Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-11-2021, 06:47   #1341
Michał82
FCP member
 
Avatar Michał82
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-02-2011
Skąd: Lublin, Piaski
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2013
Postów: 85
Domyślnie

Nie cytuj całych postów w odpowiedzi. Cytuj tylko te fragmenty, na które odpowiadasz.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]






Myślałem o tym przez chwilę i pamiętam tą dyskusję o oponach asymetrycznych. Może i warto przeprosić się z Hankookami, biorąc pod uwagę fakt możliwości wyząbkowania opon. Zima może być różna, a tak jak pisałem - na początku z Hankookami nie było źle. Ewentualnie - opcja droższa - Continental ContiWinterContact TS 830 P, jakieś 530 zł za oponę, ale też bieżnik asymetryczny. Hankook jest tańszy jakieś 170 zł na oponie. Nawet w technologii SEALGUARD wychodzi 100 zł taniej. Zimowe Continentale miałem w Mondeo MK3 - sprawdzały się bardzo dobrze. Ciężki wybór - teraz rozumiem, co przeżywa żona w sklepie z butami...


Ostrzeżenie dla kupujących w Inter Cars - dzisiaj miałem ciekawą rozmowę w sklepie stacjonarnym, w którym miałem odebrać zamówione w ich sklepie online opony. Zależało mi na DOT z 2021 roku, więc wybrałem takie opony z ich oferty. Dostałem info, że mogę odebrać zamówienie więc udałem się do sklepu na wskazany adres. Opłaciłem zamówienie w kasie, idę po towar a tam 4 opony DOT 2020. Skoczyło mi ciśnienie, ale uprzejmie poprosiłem o wydanie 4 opon z 2021 roku, a te 4 mogą sobie zabrać. Otrzymałem info, że "my nie mamy danych DOT opon, które mamy na stanie. Niech pan pójdzie do chłopaków z obsługi klienta, niech panu zamówią jeszcze raz z komentarzem, że DOT ma być z 2021 roku. A z paragonem proszę do kasy po zwrot pieniędzy."
Idę do kasy, mówię że chcę odzyskać pieniądze (płaciłem kartą), a pani z kasy uprzejmie mnie informuje, że nie mają takiej możliwości, tylko gotówka (XXI wiek, 500 placówek w 17 krajach). Mówię, że zaraz będę robił zamówienie u pana z obsługi - pani się uśmiecha i mówi, że to bardzo dobrze, bo zrobi kompensatę bezgotówkową. OK, idę zamawiać. Pan w okienku pyta o co chodzi, tłumaczę o co mi chodzi. Słucha uważnie, po czym tłumaczy, że owszem, może mi zamówić opony, ale u niego cena będzie 50 zł wyższa na oponie i nie ma żadnej gwarancji, że komplet będzie z 2021 roku, bo może być znowu z 2020 albo starszy, bo oni nie mają wpływu na DOT opon, które im przyślą, bo - magiczna formułka - prawidłowo składowane opony przez okres nie dłuższy niż 36 miesięcy są traktowane jako nowe przy sprzedaży. Ręce mi opadły, podziękowałem za informację, od siebie dodałem jeszcze, ze skoro oni nie wiedzą jaki DOT będą miały opony (chociaż w sklepie internetowym są na 100% pewni, że 2021), to skąd ma pewność, że gdzieś, w odległym magazynie, opony które oferują są prawidłowo składowane? Nastała cisza, pożegnałem się, poszedłem do kasy, wziąłem kasę w gotówce i wyszedłem. Poszukiwań ciąg dalszy...

__________________








Ostatnio edytowane przez Speedo ; 05-11-2021 o 08:29
Michał82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2021, 23:47   #1342
Ciach0
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-03-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max 2012 r.
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki na zimę ?

Szanowni i Szanowne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,

Sprawa opon mnie również dopadła, ale trochę z innej strony. Mianowice niecny plan mam taki, aby zakupić wielosezon.

Obecnie mam na schyłku moje zimowe Hankooki, z których jestem całkiem zadowolony, a jeżdzę niemałym autem, tj. Fordem S-max z 2.0 TDCI 163@200 KM.

Jeżdzę po mieście, ale również po całej Polsce. Kiedyś były to przebiegi rzędu 50 tys. rocznie, teraz ok. 15 tys., ale ciężko przewidywać, co będzie

Plan jest taki, żeby kupić wielosezonówki i używać ich przez większość roku, a tylko w ścisłe lato zmieniać ewentualnie na letnie.

W związku z tym, mam kilka pytań i będę wdzięczny za pomoc, szczególnie tych, którzy mieli styczność w tego typu furach z wielosezonem:


1. Czy to w miarę sensowny plan: tj. kupić bardziej zimowy wielosezon i zmieniać z letnimi? Czy biorać pod uwagę masę, moc auta i przebiegi olać sprawę i pójść w klasykę, tj. lato+zima?

2. Mam ktoś doświadczenie jak sprawdza się w sporych i dosyć ciężkich autach, wielosezon, szczególnie po 2, czy 3 sezonach? Nie traci swoich właściwości? Pytam, bo słyszałem opinie, że w takich autach, to pierwszy sezon jeszcze ok, ale później w zimę jest coraz gorzej.

3. Na razie moje typy przy tej koncepcji i rozmiarze 225/50 R17, to:

- Goodyear Vector 4Seasons 3 gen

- Vredestein Quatrac lub Pro

- Hankook Kinergy 4S2

Założyłem, że Michały CrossClimate 2 nie pasują do koncepcji, ale czy słusznie? Coś jeszcze warte uwagi?

Ostatnio edytowane przez Ciach0 ; 09-11-2021 o 23:58
Ciach0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2021, 09:25   #1343
robaczeq
ford::average
 
Imię: rbq
Zarejestrowany: 20-12-2008
Model: S-Max/Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi /1.4 TDCi
Rocznik: 2010/2007
Postów: 108
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki na zimę ?

Ja od siebie mogę z czystym sumieniem polecić Continetal AllSeasonContact 225/50/17 98V XL, latem bardzo ok a zimą nie ustępowały zimówkom, tylko conti do najcichszych nie należą.
Jeździły na AR 159 @ 200KM/450Nm 1 para rocznik 2017, druga para 2018, sprzedane w tym roku razem z samochodem.

Ja z maxem dostałem dwa komplety, dojadę teraz zimówki, potem letnie i na kolejną zimę znów zakładam wielosezon.
robaczeq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2021, 00:04   #1344
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki na zimę ?

Wiem, że nie powinienem bo to już będzie 1344 post... no ale.

Postanowiłem pierwszy raz kupić wielosezonowe - chodzi o finanse, bo mam do wymiany oba komplety i fakt że jeżdżę niewiele i raczej spokojnie. Rocznie jakieś 10 k km. W góry na razie się nie wybieram, zimą będę jeździł weekendowo po Warszawie i okolicach do 80 km, więc będę w miejscach gdzie jeszcze nie widziałem zimą odśnieżonej drogi, ale okazjonalnie. W sezonie rowerowym wszystkie typy dróg i nawierzchni także w dłuższych trasach.

Czy ktoś ma doświadczenie z wielosezonowymi Dunlop Sport All Season? Nie będę kombinował i mam zamiar kupić standardowe 225/50 R17 bo taką mam felgę aluminiową.
Mam też 16" aluminiową, na której są zimówki, ale zostało 3,5-4 mm, a na letnich tylko 1 mm więcej.

Zakładam, że gdybym miał kupić drugi komplet, to raczej zimowy na 16, ale nie wcześniej jak za 1-2 lata i tylko przy założeniu że wreszcie wrócę do nart.

Dlaczego pytam o te? Bo wyskoczyły mi jako pierwsze na znanym portalu, mają dobre opinie i akceptowalną dla mnie cenę. Opinii za dużo nie mają, a weszły na rynek chyba jesienią 2020.
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2021, 20:56   #1345
Ciach0
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-03-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max 2012 r.
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki na zimę ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzięki za opinię. Zdecydowałem się jednak na Goodyeary. Do ostatniej chwili wahałem się pomiędzy nimi, a Conti, ale zdecydowało, że w większości testów (tak, wiem, ale na czymś się trzeba oprzeć) jednak Goodyear jest cichszy, a na tym mi zależy.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Popatrz jeszcze sobie na Hankooki lub Vredesteiny. Są w podobnej kasie, jak Dunlopy, a też mają bardzo fajne opinie. Szczególnie Vredesteiny wydają się spoko.
Ciach0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2021, 22:01   #1346
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki na zimę ?

Hehe, dziś wieczorem już zamówiłem te Dunlopy. Zobaczymy. Jakoś za specjalnie nie szukałem, ale W najpopularniejszym sklepie z oponami Vredesteinyów nie było w tym rozmiarze.

Po zakupie się jednak zacząłem zastanawiać czy te letnie nie mogłyby jeszcze pojeździć, bo niby bieżnik 4.5-5 mm ale jeszcze trochę do znaczników brakuje, ale są z 2016 roku, więc zaczynałby na wiosnę 7 sezon...
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2021, 11:06   #1347
Lenox82
ford::beginner
 
Imię: Lenox82
Zarejestrowany: 22-08-2021
Skąd: Dolnośląskie
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 tdci 140km
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Felgi stalowe 16 cali , s-max , 2.0 TDCI

Witam.
Mam zamiar kupić felgi stalowe na zimę i do nich opony. Wyczytałem , że rozmiar felgi to 6,50Jx16 ET50 , rozstaw śrub 5x108 , otwór centralny 63,4 . Są dostępne , nowe i używane. Tylko zauważyłem w jednym ogłoszeniu , że felgi do s-maxa powinny być wzmocnione.
Moje pytania są następujące.
Rozmiar felgi jest odpowiedni ?
Czy potrzebne są felgi wzmacniane do s-maxa ? Jeśli tak to na jakie oznaczenie zwrócić uwagę ?
Lenox82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.