Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2018, 06:04   #1161
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki na zimę ?

Wskaż te przepisy...

weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2018, 07:11   #1162
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Opony zimowe, jaka marka, jaki model, jaki rozmiar...

Tak mi wtedy powiedziano w ASO. Faktem jest, że ASO tego raczej nie wyłączyło z własnej inicjatywy, tylko była na to jakaś akcja Forda.
cattani75 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2018, 13:37   #1163
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki na zimę ?

"Powiedziano" i "jakaś" to bardzo blisko "nic".
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2018, 14:44   #1164
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Opony zimowe, jaka marka, jaki model, jaki rozmiar...

A co za różnica, skoro ostatecznie funkcja wprowadzona fabrycznie została wyłączona?
cattani75 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2018, 17:12   #1165
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,009
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki na zimę ?

Autoryglowanie po ruszeniu, to nie to samo co podwójne ryglowanie (dead lock).

Możecie już wrócić do tematu felg i opon.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2018, 18:01   #1166
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki na zimę ?

Oczywiście, podwójne ryglowanie miałem na myśli. I nie jestem takim lamusem, żeby mi aso wyłączało co chce w moim aucie.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2018, 17:53   #1167
Mondziawka
ford::average
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 19-02-2005
Skąd: Haverhill
Model: Focus titanium x
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 192
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki na zimę ?

U mnie Nokian wrd4 225 50 17. Narazie nie moge zlego slowa powiedziec. W sumie najlepsze zimowki jakie do tej pory mialem.
Mondziawka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2018, 19:16   #1168
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki na zimę ?

przyszły... sliczne. miekkie. czarne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. goodyear ug performance g1 ...
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2018, 16:30   #1169
ondo
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: Cieszyn
Model: S-Max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki na zimę ?

Cytat:
Napisał Piotr Wicha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na tą zimę kupiłem 245/45/18 DUNLOP SP Winter Sport 3D. Niedawno na południu Polski dowaliło śniegiem i wybrałem się na deskę. Podjeżdżając na parking pod stok narciarski nie mogłem wjechać, kopałem się w śniegu. Podjazd nie był jakiś hardkorowy.
Później zdarzyło mi się kilka razy także nie podjechać pod śmieszne wzniesienia, gdzie każdy inny samochód daje radę. Nie wiem gdzie jest problem, czy opona jest jakaś lipna?

Jakie są wasze opinie na temat tej opony?
Mam w fabrycznym rozmiarze 235/45R18 Bridgestone LM001 (rok produkcji koniec 2016, bieżnika ok. 8mm) i na śniegu też jest strasznie słabo - we wszystkich innych warunkach drogowych sprawdzają się elegancko. Już zacząłem się zastanawiać czy to wina opon, czy może S-Max jakoś dziwnie jest wyważony ale wygląda na to że może to być wina bardzo dużej szerokości opony.

Pozdrawiam,
Ondo
ondo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2018, 21:57   #1170
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki na zimę ?

Cytat:
Napisał ondo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może to być wina bardzo dużej szerokości opony.
Tak było daaawno temu. Dzisiaj opony zimowe w bieżnikach mają mnóstwo lameli, które neutralizują mniejszy nacisk na 1cm2. Zresztą 235 w nacisku na przednią oś w S-Maxie nie jest czymś megaszerokim. Po prostu są opony, które lepiej sprawdzają się na mokrym, suchym lub na śniegu. Z pewnością nie przeczytasz o tym w opiniach na opoeno, pewnie też nie zobaczysz w testach ale według mnie różne modele opon można klasyfikować podobnie jak samochody.

O co mi chodzi: jeśli weźmiemy na tapetę Audi, Mercedesa i BMW to wiadomo, że typowo Audi jest wyważone w każdym calu, Mercedes najbardziej komfortowy a BMW najbardziej sportowe. Dochodzą do tego pewne wariacje jak Luxury Line w BMW czy Pakiet AMG w Mercedesie zmieniające charakter w bardzo znacznym stopniu. Mam wrażenie, że podobnie jest z oponami. Jeśli mówimy o zimówkach to:
- Bridgstone są dobre dla aktywnego/zaangażowanego kierowcy, mokro, sucho, -12C, +12C - cały ten zakres pozwala na aktywną jazdę ale nie śnieg. Do spokojnego toczenia się też nie za bardzo bo mieszanka jest zbyt miękka a ścianka boczna zbyt twarda. Takie BMW.
- Michellin to opona która godnie przemierza drogę, dobrze gubi łaty. Jak spadnie śnieg to pojedzie jak przecinak. Jak zrobi się dla niej za ciepło to na pierwszym zakręcie da znać, że się przegina. Nawet jeśli reklamy szły razem z Porsche 911 to jest to opona z Mietka.
- Conti jest wszechstronna we wszystkim...ale też w niczym nie jest najlepsza. Ani najlepiej nie jeździ po mokrym, ani najlepiej nie jeździ po suchym, ani najlepiej nie jeździ po śniegu.

Osobiście mam niestety za małą próbkę żeby wysnuwać jakieś zasadnicze wnioski ale coś jest na rzeczy. Patrząc na samochody, które regularnie użytkuję z Sixta (duuuuża niemiecka wypożyczalnia) widać pewne preferencje w doborze opon przez producenta. Sixt trzyma samochody przez pół roku więc sami raczej nic nie naciągają. W większości przypadków zbieżność jest podobna.

Co tu próbuję nawypisywać? Ano to, że chciałbym zobaczyć jakieś takie subiektywne przecież zestawienie marek modeli z oceną typu. Tak jak dziennikarze motoryzacyjni oceniają marki i modele. Co wsadzić do świetnie zawieszonego Forda, żeby wydobyć z niego co się da na każdym zakręcie? A co wsadzić do Renault, które nawet w wersji sportowej jest bardziej komfortowe niż Mondeo Vignale w max sportowych nastawach?

Tak samo jak producenci samochodów ustawiają zawieszenia i układy kierownicze tam samo producenci opon projektują opony pod dłuugie spokojne przebiegi, ostre przejazdy po szykanach czy ostre odejścia na zaśnieżonych drogach. Jak to wyczytać z marketingowego bełkotu?

PS Łyknąłem jak młody reklamę Michellin Pilot Aplit 4 z Porsche w roli głównej: We together designed the tyre for the best ever performance. Nie ogarnąłem w tle zaśnieżonych alpejskich szczytów. U nas się nie sprawdza. Od początku sezonu może ze 3% przejechały na śniegu :/
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała

Ostatnio edytowane przez latar ; 25-02-2018 o 21:59
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.