Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2019, 10:48   #1131
Memphis1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-09-2014
Model: Focus
Silnik: 1.0
Rocznik: 2019
Postów: 13
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Podzielę się pierwszymi spostrzeżeniami po przejechaniu 500 km.
Model Titanium kombi, silnik 1.0 125 KM.

Wszystkie moje subiektywnie opinie opieram głownie na porównaniach do mojego poprzedniego samochodu, czyli Focusa MK1.

* bardzo pozytywne zaskoczenie to spalanie - średnio 6.2 l/100km - 60% trasa - 40% miasto
* dużo miejsca z przodu - deska rozdzielcza nie okala kierowcy, jest wycofana, ale w zasięgu ręki - na plus fakt, że większość akcji można ogarnąć przyciskami fizycznymi
* cisza - nie jechałem jeszcze specjalnie szybko, ale do 120km/h w kabinie jest cichutko - można bez problemu prowadzić rozmowy
* elementy pakietów winter i parking - super się sprawdzają - szczególnie pomocna jest szerokokątna kamera cofania w sytuacjach wyjazdów tyłem z prostopadłych miejsc parkingowych
* system infotainment jest responsywny i czytelny
* auto bardzo dobrze sobie radzi z jazdą na niskich obrotach

Największe obawy, jeszcze na etapie szukania i zakupu miałem do silników 3 cylindrowych. Na początku poszukiwań nie brałem przez to nowego Focusa pod uwagę. Ale po jeździe próbnej zostały one rozwiane. Silnik 125 KM ma dynamikę wystarczającą do normalnego poruszania się po drodze, także autostradzie. A dźwięk? Słychać, że to nie są 4 cylindry. Ale każde urządzenie mechaniczne wydaje jakieś dźwięki, ten silnik wydaje taki jaki wydaje. Tutaj zupełnie nie widzę powodów, aby przywiązywać do tego uwagę, szczególnie że poziom wyciszenia kabiny jest na wysokim poziomie. Nie kupuje się budżetowego kompakta dla wrażeń akustycznych - od tego są droższe samochody Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam wrażenie że dużo złych opinii o przeróżnych samochodach, nie tylko Focusie, wypisują osoby, które ich nie kupują. Na zasadzie, że "kiedyś to były samochody".
Ja osobiście wybrałem Focusa nie dlatego, że był obiektywnie najlepszy, czy tez miał najlepsze silniki/systemy/itp. - wybrałem go dlatego, że kontakt z nim i jazda sprawiła mi najwięcej frajdy.

Memphis1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2019, 10:59   #1132
Misieksmig
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: Zabrze
Model: Focus
Silnik: 1,0 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 175
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

A jakie modele brałeś jeszcze pod uwagę?
Misieksmig jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2019, 11:12   #1133
Memphis1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-09-2014
Model: Focus
Silnik: 1.0
Rocznik: 2019
Postów: 13
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Lista była zróżnicowana pod względem segmentów - ale generalnie tak to wyglądało:

Toyota Corolla Hybrid - zaważyła cena - 30 tys. drożej, a wyposażenie byłoby bardzo podobne, nawet minimalnie gorsze. Niższe spalanie nie zrekompensowałoby wyższej ceny zakupu w sensownym okresie.
Opel Astra - bardzo mi się podoba Astra, ale ze względu na to, że jest już przy końcu cyklu życia, toteż widać braku na polu technologicznym
Renault Kadjar - te same powody, co Astra
VW T-Roc - tutaj mam mieszanie uczucia, niby samochód mi się podoba, ale jakoś subiektywnie źle mi się go prowadziło
Memphis1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2019, 21:39   #1134
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał Memphis1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja osobiście wybrałem Focusa nie dlatego, że był obiektywnie najlepszy, czy tez miał najlepsze silniki/systemy/itp. - wybrałem go dlatego, że kontakt z nim i jazda sprawiła mi najwięcej frajdy.
To podobnie do mnie wybrałeś. A też na początku w ogóle o fordzie nie myślałem.
Choć my z żoną na końcu, pierwsze co to testowaliśmy tylną kanapę, nie w sensie, że tam barabara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , a miejsce i wygoda i głównie tym Focus wygrał.
( a testowane, brane auta pod uwagę to: i30-była jazda próbna, elantra, cactus-była jazda próbna, c3-była jazda próbna [auto żonie się podobało, myślałem, że może pójść mega budżetowo], c3Aircross, c4ST, astra, combo i na końcu walka z myślami między C-maxem a FFmk4).
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2019, 18:30   #1135
malacz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-08-2019
Model: Focus mk4 Titanium
Silnik: 1.5 ecoboost 150KM M6
Rocznik: 2018
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Również jestem zadowolony ze swojego Focusa mk4 z tym, że z silnikiem 1.5 150 KM w wersji Titanium (hatchback). Spalanie średnie z dystrybutora w moim przypadku to ok. 6.5 l/100 km (z 11 tys. km). Uważam, że to dobry wynik szczególnie porównując to spalanie do silnika 1.0 ecoboost fiesty - 6.3 l/100 km (drugie auto, które posiadam). Różnica w spalaniu niewielka, a moc o 50 KM większa. Focus jest rzeczywiście bardzo dobrze wyciszony i dynamiczny. Poprzednio jeździłem civiciem IX 1.8 142 KM i tam było dużo głośnej w środku. W civicu X podobnie głośno - niestety jest bardzo kiepsko wyciszony (i nie tylko) inaczej teraz byłby civic. Focus to udane auto, choć mogło by być jeszcze lepsze. Zawieszenie stabilniejsze, cichsze i bardziej komfortowe posiada moja fiesta st line o dziwo. Takiego zawieszenia brakuje w focusie w wersji Titanium (auto na autostradzie ma tendencje do myszkowania). Jesli zawieszenie w focusie st line jest takie samo jak we fiescie st line to byłoby idealnie.

Ostatnio edytowane przez malacz ; 23-11-2019 o 10:09
malacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2019, 19:00   #1136
xqs
ford::advanced
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4 ST
Silnik: 2.3 ecoboost 280
Rocznik: 2019.75
Postów: 343
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

u mnie w ST po 2450km średnie spalanie wyszło 16,5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

za to wyłączyłem sobie to ostrzeganie przed kolizją, strasznie wcześnie się włączało, szkoda że nawet jak sie ustawiło na NISKIe ustawienie to dalej krzyczał.
nie wiem tylko czy sam będzie hamował teraz?

dźwięk niezapietych pasów też łatwo idzie wyłączyć.

poza tym drogi trzyma się magicznie, nie idzie go wprowdziac w niekontrolowany poślizg.
xqs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2019, 20:05   #1137
malacz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-08-2019
Model: Focus mk4 Titanium
Silnik: 1.5 ecoboost 150KM M6
Rocznik: 2018
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Coś z tym systemem u Ciebie jest nie tak. Powodem może być zbyt nisko umieszczona tablica rejestracyjna, która przyslania radar. Mi raz zdarzyła się sytuacja, że system pre-colision pomógł przyhamować auto. Samochód przede mną nagle zahamował by skręcić w lewo, a ja zagapilem się. Ostrzeżenie na desce rozdzielczej i dosłownie za sekundę ostre hamowanie (nie wiem czy już dotknąłem pedału hamulca) a moja głowa mało co znalazła się na kierownicy, pedał hamulca jakby przykleił się do podłogi. Gdzieś czytałem, że system działa wtedy, gdy mamy włączony bieg i odpuszczony gaz. Robiłem próbę z kartonem na drodze jadąc, wręcz przyspieszajac i nic. Wjechalem do niego, zero ostrzeżenia i hamowania.

Ostatnio edytowane przez malacz ; 20-11-2019 o 20:15
malacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2019, 20:17   #1138
xqs
ford::advanced
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4 ST
Silnik: 2.3 ecoboost 280
Rocznik: 2019.75
Postów: 343
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

hamowania nie wyłączyłem , tylko ostrzeganie, mam taką nadzieje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
xqs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2019, 08:22   #1139
forger
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-04-2019
Skąd: Lublin
Model: Focus Active HB
Silnik: 1.5 EB 150KM M6
Rocznik: 2019
Postów: 377
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał malacz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...] w focusie w wersji Titanium (auto na autostradzie ma tendencje do myszkowania).
W trybie SPORT, który zmniejsza siłę wspomagania kierownicy też ?
forger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2019, 14:40   #1140
malacz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-08-2019
Model: Focus mk4 Titanium
Silnik: 1.5 ecoboost 150KM M6
Rocznik: 2018
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Zmienialem z normal na sport w trakcie jazdy, szczerze mówiąc ja specjalnie nie widzę różnicy w pracy układu kierowniczego, może minimalnie, chyba że to efekt placebo. W innych autach (jeśli taka funkcja jest) to od razu daje się odczuć, że uklad kierowniczy inaczej pracuje. Na pedale gazu oczywiście, tu wielka różnica, dużo szybsza reakcja na przyspieszanie. Wydaje mi sie, że wspomaganie jest zbyt duże i przez to układ kierowniczy mało precyzyjny. Na tym polu trochę się zawiodlem. W porównaniu do fiesty, o której wcześniej pisałem to dosyć duża różnica na minus. Fiesta zawieszeniowo to dużo stabilniejsze i bardziej przewidywalne auto.
malacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.