Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-03-2021, 21:35   #91
buzduand
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-01-2019
Model: Escape
Silnik: 1.5T
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Cytat:
Napisał tomtel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kt1t-14g087-ep
firmwaretcu.jpg

buzduand jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2021, 17:38   #92
tomtel
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-09-2012
Skąd: Wrocław
Model: Escape & Edge ST
Silnik: 2.0 Ecoboost Titanium ST / 2.7 ecoboost
Rocznik: 2017 & 2019
Postów: 6
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Witajcie, naczytałem się ostatnio sporo w sieci na temat TCU w autach z USA i postanowiłem działać w swoim EDGE 2019.
Więc po długim wyszukiwaniu który TCU musze kupic zamowilem go w ASO Forda. Nr kat. KT1T-14G087-EP cena 620zl (nowka pod drzwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Po zamontowaniu i niełatwym kodowaniu udało się w końcu uruchomic i aktywować w apce FordPass.
Jak znajdę chwilę postaram się zebrać całą wiedzę w jakimś manuału.
Dzięki za całą wiedzę przekazana przez forum i pomoc.

Walczę jeszcze z błędem TCU
B119F - Antena GPS obwód zwarty do masy.
Pojawił się po zmianie modułu, widze na FordPass ze faktycznie nie lokalizuje auta. Komunikat w apce "Nie można zlokalizować".
Myślę ze problem jest w kodowaniu, bo na TCU amerykańskim działało normalnie, no po za dostępem do sieci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Macie jakieś pomysły?

Dodatkowo widze że nie działa funkcja uruchamiana silnika zdalnego z Apki (z klucza dziala) proba uruchomienia wywala błąd w aplikacji.
To chyba błąd w kodowaniu europejskiego modułu. Który blok zawiera to ustawienie?


PS. Jeszcze nowa ciekawostka,... właśnie odświeżył lokalizacje, auto stoi nadal w USA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wina anteny GPS? czy również kodowanie TCU.
Znajdę gdzieś opis kodowania wszystkich bloków TCU?

Przeszukuje sieć dalej, za wszelkie wskazówki dziękuję.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_20210312-184123_FordPass.jpg (76.2 KB, 98 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20210314-130429_FordPass.jpg (51.8 KB, 118 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez tomtel ; 14-03-2021 o 14:51
tomtel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2021, 10:51   #93
strykul
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 02-05-2017
Skąd: Kraków
Model: Escape Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 4
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Hej dwa szybkie pytania:
1) Czy aplikacja, z której korzystacie po swapie TCU jest normalna (Europejska) czy trzeba kombinować z wersją US (mam iPhone i może być problematycznie)
2) Czy po kupieniu TCU EU muszę podpisywać jakąś umowę na świadczenie usług GSM dla Forda, czy działa to Out of the Box? Co z wyjazdami za granice? Roaming? Jakie to koszty? Bo widziałem, że jeśli chodzi o hotspot, to są pakiety - ale jeśli chodzi o samą telemetrię i zdalne odpalanie, to czy coś jest potrzebne?

Ostatnio edytowane przez strykul ; 09-04-2021 o 11:33
strykul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2021, 13:49   #94
jdkozak
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-04-2010
Skąd: GOLENIÓW
Model: S-MAX MK2, EDGE
Silnik: 2,0 BiTurbo, 2,0 BiTurbo
Rocznik: 2017, 2017
Postów: 158
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Cytat:
Napisał tomtel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie, naczytałem się ostatnio sporo w sieci na temat TCU w autach z USA i postanowiłem działać w swoim EDGE 2019...
Udało się uruchomić TCU.
Gdzie je wpiąłeś na HS3 czy HS4?
__________________
Moje mody w mk2: Kamera tylna i przednia, ACC + Precollision, Active Park Assist, BLIS, Sync2->Sync3, Fotele podgrzewane, SONY Premium Sound (8 -> 11 głośników + DSP + SUB), ANC - Active Noise Control, ACS - Active City Stop.
jdkozak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2021, 07:56   #95
jdkozak
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-04-2010
Skąd: GOLENIÓW
Model: S-MAX MK2, EDGE
Silnik: 2,0 BiTurbo, 2,0 BiTurbo
Rocznik: 2017, 2017
Postów: 158
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odpowie ten, kto pierwszy spróbuje...
Cytat:
Napisał tomtel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.. postanowiłem działać w swoim EDGE 2019...
Cytat:
Napisał krystianen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.. Bede na dniach zakładał taki moduł do F150 i Edge2019 proces kofiguracji jest taki sam jak w fusion.
Dołożyłem TCU EU z fiesty mk8 (na HS3) do s-max mk2 przedlift, w którym nie występowało fabrycznie TCU.

Po dołożeniu TCU jest widoczne przez forscan i ucds ale nie widzi go sync3. Czy można z tym coś zrobić?

Z kolei po wymianie GWM na nowsze z polifta i przepięcie TCU na HS4 (zgodnie z ori schematem) sync3 widzi TCU ale są błędy w:

APIM (U0155 - utrata łączności z modułem sterującym tablica rozdzielczą)

HCM (UO23A - utrata łączności z modułem A przetwarzania obrazu)

BCM (UO184 - utrata łączności z radiem).

Gdzie może leżeć problem w tych błędach i czy można skonfigurować GWM w taki sposób aby je zlikwidować?
__________________
Moje mody w mk2: Kamera tylna i przednia, ACC + Precollision, Active Park Assist, BLIS, Sync2->Sync3, Fotele podgrzewane, SONY Premium Sound (8 -> 11 głośników + DSP + SUB), ANC - Active Noise Control, ACS - Active City Stop.

Ostatnio edytowane przez jdkozak ; 28-05-2021 o 08:10
jdkozak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2022, 12:40   #96
slav-kiler
ford::advanced
 
Avatar slav-kiler
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 04-09-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion Energi Titanium
Silnik: Plug-In Hybrid 188km
Rocznik: 2017
Postów: 231
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Nowe oprogramowanie JL3T-14G139-CT
slav-kiler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2022, 10:32   #97
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Potrzebuję pomocy, aby zmusić do współpracy europejski moduł TCU założony do Escape 2017. Moduł z Focusa IV w wersji angielskiej JX7T-14G229-DM ograny softem wskazanym przez Tedi_k. Przed aktualizacją forscan wskazywał na tryb zatwierdzania, a po wpakowaniu softu JL3T-14G139-CK pokazał tryb fabryczny. Wpisanie konfiguracji B148, a później próby innych cały czas powodują, że TCU jest w trybie bez przygotowania. W Sync3 widoczny jest numer modemu, ale nie można go autoryzować przez FordPass. Sync resetowany już kilkanaście razy, a potwierdzenia autoryzacji na ekranie wciąż nie ma. Czytałem już porady na zagranicznych forach gdzie wskazywali aby zmienić cyfry konfiguracji na XX3, XX00 ale to nic nie dało. Może ktoś wie jak zmusić moduł aby przeszedł w tryb autoryzacji ?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Escap ; 05-04-2022 o 10:50
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2022, 22:10   #98
DarekKrzy
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 04-04-2021
Skąd: Siedlce
Model: Escape
Silnik: 2000cm
Rocznik: 2020
Postów: 3
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

w wersji Titanium trzeba zamknąć auto następnie ponownie nacisnąć przycisk zamknięcia i dwa razy przycisk 2x
DarekKrzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2022, 08:33   #99
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Cytat:
Napisał DarekKrzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w wersji Titanium trzeba zamknąć auto następnie ponownie nacisnąć przycisk zamknięcia i dwa razy przycisk 2x
To procedura zdalnego uruchomienia z kluczyka, a nie z aplikacji
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2022, 12:15   #100
slav-kiler
ford::advanced
 
Avatar slav-kiler
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 04-09-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion Energi Titanium
Silnik: Plug-In Hybrid 188km
Rocznik: 2017
Postów: 231
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Witam . Udało mi się aktywować TCU w fusion phev 2017r. Co ciekawe po aktywacji sam ford aktywował okres próbny na którym działa zdalne odpalanie auta , otwieranie , zamykanie itp. Moduł kupiłem TCU-E1.
Aktualizacja modułu do najnowszej wersji trwała 57 minut oryginałem ucds.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 6FBCA70D-5816-470A-BDE4-A9EAFAB655E1.jpg (7.0 KB, 76 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez slav-kiler ; 20-04-2022 o 12:57
slav-kiler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.