Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-03-2017, 18:39   #651
maijkel
ford::advanced
 
Avatar maijkel
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: rybnik
Model: FOCUS C-MAX GHIA
Silnik: 2.0 duratec He 145 kucy
Rocznik: 2004
Postów: 265
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Ja nie montowałem bezpiecznika 48 u Ciebie 135(20A) i światła dzienne działają tylko w pozycji AUTO. Pozycja 0 nic nie działa. Może niezgodne z prawem, ale mam możliwość wyłączenia świateł. Generalnie przełącznik mam w pozycji AUTO.


Ostatnio edytowane przez maijkel ; 05-03-2017 o 18:43
maijkel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2017, 19:20   #652
Samurajski
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 08-11-2015
Skąd: Dębica
Model: Focus II
Silnik: 2.0 145 km
Rocznik: 2009/2010
Postów: 89
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , Jeszcze raz wielkie dzięki !

Ale chyba z tego zrezygnuje... Jak ja nie wiem co to jest R15 (przekaźnik?), bezpieczniki 10A, 20A to wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale F113, F135, F110 (?) i jeszcze gdzie je wpiąć (na GEM-ie nic nie pisze).
Matko, ciemny ogród. Wolę tego nie dotykać, bo się później okaże że auta nie odpale... Do tego piszesz, że w pozycji "0" na odpalonym silniku światła będą świecić, a ja tego nie chcę.
Z ciekawości, po takiej ingerencji w GEM-a z bezpiecznikami etc. to z biegiem czasu nie zrobi się jakieś zwarcie? Czy co kolwiek innego się nie zepsuje?
Samurajski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2017, 19:43   #653
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał Samurajski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , Jeszcze raz wielkie dzięki !

Ale chyba z tego zrezygnuje... Jak ja nie wiem co to jest R15 (przekaźnik?)
Kuba nie panikuj, przekaźnik R15 zamontujesz w jedynym wolnym gnieździe przy zielonej wtyczce. Nic nie spalisz, nie zrobisz zwarcia, nic się nie zepsuje. Ja dołożyłem dzienne, bo zapominałem włączać dawno temu. Kuba, "no risk, no fun"... Numery bezpieczników są opisane na GEM, trzeba się przyjrzeć...

Ostatnio edytowane przez radek70 ; 05-03-2017 o 20:02
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2017, 20:44   #654
maijkel
ford::advanced
 
Avatar maijkel
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: rybnik
Model: FOCUS C-MAX GHIA
Silnik: 2.0 duratec He 145 kucy
Rocznik: 2004
Postów: 265
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Jak nie założysz bezpiecznika 135, powinno zadziałać jak życzyłeś sobie w poście nr.643
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg r15.jpg (56.0 KB, 102 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez maijkel ; 05-03-2017 o 21:12
maijkel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2017, 22:54   #655
Samurajski
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 08-11-2015
Skąd: Dębica
Model: Focus II
Silnik: 2.0 145 km
Rocznik: 2009/2010
Postów: 89
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Okej, jutro na spokojnie obczaję tego GEM-a.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , dzięki za rysunek na pewno mi pomoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przekaźnik R15, to chodzi o coś takiego, tak? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Bezpieczniki mają być zwykłe samochodowe, prawda? Czy jakieś ztuningowane, specjalne do forda? - pewnie głupie pytanie.

Ostatnia rzecz, @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] piszesz żeby zamontować bezpiecznik F113, doszedłem do strony w której @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pisze żeby ten bezpiecznik wyciągnąć. Jak to w końcu jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.? Jego odpowiedź dotyczyła Focusa II 2010 2.0 TDCi, ale to chyba bez znaczenia.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bezpieczniki F110 i F113:
- sprawdzasz czy są, jeśli są to wyjmujesz (nie może być żadnego z nich);

Przekaźnik R15 i bezpiecznik F135:
sprawdzasz, czy ich gniazdka mają stosowne styki (czyli czy GEM jest przystosowany do świateł dziennych) - jeśli nie, to nic nie zdziałasz, trzeba wymieniać GEM. Jeśl styki są, to wkładasz przekaźnik (wystarczy 20 amperowy) oraz bezpiecznik 20A. Koniecznie oba - stanowią komplet.
Edit:
Dobra, oglądnąłem dokładnie i na moim GEM-ie gniazda 110, 113, 135 są puste. Teraz czy wsadzić bezpiecznik 10A w 113 czy nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Zakupiłem przekaźnik, facet miał 30A może być, czy musi być 20A? I jeszcze nie miał bezpiecznika 20A tylko 25A, może być?
Załączam fotki przekaźnika.

IMG_20170306_132611_HDR.jpgIMG_20170306_132629_HDR.jpg
IMG_20170306_132638_HDR.jpg

Ostatnio edytowane przez Samurajski ; 06-03-2017 o 12:46 Powód: Dodanie zdjęć
Samurajski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2017, 14:56   #656
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , ten przekaźnik raczej nie będzie pasował. Wyciągnij na chwilę ze skrzynki bezpieczników komory silnika przekaźnik R2 od klaksonu, opis jest na klapce. Na klapce powinny być też zapasowe bezpieczniki i łapka do ich wyciągania. Wkładaj bezpieczniki F113, F135 i patrz które światła się zapalają, bo ja już zgłupiałem, nie mam auto. Będziesz od razu wiedział jaki musi być przekaźnik, niekoniecznie od forda.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2017, 17:59   #657
Samurajski
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 08-11-2015
Skąd: Dębica
Model: Focus II
Silnik: 2.0 145 km
Rocznik: 2009/2010
Postów: 89
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Nie raczej, ale na pewno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wymieniłem go i tak samo prawidłowy bezpiecznik 20A.

Jestem już po ekhm tuningu, jak tak dalej pójdzie i będę czerpał wiedze od mądrzejszych to zostanę specjalistą (taaaa).

Do rzeczy, zmieniłem decyzję i chciałbym światła dzienne. Poeksperymentowałem i kilka wariantów spróbowałem:
1. Bezpieczniki F110 i F113 pusty, F135 20A zamontowany - Światła na AUTO świecą jak mijania
2. Bezpiecznik F110 pusty, F113 10A zamontowany, F135 20A zamontowany - Światła na AUTO świecą jak mijania
3. Bezpiecznik F110 pusty, F113 10A zamontowany, F135 pusty - Światła na AUTO świecą jak mijania
4. Powrót do oryginalnych ustawień - Światła na AUTO świecą jak mijania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Już się robiło szaro na zewnątrz i dlatego, jutro sprawdzę i dam znać czy dzienne świecą. Najważniejsze ! auto nie wybuchło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samurajski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2017, 18:24   #658
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał Samurajski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zostanę specjalistą
Najważniejsze ! auto nie wybuchło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No juz jedna gwiazdkę nabyłeś w awatarze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A nie pisałem, że nic się nie stanie. Brawo Ty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kuba działanie sprawdzaj w pozycji "0", przy jakiej konfiguracji bezpieczników świecą się mijania i pozycyjne. Różnicę 70 a 100% świecenia trudno wyłapać patrząc w reflektor, najlepiej obserwować na świetle odbitym od ściany. Sprawdź post kolegi ander000 #564 str.57 w tym temacie.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2017, 18:30   #659
maijkel
ford::advanced
 
Avatar maijkel
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: rybnik
Model: FOCUS C-MAX GHIA
Silnik: 2.0 duratec He 145 kucy
Rocznik: 2004
Postów: 265
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Jak masz garaż to fajnie widać różnicę w oświetleniu podczas wjazdu do owego garażuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Oczywiście przełącznik w pozycji AUTO, na zewnątrz jasno, a w garażu ciemno.
maijkel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2017, 19:27   #660
Samurajski
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 08-11-2015
Skąd: Dębica
Model: Focus II
Silnik: 2.0 145 km
Rocznik: 2009/2010
Postów: 89
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

W pozycji "0" żadne światła nie świecą i o to mi chodziło. Jak pisałem, jutro przetestuje z wjazdem do garażu włącznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edit:
Kolejny zadowolony użytkownik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., wszystko śmiga tak jak powinno. Są światła dzienne i po zmroku włączają się automatycznie z tyłu i przód na 100%.
Wam to już należy się dobre piwko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ps. Żeby mieć czyste sumienie, przeczytałem 40 stron tego wątku i takich pytań jak moje było sporo... Aż dziw, że mi ktoś odpisał. Jeszcze raz wielkie DZIĘKUJĘ i szerokości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Samurajski ; 07-03-2017 o 10:31
Samurajski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.