Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2013, 07:52   #1
mckur
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 21-10-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK III
Silnik: 1.6 95 km diesel
Rocznik: 2011
Postów: 10
Exclamation Przy ostrym przyspieszaniu zapala się sprężynka i silnik gaśnie dlaczego ?

Witam, mam Forda Mondeo 2.0TDCI, 130 KM, 2003r Automat (możliwość zmiany biegów w kierownicy) wymienione wszystko filtry oleje itp. Samochód super odpala, nie kopci, silnik pracuje idealnie(wtryski sprawdzone przelewowo) sprawdzone standardowe czujniki, podpięty pod komputer (stacja diagnostyczna) na postoju można gazować do bólu, ALE w czasie jazdy po "depnięciu" zapala się wszystkim znana "sprężynka" i zdycha, szukam kogoś kto potrafi zdiagnozować problem najlepiej z okolic Gdańska, Problem występuje tylko po zapięciu skrzyni biegów w czasie dynamicznej jazdy do 2-2,5tyś obrotów jedzie normalnie, na biegu neutralnym błąd nie występuje i silnik pracuje idealnie na każdych obrotach. Jeżeli ktoś może pomóc to proszę o kontakt.


Ostatnio edytowane przez mckur ; 23-10-2013 o 08:55
mckur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2013, 08:29   #2
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,765
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 03r, automat,sprężynka silnik gaśnie w czasie jazdy GDAŃSK

Podepnij pod kompa i sczytaj błędy pewnie P0251 a jeśli silnik gaśnie to dochodzi P1211 i trzeba dać wtryski na stół żeby wykluczyć ich zużycie ale również trzeba sprawdzić pompę bo może być, tak że wtryski są dobre tylko pompa już nie domaga.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2013, 08:59   #3
mckur
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 21-10-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK III
Silnik: 1.6 95 km diesel
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 03r, automat, silnik gaśnie w czasie jazdy.

Samochód był podpięty pod komputer, ale diagnosta stwierdził,że "nie ma żadnych błędów" mimo tego,że silnik pracował i kontrolka od świeci żarowej mrugała (czasami jak zaczyna mrugać to jeszcze kilka chwil silnik pracuje i jak włączę bieg neutralny to silnik może pracować ponad godzinie i nic się nie dzieje) tylko jak włączam Drive to zdycha. Jeżeli nie znajdę kogoś z okolic Trójmiasta z dobrym komputerem i pomysłem co może szwankować to będę musiał chyba podjechać na serwis.

Bump: wojtekn tytuł poprawiony mam nadzieje,że teraz jest Ok,

pzdr.
mckur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2013, 09:30   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 03r, automat, silnik gaśnie w czasie jazdy.

Cytat:
Napisał mckur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochód był podpięty pod komputer, ale diagnosta stwierdził,że "nie ma żadnych błędów" mimo tego,że silnik pracował i kontrolka od świeci żarowej mrugała
To raczej niemożliwe - pojedź na dobry tester fordowski (np. IDS).
Tak jak pisał kolega myniu - typowe objawy niedomagania pompy wtryskowej - i wtedy prawie na pewno błędy bliźniaki P0251 i/lub P1211.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-10-2013 o 09:34
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2013, 19:29   #5
sznykol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-03-2009
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 33
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 03r, automat, silnik gaśnie w czasie jazdy.

na 100% pompa wtryskowa, mialem to samo, przy depnieciu lub jezdzie pod gorke gdzie dostawala obciazenie wieksze zapala sie sprezynka i wlaczal sie tryb awaryjny i stracilo na mocy lub calkiem silnik zgasl. Jezeli w tym momencie gdy staniesz juz wylaczysz zaplon i na nowo go zapalisz to sprezynka znika i mozesz dalej jechac, wiec na 100% pompa, przerabialem to samo.
sznykol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2013, 12:24   #6
mckur
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 21-10-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK III
Silnik: 1.6 95 km diesel
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: Przy ostrym przyspieszaniu zapala się sprężynka i silnik gaśnie dlaczego ?

Kolego, a powiedz jak sprawdzić mogę czy to wina pompy ? bo na kompie nie ma żadnych błędów, silnik pracuje idealnie, tylko gaśnie jak mu depnę w czasie jazdy.

Bump: Może ktoś poleci mechanika z dobrym kompem z okolic trójmiasta ?
mckur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2013, 17:10   #7
sezet
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 19-03-2013
Skąd: trojmiasto
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Przy ostrym przyspieszaniu zapala się sprężynka i silnik gaśnie dlaczego ?

też tak miałem ale nie pamiętam czy miałem błędy. Wiem że to na 100% wina padających wtrysków. Możesz je zregenerować lub kupić nowe/używki.
Przy tym zaleca się czyszczenie układu paliwowego i sprawdzenie czy przypadkiem też pompa się nie sypie (opiłki metalu w paliwie, zwłaszcza w filtrze). Ale wadliwa pompa była przedliftem, po lifcie ten problem trochę naprawiono.
a ty masz przed czy po lifta?
Wtryski i pompę sprawdzisz w warsztacie specjalizującym się w pompach paliwowych, widzę że jesteś z Gdańska, ja swoje robiłem w Kiełpinie, jak chcesz mogę ci dać namiary
sezet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2013, 17:32   #8
Rafti
ford::average
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 13-12-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Mondeo mk5 ST-Line
Silnik: 2.0 Ecoboost 240
Rocznik: 2016
Postów: 63
Domyślnie Odp: Przy ostrym przyspieszaniu zapala się sprężynka i silnik gaśnie dlaczego ?

Polecam firme Pezal(Diesel serwis specjalizuje sie w Dieslach i zna problemy naszych mondkow) w Gdańsku bardzo dobra firma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Miałem juz przetestowanych chyba z 5 warszatatow kazdy tylko gadac potrafil i mowic ze te auto tak ma ze i wtryski sa do dupy i pompa i dwumasa straszyc kazdy moze a ta firma no coz podeszli profesjonalnie i poki co zrobilem nim juz 20 tys km bez awarii powaznej oprocz wymiany lacznikow stabilizatora i sprezyn ;D W koncu Ciesze sie super autem ^^
Rafti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2013, 18:04   #9
kuba093
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 22-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.o tdci 130
Rocznik: 2001
Postów: 132
Domyślnie Odp: Przy ostrym przyspieszaniu zapala się sprężynka i silnik gaśnie dlaczego ?

kolego miałem identyczny problem w swoim tylko ze nie mam automatu. moge Ci nawet filmiki pokazać samochód odpalał i mozna było go gazować na maksa na luzie a jak sie ruszyło i przyśpieszyło to gasł i znowu mozna było go odpalić . I winowajca było zapowietrzenie sie układu czyli nieszczelność. Koledzy gdy pompa była by walnieta to wyskoczył by błąd stały i cieżko by odpalał a gdy jeden wtrysk to migała by sprzeżynka a silnik nierówno pracował a gdy np 2 wtryski to samochód by nie chodził wgl, nawet jeżeli to mechanicza rzecz we wtryskach np. końcówki . poza tym słyszałbyś przy przy gazowaniu takie stukanie metaliczne w silniku. Szukaj nieszczelności przy filtrze, tym bardziej ze nie masz błędów

Ostatnio edytowane przez kuba093 ; 24-10-2013 o 18:07
kuba093 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2013, 18:18   #10
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Przy ostrym przyspieszaniu zapala się sprężynka i silnik gaśnie dlaczego ?

kolego miałem w mk3 podobny problem tester fordowski żadnych błędów podjechałem do dobrego dieslowca zblokowali czujnik ciśnienia na pompie by miał wysokie ciśnienie i okazało się że jeden wtrysk padał na wysokim ciśnieniu zaworek nie wytrzymywał zregenerowali i rok śmigał do dnia sprzedaży i gostek śmiga dalej
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.