Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2018, 15:56   #11
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: wysokie cisnienie plynu chlodzacego i wyciek przez zbiorniczek wyrownawczy

zrób badanie CO2 w zbiorniczku i być może szukaj kumatego mechania od silników

jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2018, 10:42   #12
bocianowski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2018
Model: S-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: wysokie cisnienie plynu chlodzacego i wyciek przez zbiorniczek wyrownawczy

badanie robilem i wyszlo ze wszystko dobrze dlatego tez poruszylem temat na forum. Dzis ma rozebrac silnik bo juz wyczerpaly sie podobno wszystkie inne rozwiazania i niby wszysto OK. Zobaczymy w poniedzialek bo podobno dwie mozliwosci pozostaly, albo uszczelka albo glowica.
bocianowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2018, 11:14   #13
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: wysokie cisnienie plynu chlodzacego i wyciek przez zbiorniczek wyrownawczy

Juz gdzies pisalem. Kupilem nowa chlodnice. Wywalalo plyn, weze twarde. Zmiana termostatu, badanie co2 8 takie tam. Na autostradzie chlodnica wybuchla. Po prostu ten nowy badziew robil jaja. Montaz nowej i spokoj na lata. Moze twoje jest stara i kiepski przeplyw?
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 14:01   #14
Obiboc
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Hyundai IX 20/Ford S-max
Silnik: 1.4 Pb / 2.0 TDCi
Rocznik: 2015/2008
Postów: 263
Domyślnie Odp: wysokie cisnienie plynu chlodzacego i wyciek przez zbiorniczek wyrownawczy

Termostat może zaciąć się w dwóch położeniach, cały czas otwarty duży obieg, lub otwarty tylko mały obieg. Na dużym samochód długo się rozgrzewa , latem nie do zauważenia.
Gdy zatnie się na małym, gotuje się płyn wywala korki, węże i ewentualnie chłodnicę.
Obiboc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2018, 20:24   #15
bocianowski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2018
Model: S-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: wysokie cisnienie plynu chlodzacego i wyciek przez zbiorniczek wyrownawczy

dziekuje wszystkim za pomoc, juz zdiagnozowano przyczyne i ja usunieto. Pomimo testu na uszczelke ktory wyszedl ze uszczelka cala jednak byla wydmuchana. auto juz smiga
bocianowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2020, 19:39   #16
szneider
ford::advanced
 
Avatar szneider
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-04-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-MAX MK1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 208
Domyślnie Odp: wysokie cisnienie plynu chlodzacego i wyciek przez zbiorniczek wyrownawczy

Mnie również dopadła usterka z wywalaniem płynu przez zbiorniczek. Jakiś czas temu zauważyłem ubywanie płynu chłodniczego. Wydawało mi się, że znalazłem usterkę bo ciekło ewidentnie z dolnej części chłodnicy. Wymieniłem chłodnicę na nową i niestety nadal wywala płyn ze zbiorniczka. Dodatkowo problem z ogrzewaniem i temp. wyświetlana cyfrowo skacze, raz jest 70, a nieraz dobija prawie do 100 stopni. Nowy oryginalny korek też nie pomógł. Jutro muszę zrobić test na zawartość spalin. Obawiam się, że bez demontażu głowicy się nie obejdzie.
szneider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2020, 15:44   #17
szneider
ford::advanced
 
Avatar szneider
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-04-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-MAX MK1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 208
Domyślnie Odp: wysokie cisnienie plynu chlodzacego i wyciek przez zbiorniczek wyrownawczy

Dzisiaj zrobiłem test spalin i niestety kolorek z niebieskiego zmienił się na zielony. Przy okazji przepłukałem nagrzewnicę. Na razie zastanawiam się jeszcze czy nie wymienić chodniczki spalin przy EGR, ona też może puszczać spaliny.
szneider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.