Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2011, 15:00   #41
redzik99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 29
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Byłem w garażu i próbowałem poruszać silnikiem wydaje mi się że nawet nie drgnie. A notabene dziś samochód działa poprawnie cichutko silnik pracuje a wczoraj wieczorem walił. Samochód ma nastroje czy co?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

redzik99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2011, 22:26   #42
olczus9012
ford::advanced
 
Avatar olczus9012
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 219
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Witam...mam podobny problem...jednak sprawa dotyczy Mondeo Mk3 2001r. 2.0tddi...słychać stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika oraz przy mocniejszym wciśnięciu gazu...czy to też sprawa tej poduszki?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z gór wielkie dzięki za odpowiedź! Dodam jeszcze że dwumasa jest w pełni zdrowa...żadnych wibracji czy problemów z rozrusznikiem...pozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
olczus9012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 22:26   #43
zmorus85
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-01-2012
Skąd: ZACHODNIOPOMORSKIE
Model: MK3 mondeo / MK2 transit
Silnik: 2.0TDDI 90KM / 2.5D
Rocznik: 2004 / 1995
Postów: 1
Question Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Witam wszystkich posiadaczy Fordów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.;D nabyłem mondeo mk3 2.0 tddi 90km zaczęło się coś dziać mianowicie przy odpalaniu auto zachowywało się jakby chodziło na przysłowiowe 2 gary przez jakieś 2-3 sekundy i wchodziło prawidłowo na obroty lub po tych kilku sekundach gasłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.{tylko przy odpalaniu slychac delikatnie metaliczny odgłos} pojechałem do mechanika wyciągnął rozrusznik wymienił mi bendix i jeszcze jakąś zębatkę z dwoma blszkami w kształcie litery "U"wymienił mi to założył rozrusznik malina minęło kilka dni i ponownie wróciły problemy z odpalaniem ale nie dzieje się to za każdym razem auto normalnie pracuje przyspiesza biegi wchodzą bez oporów czy możliwe to jest ze to przez tzw. DWUMASE??????? HELLLLLLPPPPPPGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmorus85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2012, 22:25   #44
olczus9012
ford::advanced
 
Avatar olczus9012
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 219
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Dwumasa...ściera się i opiłki dostają się do rozrusznika..nie ma co czyścić rozrusznika tylko trzeba zrobić koło...a ile przebeigu?
olczus9012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2012, 21:46   #45
aisuga01
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-10-2009
Skąd: Ciechanów
Model: FOCUS MK I
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

U mnie była to poduszka pod spodem samochodu w kształcie przekręconej ósemki.
aisuga01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2012, 23:00   #46
olczus9012
ford::advanced
 
Avatar olczus9012
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 219
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Cytat:
Napisał aisuga01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie była to poduszka pod spodem samochodu w kształcie przekręconej ósemki.
Czyli przyczyna takich objawow byla ta poducha? A jakie jeszcze inne objawy poza stukami przy odpalaniu i gaszeniu i dodawaniu i odejmowaniu gazu...? Bo ja mam dokladnie to samo...a tak z ciekawosci...jakie koszta jesli moge wiedziec?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musze to szybko wymienic bo juz mnie denerwujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
olczus9012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2012, 22:30   #47
olczus9012
ford::advanced
 
Avatar olczus9012
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 219
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Cytat:
Napisał olczus9012 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam...mam podobny problem...jednak sprawa dotyczy Mondeo Mk3 2001r. 2.0tddi...słychać stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika oraz przy mocniejszym wciśnięciu gazu...czy to też sprawa tej poduszki?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z gór wielkie dzięki za odpowiedź! Dodam jeszcze że dwumasa jest w pełni zdrowa...żadnych wibracji czy problemów z rozrusznikiem...pozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
problem rozwikłany...stuki nie od poduchy a w skrzyni
olczus9012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2012, 06:37   #48
beren1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-09-2008
Skąd: Nakło nad Notecią
Model: FFI 1.8 TDCI KOMBI
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 34
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Czyli od czego ?.
beren1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2012, 16:38   #49
airmax360
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-02-2012
Skąd: świętokrzyskie
Model: focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Witam.
Mam ten sam problem, co przedmówcy. Po odpaleniu silnika strasznie stuka (najgłośniejszy dzwięk jest przy lewym przednim kole), przy gaszeniu rzuca całym siklnikiem (przy odpalaniu również) byłem w tamtym tygodniu i na "oko" mechanik stwierdził właśnie, że jest to dwumasa i sie lekko zezłościłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
focus 2007 r. 1.8 tdci combi 210 tys przebiegu ma
airmax360 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2012, 14:21   #50
Długi Marek
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-07-2007
Skąd: Beskid.....
Model: Ford Focus I FL
Silnik: 1.8 TDCi 115 KM
Rocznik: 2004
Postów: 12
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Witam !
Przekopałem się przez wiele postów dot.nieszczęsnej 2masy,poduszek itp. i dalej nic nie pasuje do objawów "chorobowych" mojej Foki,dlatego aby nie zaczynać nowego wątku "podpiąłem" się tutaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do sedna-podczas odpalania gdzieś tam cichutko "warknie" i git, ale podczas ruszania(do przodu jak i do tyłu) bez gazu w pewnym zakresie obrotów(dolnym) "warczy" jak ...no właśnie....jak stary traktor (?) ,jeżeli ruszam i dodam gazu-wszystko OKI.Przy gaszeniu silnika Foka "warknie" i nic więcej się nie dzieje.Brak jakiś większych drgań,"chodzi" fajnie.Byłem u mechaniora-słuchał,słuchał (nota bene-dobry w te klocki) -powiedział aby jeździć aż coś więcej da znać o sobie.Może to być dwumasa jak i napinacz paska osprzętu.Foka ma nalatane 210 000 km,sprzęgło wymieniałem przy 70 000 km-bez dwumasy.
Moje pytanie -ma ktoś podobne objawy ?
Za wszelkie podpowiedzi -dziękuję.
Długi Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.