Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-04-2020, 17:46   #1501
stefanekmac
ford::average
 
Imię: stefan
Zarejestrowany: 25-02-2014
Skąd: Tomaszów Maz
Model: fokus stline
Silnik: 1500 ecoblue. 120 KM
Rocznik: 2018
Postów: 93
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Mam manual i pełen zakres tempomatu. Intel też.

stefanekmac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2020, 17:46   #1502
mdmowski
ford::advanced
 
Avatar mdmowski
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-09-2014
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Focus MK4 Vignale
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 240
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Owszem, pojawia się taki komunikat i jest bardzo przydatny.
Pierwsza sygnalizacja pojawia się podobnie jak w przypadku kończącego się paliwa, czyli, gdy jest go jeszcze sporo. Także bez paniki. Przynajmniej u mnie tak jest, a mam dodatkowo spryskiwacze reflektorów, czyli łącznie 5.8l pojemności zamiast standardowych 4.2l.
5l płynu nie mieści się wtedy, wchodzi tylko jakieś 4l, czyli zostaje dobre 1,5l jeszcze w układzie.
To tylko tak z moich spostrzeżeń. A który pakiet/wersja 'zawiera' czujnik to nie wiem, nie pomogę, ale jest w pełnym Vignale z początku 2019r.
mdmowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2020, 18:04   #1503
ucieszko
ford::average
 
Avatar ucieszko
 
Zarejestrowany: 01-12-2019
Model: Focus MK4 active kombi
Silnik: 1.5 EB 3R
Rocznik: 2019
Postów: 138
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał stefanekmac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam manual i pełen zakres tempomatu. Intel też.
A nie wiesz do jakiej opcji jest przypisany inteligentny tempomat? W konfiguratorze jest tylko adaptacyjny, który z kolei jest tylko w pakiecie technology...
ucieszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2020, 18:55   #1504
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Wydaje mi się, że do pakietu technology bo do inteligentnego potrzebne jest rozpoznawanie znaków.
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2020, 19:10   #1505
ucieszko
ford::average
 
Avatar ucieszko
 
Zarejestrowany: 01-12-2019
Model: Focus MK4 active kombi
Silnik: 1.5 EB 3R
Rocznik: 2019
Postów: 138
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

No to albo zniknęła mi funkcja po którejś wizycie w serwisie, albo nie umiem włączyć.
Tutaj jest pokazane jak to działa w automacie. Ale u mnie menu wygląda inaczej, jak na zdjęciu parę postów wyżej
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ucieszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2020, 20:11   #1506
forger
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-04-2019
Skąd: Lublin
Model: Focus Active HB
Silnik: 1.5 EB 150KM M6
Rocznik: 2019
Postów: 378
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Po zrobieniu ponad 400 km na oponach Pilot Sport 4 można założyć, że praktycznie się dotarły. Na początku zgłaszałem, że są wyraźnie głośniejsze od zimówek. Po tym dystansie + przy większych temperaturach zrobiły się wyraźnie cichsze, więc przykładowo jestem w stanie przy 80 km/h wyłapać zmianę w brzmieniu wydechu po zmianie z 5 na 6 bieg (delikatny basowy odgłos w tle). W testach dynamicznych na krętej drodze nie udało mi się wywołać ani podsterowności ani nadsterowności - raczej odczucie, że przez chwilę jadę na 3 kołach. Przy wysokich prędkościach w wietrznych warunkach miałem odczucie, że wiatr szarpie delikatnie przodem nadwozia, ale samochód jechał wyznaczonym kursem. Układ kierowniczy w trybie SPORT jest mniej wspomagany, a w połączeniu z tymi oponami daje spore opory przypominające bardziej hydraulikę niż elektrykę - daje to możliwość bardzo precyzyjnego skrętu. Osoby nastawione tylko na komfort mogą być zaskoczone sztywnym prowadzeniem auta, pozostali docenią m.in precyzję i z pewnością drogę hamowania.
forger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2020, 09:11   #1507
mdmowski
ford::advanced
 
Avatar mdmowski
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-09-2014
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Focus MK4 Vignale
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 240
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Ciekawa analiza.
To wyobraź sobie jak taki Focus klei się do drogi na 18". Albo 19... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mdmowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2020, 09:49   #1508
yataz
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2018
Model: Focus MK4 Kombi ST-Line
Silnik: 1.5 182 KM @ 222 KM
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał forger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Układ kierowniczy w trybie SPORT jest mniej wspomagany, a w połączeniu z tymi oponami daje spore opory przypominające bardziej hydraulikę niż elektrykę - daje to możliwość bardzo precyzyjnego skrętu.
Opór na kierownicy faktycznie pojawia się w trybie sport, ale czucia drogi w tym układzie kierowniczym nie ma niestety w żadnym trybie.
yataz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2020, 10:16   #1509
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

...dopóki amortyzatory z CCD nie klękną, wtedy auto pływa jak Polonez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2020, 10:17   #1510
forger
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-04-2019
Skąd: Lublin
Model: Focus Active HB
Silnik: 1.5 EB 150KM M6
Rocznik: 2019
Postów: 378
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał mdmowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawa analiza.
To wyobraź sobie jak taki Focus klei się do drogi na 18". Albo 19... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponieważ piszę o wersji Active, to rozpatrując 18" jest o 1cm mniejsza ścianka boczna i ta sama szerokość opony oraz felgi ... różnice raczej nie będą wielkie. Ponadto opona Michelin PS4 nie jest dostępna w rozmiarze 215/50R18. 19" nie jest nawet opcją w Active.

Naturalnie przy gwałtownym ostrym skręcie da się pojechać szerzej przodem czy minimalnie przesunąć tył w zależności jak operujesz gazem. Na trasie konfiguracja jaką opisuję czyli Active 17" z tymi oponami zachowuje się bardzo pewnie, w czym pomaga też trochę wielowahacz z tyłu. Na źle wyprofilowanym szybko pokonywanym przykładowo prawym zakręcie ze względu na podniesione zawieszenie z pewnością bardziej czuć przeniesienie masy na lewo i odciążenie prawego boku w Active niż St-Line i tu szersza opona zaczyna mieć znaczenie. Podobnie w teście łosia gdzie następuje szybkie 3 krotne przerzucenie masy.

ST-Line na tych oponach tyle, że 235/40R18 tak się klei [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał yataz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opór na kierownicy faktycznie pojawia się w trybie sport, ale czucia drogi w tym układzie kierowniczym nie ma niestety w żadnym trybie.
To po części kwestia opon. Na zimówkach zdecydowanie mogę powiedzieć, że nie mam czucia drogi, więc czy jadę po gładkiej drodze czy po koleinach czy dziurach, na kierownicy brak informacji zwrotnej. Na letnich ona się pojawia, tyle, że nie ma ich dużo.
forger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.