscylować wokół zera i poniżej ładowanie się podniosło do poziomu 14,2V. Dodatkowo musiałem wymienić akumulator na taki, który ( zalecenie Forda) wykonany jest w technologi silver calcium (obecnie wszystkie akumulatory stosowane przez Forda są tego typu) i problemy z rozruchem i niedoładowaniem baterii skończyły się. W tej sytuacji temat można zamknąć. Pozdrawiam.
Adamaj3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2018, 07:07   #40
flashhh
ford::average
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 10-04-2013
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: KUGA mk2
Silnik: 2.0TDCi MR'13 Tit 4WD
Rocznik: 2014
Postów: 57
Domyślnie Odp: zbyt niskie napięcie ładowania

Kurcze przeczytałem wszystko bardzo uważnie i u mnie również kilka razy miałem błędy U3003 w różnych sterownika Kugi mk2 co mówi o zbyt niskim napięciu. Więc zrobiłem pomiary no i oczywiście napięcie ładowania wynosi 13,6v przy ok 13'C . Ale jedna błędy pojawiają się i chyba wygląda na akumulator bo po 2 godzinach po ładowaniu ( podczas jazdy) mam napięcie 12,3 -12,4volta a według danych z netu napięcie powinno wynosić od 12,5-12,7v. Więc podłączyłem prostownik i na początku prąd skoczył na 6 Amper( skoczył by pewnie więcej ale tyle daje mój prostownik max) i ku mojemu zdziwieniu po 1 godzinie spada do 1,5Amper ( dziwne że tak szybko się naładował). według mojej teorii zmniejszyła mu się pojemność i ładuje małą % jego część, jesli akumulatory kwasowe mają efekt pamięci jak akumulatory z telefonów itp. Co o tym myślicie . A tak na marginesie to jaki oryginalnie wkładają akumulator do Forda Kuga Mk2 2,0 TDCi ?
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez flashhh ; 28-09-2018 o 07:40
flashhh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.