Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-11-2020, 08:57   #11
Kambel
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 08-08-2019
Skąd: Kielce
Model: Ford focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 33
Domyślnie Odp: Skaczą obroty

Wczoraj wracając do domu, zerknąłem na obroty po zatrzymaniu, nie spadły do 900 odrazu jak zawsze tylko zatrzymały się pierw na ok 950 trochę pochodził sobie myślę że tak 30 sekund i dopiero zeszło na 900, nie miał nikt serio podobnych problemów z foka ?

Kambel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2020, 10:24   #12
buczu920
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 25-10-2015
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Odp: Skaczą obroty

Mam podobny problem, właśnie miałem zaczynać nowy temat a tu proszę nie jestem sam. Kupiłem auto tydzień temu i zaczęły się z nim same problemy, między innymi obroty.. przy odpalaniu auta po nocy wbijją się na około 1500 i spadają do 900 po czym auto gaśnie.. po drugim odpaleniu znów wbijają się na 1500 i spadają na 1000/1100 i tak utrzymują bądź falują na zimnym przez około pół godziny. Przy jeździe lekko szarpie samochodem, czuć że się dławi. W dodatku po zmianie biegu i ściągnięciu nogi z gazu obroty nie spadają tylko utrzymują się na wysokich wartościach ze trzy, cztery sekundy po czym dopiero szybko opadają.. a mi opadają już ręce. Kilka dni siedzę w garażu i myślę i szukam.. podłączyłem komluter i wszystko ok brak błędów. Wyczyściłem przepustnice, egr, zmieniłem świece, olej, filtry, paski od alternatora i klimy i nic.. w dodatku piszczy mi w okolicach pasków osprzętu i nie wiem czy łączyć te dwie dolegliwości i co jeszcze sprawdzić..
buczu920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2020, 10:47   #13
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Skaczą obroty

Cytat:
Napisał buczu920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłem auto tydzień temu i zaczęły się z nim same problemy,
nie dlatego, że kupiłeś zaczęły się problemy, tylko dlatego, że sprzedający sprzedał auto bo nie umiał sobie z tym poradzić

welcome to the polin
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2020, 14:27   #14
Kambel
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 08-08-2019
Skąd: Kielce
Model: Ford focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 33
Domyślnie Odp: Skaczą obroty

U mnie niema żadnych problemów przy odpaleniu lekko silnik się rozgrzeje i obroty na 900 tylko męczy mnie ten dojazd do świateł raz te obroty normalnie spadają i nie wzrastają wraz z zatrzymaniem się, już sam niewiem co może być nie tak, dwóch magików już oglądało teraz będę jechał do trzeciego, niby nic ale myślę że coraz częściej mi te obroty rosna, dużo osób pisze że niby tak ma być aczkolwiek na moje coś jest nie tak
Kambel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2020, 17:47   #15
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: Skaczą obroty

Cytat:
Napisał buczu920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podłączyłem komluter i wszystko ok brak błędów
Jeśli brak błędów to wcale nie znaczy, że wszystko ok.

Cytat:
Napisał buczu920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co jeszcze sprawdzić..
Takie problemy jak Twój diagnozuje się skanerem OBD.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Sprawdź czy czujnik na pedale sprzęgła działa prawidłowo.
Ma on spory wpływ na wyliczanie pożądanych rpm "w idlu", czyli wtedy gdy wciskasz sprzęgło dojeżdżając do świateł.

Ostatnio edytowane przez Styber ; 29-11-2020 o 17:58
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2020, 08:44   #16
Kambel
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 08-08-2019
Skąd: Kielce
Model: Ford focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 33
Domyślnie Odp: Skaczą obroty

A żeby dostać się do tego czujnika to trzeba rozbierac auto ? Sam koszt robocizny jest spory jeśli chodzi o dostanie się do sprzęgła tak mi się wydaje
Kambel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2020, 13:33   #17
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: Skaczą obroty

Czujnik jest przy pedale sprzęgła...
...a jego działanie sprawdzisz skanerem OBD.

Ostatnio edytowane przez Styber ; 30-11-2020 o 13:36
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2021, 19:16   #18
Kambel
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 08-08-2019
Skąd: Kielce
Model: Ford focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 33
Domyślnie Obroty w korku/zatrzymywaniu się

Witam, już kiedyś pisałem na forum lecz nikt mi nie udzielił dokładnej odpowiedzi, otóż sytuacja wygląda tak, że jadąc w korku hamuje przed autem, focus sam mi podnosi obroty z 900 na 1000 i tak z 2-3 sekundy, czasami zdarzy się że będzie to ponad 1000, dodam że nie zawsze tak jest, niema znaczenia czy silnik rozgrzany lub zimny, ogólnie sytuacja ma miejsce tylko przy zatrzymywaniu się, odkąd mam go taka sytuacja ma miejsce, po prostu jest to mega irytujące, oglądało go kilku lokalnych mechaników i żaden nie stwierdził problemu ale nie wyjaśnił mi czemu tak jest w żadnym innym aucie tak nie miałem tylko w foce. Dodam że, obroty nigdy nie spadają ponizej 900, ma ktoś podobnie ? MK3 1.6 115km diesel econetic 2012r. macie podobnie w swoich focusach ?
Kambel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2021, 19:40   #19
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Obroty w korku/zatrzymywaniu się

Mamy podobnie z tym że obroty normalne wolne to 780obr/min.
Rada: nie jeździć w korku
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2021, 19:50   #20
Kambel
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 08-08-2019
Skąd: Kielce
Model: Ford focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 33
Domyślnie Odp: Obroty w korku/zatrzymywaniu się

Źle napisałem z tymi obrotami, są w normie czyli tak jak napisałeś, czyli to jest normalna sprawa w tym modelu według ciebie ?? Niewiem skąd mi to 900 się uwidzialo hehe, tak to jest jak się człowiek nie zna �� kurde bo mam już to auto sporo i że tak powiem problem się nie nasila, spalanie w normie, żaden inny objaw się nie pojawił i już niewiem czemu tak jest i czy rzeczywiście tak ma być

Ostatnio edytowane przez Kambel ; 30-11-2021 o 19:54
Kambel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.