Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2019, 19:15   #11
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: LPG VI gen. Prins Ecoboost 1.0 - kłopoty po 2 latach

w baku jest jeszcze jedna pompa - niższego ciśnienia, ta przez którą idzie raz benzyna a raz gaz to pompa wysokiego ciśnienia ( pod maską )

Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2019, 19:20   #12
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: LPG VI gen. Prins Ecoboost 1.0 - kłopoty po 2 latach

Cytat:
Napisał LEŚNICZY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
benzyny musisz mieć 1/4 baku żeby przeżyła pompa paliwa
Gdyby to była prawda, to nawet w aucie bez gazu poniżej tego poziomu powinna wysiadać pompa paliwa.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2019, 13:44   #13
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,724
Domyślnie Odp: LPG VI gen. Prins Ecoboost 1.0 - kłopoty po 2 latach

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jeśli byś zawsze jeździł na minimalnym poziomie w baku (zawsze na rezerwie), tankując po 5l, to pewnie tak.
Typowo jednak tankuje się do pełna i czas jazdy z małą ilością paliwa w baku jest maks 25% całości i to cyklicznie.
W przypadku gazu to jednak 100% czasu jazdy z mała ilością paliwa w baku.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] na części wymienione w ramach gwarancji obowiązuje na nie gwarancja do końca okresu podstawowego, czyli 2 lata. Jeśli miałeś wymienione po 2 latach to masz gwarancję, jeśli przed to nie.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 13-03-2019 o 13:47
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2019, 13:47   #14
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: LPG VI gen. Prins Ecoboost 1.0 - kłopoty po 2 latach

na gazie dobrze mieć choć ćwierć baku ale też nie wozić jednego paliwa pół roku, tylko odświeżać
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2019, 16:05   #15
cmykpyk
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 14-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.0 eb
Rocznik: 2017
Postów: 6
Domyślnie Odp: LPG VI gen. Prins Ecoboost 1.0 - kłopoty po 2 latach

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] na części wymienione w ramach gwarancji obowiązuje na nie gwarancja do końca okresu podstawowego, czyli 2 lata. Jeśli miałeś wymienione po 2 latach to masz gwarancję, jeśli przed to nie.
Wtryskiwacze wymienione po ponad 2 latach od odbioru auta z salonu, w terminie, który już był poza okresem gwarancyjnym, jednak wymienione w ramach gwarancji bo auto trafiło na lawecie do serwisu na kilka dni przed końcem gwarancji i zlecenie zostało przyjęte do realizacji w ramach gwarancji... Czy mam powody aby nie ufać pracownikowi serwisu forda, który powiedział mi, że mam od wczoraj dwa lata gwarancji na te nowe wtryskiwacze?
cmykpyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2019, 16:39   #16
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: LPG VI gen. Prins Ecoboost 1.0 - kłopoty po 2 latach

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@darmodziej
jeśli byś zawsze jeździł na minimalnym poziomie w baku (zawsze na rezerwie), tankując po 5l, to pewnie tak.
Tu raczej chodzi o to, żeby paliwa nie brakło całkowicie, bo wtedy pompa faktycznie chodzi na sucho. Jeżeli jest w stanie zaciągnąć paliwo, to się nim ochłodzi.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2019, 16:43   #17
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,724
Domyślnie Odp: LPG VI gen. Prins Ecoboost 1.0 - kłopoty po 2 latach

Masz przypadek szczególny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak dla mnie liczy się data wymiany, ale kto to wie co Ford będzie kombinował za 2 lata.

Mnie też serwisant zapewniał, że mam 2 lata gwarancji na nowy akumulator wymieniony 3 dni przed końcem gwarancji. Realnie miał 3 dni gwarancji.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2019, 16:52   #18
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: LPG VI gen. Prins Ecoboost 1.0 - kłopoty po 2 latach

Cytat:
Napisał cmykpyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy mam powody aby nie ufać pracownikowi serwisu forda, który powiedział mi, że mam od wczoraj dwa lata gwarancji na te nowe wtryskiwacze?
masz na piśmie ?
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2019, 08:13   #19
demiurg
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 09-04-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 21
Domyślnie Odp: LPG VI gen. Prins Ecoboost 1.0 - kłopoty po 2 latach

Generalnie ja zawsze unikalem wstawiania gazu w ASO tylko robilem to w wyspecjalizowanych zakladach, gdzie zakladaja instalacje na peczki i maja po prostu wieksze doswiadczenie. W starym aucie na Stagu 3 mam przejechane 170k km bez zadnej awarii, byla tylko wymieniana listwa wtryskowa po ok 50k km z kosztem 300 czy 400 zl. Reduktor do dzis ten sam. Do Fusiona sciagnietego z USA tez wstawilem Staga w zakladzie gdzie od wielu lat klepia tygodniowo po kilkanascie aut.

Co do tej "mgielki" dotryskowej z benzyny przy turbinie to kolego jest normalne i w ten sposob jest zuzywane podczas jazdy srednio ok 20% benzyny, w zaleznosci od buta.
demiurg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2019, 19:29   #20
cmykpyk
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 14-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.0 eb
Rocznik: 2017
Postów: 6
Domyślnie Odp: LPG VI gen. Prins Ecoboost 1.0 - kłopoty po 2 latach

Chyba totalnie nie wie Pan co jest na rzeczy w tym temacie.
Piszemy tu wyłącznie o instalacji tzw. VI generacji (tutaj link do "ulotki" producenta: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ). Bez dotrysku benzyny. Gaz wtryskiwany w formie ciekłej przez wtryskiwacze paliwowe. Auto odpala na gazie. Założenie takiej instalacji jest o wiele prostsze/mniej ingerujące w stan fabryczny niż instalacje poprzedniego typu. Wg. zapewnień przedstawiciela Prins miało w ogóle nie dotykać PB, ale jednak to robi, bo raz na rok muszę zatankować 1 cały bak, może nawet troszkę więcej (przy przebiegu rocznym ok 13000km).

AKTUALNOŚCI... z bieżącej eksploatacji:
Auto nadal często ciężej pali -ale tym razem zdarza się to tylko na całkiem zimnym silniku -na ciepłym "od strzała". Jak tylko znajdę trochę czasu auto
z powrotem trafi na serwis -będę informować.
cmykpyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.