Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-03-2020, 08:40   #21
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Geometria, wymiana wahaczy

Kupowałem niedawno komplet śrub do tylnego zawieszenia co prawda do mk3 (mimośrody też były). Powiem krótko że nie warto. Nawet na oko stare wyglądały lepiej nie mówiąc już o stopniu twardości.

Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2020, 09:07   #22
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Geometria, wymiana wahaczy

Nie ma sensu. Po roku i tak zrastają się z tuleją i trzeba ciąć, jak by trzeba geometrię powtórnie robić.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2020, 09:58   #23
aple4
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 23-05-2017
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2007
Postów: 149
Domyślnie Odp: Geometria, wymiana wahaczy

Cześć wszystkim,
Mierzę się własnie z problemem ustawienia zbieżności w Mondeo mk4. Miałem wymieniane w tylnim zawiasie cukierki wahacza wzdłużnego oraz wahacze poprzeczne górne. Chciałem ustawić geometrię ale niestety śruby regulacyjne zarośnięte na amen.

Mam kilka sprzecznych informacji (dwóch mechaników + spec od geometrii), może jesteście w stanie mi rozjasnić:

1) Czy w mondeo ustawia się tylko zbieżność ? Kąt pochylenia wg. speca od geometrii jest niezmienny. Natomiast mechanik mówił, że kąt reguluje się na śrubach wahacza poprzecznego i na wahaczu wzdłużnym jest regulacja zbiezności. Kto ma tu rację ?

2) Muszę wymienić tuleje wahacza dolnego poprzecznego oraz dać nowe śruby, podkładki i nakrętki. Drugi mechanik mi mówił, że jak kupować to tylko oryginały (śruby), bo zamienniki mają lekko inne wymiary (krótsze). Wspominał coś, że przy zamienniku nie bedzie fasolek do regulacji (?). To prawda ? Czy bezpiecznie brać zamienniki ? Jeżeli tak to jaki zamiennik jest godny polecenia ?

3) Czy cena samej robocizny 150 PLN za stronę jest w miarę sprawiedliwa ?

4) Czy taki komplet będzie ok?:
Tuleja: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Śruba: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Podkładka: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nakrętka: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

P.S. Dlaczego nakrętka z powyższeo linku kosztuje zaledwie 3 zł, a w innych ponad 12 zł ? To jakaś uniwersalna ? Te elementy są cynkowane czy z nierdzewki ?

Ostatnio edytowane przez aple4 ; 10-04-2020 o 10:44
aple4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2020, 16:19   #24
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Geometria, wymiana wahaczy

w mk4 ustawia sie tylko zbieznosc i z przodu i z tylu, katy przy sprawnym zawieszeniu musza wyjsc same. co do srub to bralem ten sam zestaw co napisales
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2020, 12:03   #25
monti44
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-02-2020
Skąd: Będzin
Model: Grand C-MAX
Silnik: 1,6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Geometria, wymiana wahaczy

Witam, podepnę się trochę pod temat. Jestem na etapie wymiany tulei na wahaczach i ustawienia geometrii w grand c-max'ie (2011r.). Zadzwonił mi właśnie mechanik, że zamówił tuleje po VIN-ie, ale się okazało, że ja mam inne. Wychodzi na to, że mam wahacze z wersji amerykańskiej. Teraz pytanie do Was: gdzie dostane tuleje wewnętrzne wahacza poprzecznego, ale w wersji amerykańskiej - muszą mieć wymiar: 55x36x2, a europejska ma 55x32x2.
Podobno obdzwonił wszystkie sklepy i nigdzie nie ma. Pomóżcie, bo inaczej czeka mnie wymiana całych wahaczy, a to mnie trochę skrobnie.
monti44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.