Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2005, 17:43   #1
Pakulek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2005
Skąd: Stargard
Postów: 31
Domyślnie BLOS - opis, montaż i regulacja.

Witam. Ten post powstał na bazie przegladania tematu "Gaz do zapalniczek" i pozwoliłem sobie na streszczenie 19 Sstron i wyciagnięciu z nich odpowiedzi na najczęsciej zadawane pytania. Zaoszczędzi to wszystkim szukania po 19 stronach interesujacych nas informacji. Wydruk tego tekstu może posłużyć jako sciaga dla gazowników ( ja ja po to przygotowałem - jutro daję autko do zBlosowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Mam nadzieję że autorzy tych wypowiedzi nie będa mieli nic przeciwko. A moderatora poprosze o wrzucenie tematu na sam szczyt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Opis śrubek na Blosie.
--Mała boczna śrubka reguluje wysokość przepustnicy i nic więcej (ale od wysokości zależą obroty)
--Dużą od spodu reguluje się stosunek mieszanki powietrze - gaz , kręcąc nią opuszczamy lub podnosimy "rurkę" z szczeliną którą wypływa gaz .
--Ta mała śrubka słuzy do regulacji składu mieszanki dla biegu jałowego .

Montaż:
1. Gaznik gazowy powinien być podpięty bezpośrednio do reduktora i nie sterowany żadnym zaworem - stosowanie czegokolwiek po drodze powoduje tylko zakłócenia liniowości i prowadzi do klęski mocowej.
2. Sposób ustawienia samego blosa czyli musi być ustawiony dopływem gazu do góry minimalnie odchylony od pionu
3. Przewód wysokiego ciśnienia zbiornik-parownik (była 6 a jest 8 ) w górnym zakresie obrotów trochę mu brakowało gazu i było podejrzenie że to właśnie on rozrabia,
4. W parowniku rozkręcic śrubkę od dawkowania gazu ( ma mieć swobodny przepływ gazu)

Regulacja:
Co do samej regulacji mając do dyspozycji analizator spalin i wydech bez katalizatora można to zrobić następująco:

1. Wstępnie regulujemy tą duża śrubą tak aby silnik pracował na gazie

2. Przy nagrzanym silniku wkładamy czujnik analizatora do tłumika , będą nas interesowały dwa parametry CO i CO2
Zwiększamy obroty do około 3tys i regulujśc dużą śrubą obserwujemy jak się zmienia zawartość CO i CO2
Należy regulować do momentu gdy na analizatorze będzie maksymalna zawartość CO2 przy minimum CO .

3. Teraz przechodzimy do obrotów jałowych , postępujemy podobnie jak wyżej tylko ze regulujemy małą śrubką (w środku dużej ) lub dodatkowo srubka ukośna. Sprawdzamy czy po regulacji biegu jałowego jest wszystko ok. przy obrotach około 3tyś jak nie to regulujemy jak punkcie 3.

Zakładając ze "Blos" pracuje liniowo wystarczy regulacja przy 1/2 maksymalnych obrotów tak aby lambda była w okolicy 1.
WAŻNE - UKŁAD DOLOTOWY MUSI BYĆ SZCZELNY!!!

!!!!! PROSZĘ O NIE ZADAWANIE PYTAŃ, TEMAT SŁUŻY TYLKO JAKO INFORMACJA DLA NOWYCH LUB PRZYSZŁYCH POSIADACZY BLOSA - JAK COŚ POMINĄŁEM , TO DODAJCIE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. !!!!!

__________________
Nie ważne czym się jezdzi, ważne jak się jezdzi
Pakulek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2005, 18:03   #2
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

tą skośną śrubkę się zostawia wykręconą - generalnie służy ona podparciu przepustnicy np. w silnikach gaźnikowych lub wyposażonych w przepływomierze klapkowe.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2006, 09:42   #3
Honzik1976
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-05-2006
Skąd: Poznań
Postów: 4
Domyślnie

witam kolegów
szukanie informacji sprowadziło mnie tutaj z forum BMW
mimo że temat GAZ DO ZAPALNICZEK został zamknięty mam jeszcze krótkie pytanko, czy znacie kogoś kto założył BLOSa do bemki, a konkrtnie do 320 e36...

nie wiem gdzie go zamontować bo mam bardzo mało miejsca i chyba bez stożka się nie obejdzie (a stożek i gaz to chyba nic dobrego-tak słyszałem)

czy silniki bemki też tak dobrze na tym chodzą , na forum BMW niestety nic nie znalazłem

dzięki za pomoc i pozdrawiam

[ Dodano: 2006-05-15, 09:48 ]
aaaa....
mam bemkę przywiezioną z włoch i była tam już założona instalacja chyba II-gen LANDIRENZO z silniczkiem krokowym na wężu dolotu gazu

jeśli ktos chciałby podzielić się uwagami i wskazuwkami i mógłby mi pomoć , chętnie zamieszcze fotke komory silnika z przedstawieniem jak to wszystko u mnie wygląda

wielkie dzięki z góry
i pozdrawiam
Honzik1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2006, 22:05   #4
Kyokushin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-05-2006
Skąd: inąd
Postów: 1
Domyślnie

Witam,

Ja jestem zainteresowany założeniem blosa, przeczytałem 33 strony całego tematu (zajęło mi to pare godzin) i tak naprawdę nikt nie podał wymiarów otworu w blosie po jego maksymalnym otworzeniu.
Z tego co widziałem to jest to elipsa, a tam ktoś podawał fi... które się podaje dla otworów o kształcie koła.
Więc moja ogromna prośba.
Mógłby mi ktoś podać szerokość oraz wysokość tego owalu? Ja sobie już jakoś na postawie zdjęć oszacuję pole powierzchni.
__________________
Pozdrawiam,
Andrzej
Moje dwie urocze świnki
Kyokushin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2006, 10:45   #5
mtz
ford::advanced
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 30-12-2005
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2,2 tdci 115KM
Rocznik: 2010
Postów: 273
Domyślnie

Do w/w opisu dodam jeszcze, że blos musi być zainstalowany względem jego wlotu-wylotu w poziomie.
Pierwotnie u mnie był przechylony o ok 30 st. Auto jeździło poprawnie, ale palił podobnie jak na mikserze. Po "wypoziomowaniu" spalanie spadło ponad 0.5l/100km
__________________
Pozdrawiam Mateusz

http://www.install-serwis.com.pl
mtz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2006, 11:08   #6
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

Cytat:
Napisał mtz
że blos musi być zainstalowany względem jego wlotu-wylotu w poziomie.
jak w poziomie ? właśnie pionowo musi być, tak aby przepustnica blos-a była prostopadle do podłoża. ( a to oczywiście w instrukcji jest napisane )
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2006, 11:14   #7
mtz
ford::advanced
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 30-12-2005
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2,2 tdci 115KM
Rocznik: 2010
Postów: 273
Domyślnie

Struna masz racje. Wlot-wylot z blosa musi być w poziomie o to mi chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przepraszam troszke wcześniej zamotałem
__________________
Pozdrawiam Mateusz

http://www.install-serwis.com.pl
mtz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2006, 14:07   #8
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

Cytat:
Napisał mtz
Wlot-wylot z blosa musi być w poziomie o to mi chodz
no i znowu źle - ma być w PIONIE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kolega jakiś niewyspany dzisiaj czy jak ?
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2006, 15:11   #9
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Hehe, mtztowi, chodzi o to żeby wlot i wylot były na jednym poziomie, a nie były przekrzywione Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Oczywiste jest że ten gwizdek ma najlepszą pozycję w pionie.
Obrazki:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2006, 17:16   #10
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

Cytat:
Napisał karex
żeby wlot i wylot były na jednym poziomie
aaaa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no to też oczywiście, tylko ja jakoś sobie nawet nie pomyślałem, że ktokolwiek mógłby wpaść na pomysł żeby to jakoś niepoziomo ustawiać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.