Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2015, 18:37   #21
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Co ile kilometrów wymieniać pasek rozrządu?

Dwukrotnie przejeździłeś jungela1991. Da sie ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2015, 12:11   #22
spenser696969
ford::advanced
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: SOCHACZEW
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI z DPF
Rocznik: 2011
Postów: 307
Domyślnie Odp: Co ile kilometrów wymieniać pasek rozrządu?

Witam, ja wymieniałem pasek przy 160 tys. no i teraz pytanie kiedy następną wymianę robić przy 320 tys.?? czy może wcześniej? rozrząd robiony na oryginalnych częściach więc chyba kolejne 160 tys. powinno się spokojnie zrobić.
spenser696969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2015, 08:28   #23
jungel1991
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 24-12-2015
Skąd: Smarglin
Model: Focus MK 2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 44
Domyślnie Odp: Co ile kilometrów wymieniać pasek rozrządu?

To co ile radzicie wymieniać rozrząd. w Focusie MK 2 1.6tdci 109 KM?? Raczej mnie nie przejeździł co do posta kolegi bo ja pierwszy raz wymieniałem rozrząd, a miałem wtedy 198 tyś kmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chodzi mi o to że już raz wymieniony powinno się wymieniać częściej. Skoro włożyłem zestaw firmy INA, to ile to wytrzymujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?? Wszyscy mechaniorzy, których pytałem twierdzili że teraz to co 60 tyś więc stąd moja opiniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jungel1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2015, 10:10   #24
spenser696969
ford::advanced
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: SOCHACZEW
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI z DPF
Rocznik: 2011
Postów: 307
Domyślnie Odp: Co ile kilometrów wymieniać pasek rozrządu?

Cytat:
Napisał jungel1991 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To co ile radzicie wymieniać rozrząd. w Focusie MK 2 1.6tdci 109 KM?? Raczej mnie nie przejeździł co do posta kolegi bo ja pierwszy raz wymieniałem rozrząd, a miałem wtedy 198 tyś kmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chodzi mi o to że już raz wymieniony powinno się wymieniać częściej. Skoro włożyłem zestaw firmy INA, to ile to wytrzymujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?? Wszyscy mechaniorzy, których pytałem twierdzili że teraz to co 60 tyś więc stąd moja opiniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepiej będzie zadzwonić do serwisu forda i spytać o kolejną wymianę bo raczej nikt nie odpowie na to pytanie z forum, sam nie znam odpowiedzi też.
spenser696969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2015, 10:22   #25
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Co ile kilometrów wymieniać pasek rozrządu?

ASO powie ze tyle ile 1, no i w sumie czemu nie ?!
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2016, 21:26   #26
piotrekone12
ford::advanced
 
Avatar piotrekone12
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 27-01-2014
Skąd: okolice Warszawy
Model: jest S-MAX 2.0TDCi Titanium S, był FOCUS MK3 1.5TDCi, FOCUS MK3 i FOCUS MK2 1.6 TDCi, C-MAX 2.0i
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 232
Domyślnie Odp: Co ile kilometrów wymieniać pasek rozrządu?

Podczas ostatniego przeglądu dowiedziałem się, że Ford wprowadził ostatnio zmiany interwału wymiany rozrządu przy silniku 1.6TDCi (95KM) i waha się od 160kkm do 200kkm.
Dlaczego?
Dostawcą tych części było kilku producentów (różna jakość pasków), stąd taka rozpiętość przebiegu.
Podobno zdarzały się zerwania paska napędu rozrządu - w ASO po VINie sprawdzą kiedy dany model auta powinien mieć zmieniony rozrząd.

U mnie powinien być wymieniony przy 180kkm, jednak przy 160kkm miałem do wymiany koło pasowe napędu rozrządu (chyba się nie pomyliłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i przy okazji wymienili rozrząd.

Polecam telefon lub wizytę w ASO - poinformują przy jakim przebiegu wymienić rozrząd, a samą usługę możecie oczywiście wykonać poza ASO

Ostatnio edytowane przez piotrekone12 ; 08-01-2016 o 21:42
piotrekone12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 14:05   #27
spenser696969
ford::advanced
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: SOCHACZEW
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI z DPF
Rocznik: 2011
Postów: 307
Domyślnie Odp: Co ile kilometrów wymieniać pasek rozrządu?

Cytat:
Napisał piotrekone12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podczas ostatniego przeglądu dowiedziałem się, że Ford wprowadził ostatnio zmiany interwału wymiany rozrządu przy silniku 1.6TDCi (95KM) i waha się od 160kkm do 200kkm.
Dlaczego?
Dostawcą tych części było kilku producentów (różna jakość pasków), stąd taka rozpiętość przebiegu.
Podobno zdarzały się zerwania paska napędu rozrządu - w ASO po VINie sprawdzą kiedy dany model auta powinien mieć zmieniony rozrząd.

U mnie powinien być wymieniony przy 180kkm, jednak przy 160kkm miałem do wymiany koło pasowe napędu rozrządu (chyba się nie pomyliłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i przy okazji wymienili rozrząd.

Polecam telefon lub wizytę w ASO - poinformują przy jakim przebiegu wymienić rozrząd, a samą usługę możecie oczywiście wykonać poza ASO
A pytałeś od którego producenta paski wytrzymują najdłużej?

Ostatnio edytowane przez spenser696969 ; 10-01-2016 o 14:07 Powód: Producent zamiast dostawca
spenser696969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 14:17   #28
Krzysztof18
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2013
Model: focus
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Co ile kilometrów wymieniać pasek rozrządu?

Kolego wymieniaj co 80 tys. max , te 240 dobre ale na Francję gdzie nie ma mrozów mi przestawił się po 85 tys. a w kwietniu miałby 3 lata . Nie wiem kto wymyślił te 240 tys chyba ten sam co wymiana oleju co 20 lub 30 tys.
Krzysztof18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 14:23   #29
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Co ile kilometrów wymieniać pasek rozrządu?

Cytat:
Napisał Krzysztof18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mi przestawił się po 85 tys
Jesteś wyjątkiem z wadliwym paskiem, bo praktycznie nikomu tak się nie robi , bardzo sporadycznie , więc nie wmawiaj , żeby wymieniać co 80

Cytat:
Napisał Krzysztof18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem kto wymyślił te 240 tys chyba ten sam co wymiana oleju co 20 lub 30 tys.
Jakoś auta robią tak po 300-400 tys wymieniając co 20 tys , cofają liczniki , następnie my lub inne pazerne kraje jeździmy kolejne tysiące i jakoś nic się silnikom nie dzieje
Przy wymianie oleju co 10 tys to niektórzy by musieli wymieniać co półtora miesiąca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja akurat wymieniałem pasek przy 180 tys i wyglądał jak nowy. No popatrz, nic mu mróz nie zrobił
Nie dramatyzuj aż tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 10-01-2016 o 14:25
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 15:50   #30
Krzysztof18
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2013
Model: focus
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Co ile kilometrów wymieniać pasek rozrządu?

No nie wiem kolego twoja sprawa , osobiście rozrząd miałem robić na wiosnę czyli miałby jakieś 105 tys. w ciągu 3 lat . Nie będziemy się licytować kto co ile ma wymieniać ale powiem ci tak duże mobile mają 26 litrów oleju i wymiana co 60 tys. A ty w osobówce 4 litry trzymasz 20 tys? a jeszcze lepiej jak ktoś to robi w 2 lata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krzysztof18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.