Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-11-2014, 15:32   #11
linkinfan
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-09-2014
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.8 TdCi
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Witam kolegów.

W moim focusie problemem jest niedziałający pilot oraz losowe otwieranie i zamykanie drzwi. Kierunkowskazy również nie migają. Auto mogę otworzyć z kluczyka i ryglować drzwi ze środka. Może ktoś miał również podobną usterkę i coś podpowie?

Pozdrawiam

linkinfan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2014, 22:28   #12
dygi
ford::amateur
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 16-08-2013
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Ja dobrałem się do drzwi kierowcy bo tam zlokalizowałem uszkodzenie.... i niespodzianka bo nie mam 8 i 9 pinu :-/ u mnie w kostce jest tylko 7 pinów i niestety metodą prób i błędów nie udało mi się uzyskać opisanego efektu. Co waszym zdaniem trzeba odłączyć? chwilowo wypiąłem niebieski, ale w nagrodę straciłem sterowanie szybami i lusterkiem pasażera, ale przynajmniej sam się nie otwiera (musze korzystać do zamykania i otwierania z kluczyka bo na pilota drzwi nie reagują)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 10752045_374671406023039_1786745246_n.jpg (53.3 KB, 361 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 10754764_374669366023243_23562827_n.jpg (68.1 KB, 307 wyświetleń)
dygi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2015, 17:55   #13
ocbaj
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-09-2014
Skąd: Warszawa
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Dzięki dobry patent.
Niestety tej zimy zamek pasażera przeszedł do opozycji.podobnie jak powyżej czujnik rygla czyli czarno-niebieski i czarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zgodnie z instrukcją.
Ale nie ma reguły czy wypiąć piny,u mnie skrętka obu do kupy(pod nóż i na krótko) przywróciła sprawność całości ,działa jak przedtem ,a nawet lepiej bo świeżo nasmarowany.

THX JOE70
ocbaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2015, 09:26   #14
fufok
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-09-2014
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.6L Duratec-16V Ti-VCT 115PS
Rocznik: 2005
Postów: 9
Question Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Cytat:
Napisał ocbaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale nie ma reguły czy wypiąć piny,u mnie skrętka obu do kupy(pod nóż i na krótko) przywróciła sprawność całości ,działa jak przedtem ,a nawet lepiej bo świeżo nasmarowany.

THX JOE70
A które kabelki zwarłeś?

Tak wogóle to witam wszystkichGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dopadł mnie ten sam problem (tydzień po zakupie focusa II-2005r.)

U mnie kolory przewodów w drzwiach pasażera są takie jak na fotkach.
Diagnozując wg porad w wątku po zwarciu czarno-niebieskiego [CAN] z czarnym [masa] centralny przestaje wariować. W drzwiach kierowcy mam fabrycznie nowy zamek (za jedyne 410 zł..) więc już go wykluczam.

Metodą prób i błędów wyciągnałem pin 7 (2 szare przewody) - rezultat jest taki, że zamek pasażera zamykam klamką od środka a pozostałe z pilota i centralny nie głupieje.
Ale całkowicie tracę sterowanie szybą i położeniem lusterka w drzwiach pasażera.
Gdy wypnę pin 8 (2 niebieskie przewody) dodatkowo przestaje działać składanie lusterka pasażera.
W drzwiach mam moduł sterujący pracą drzwi (wersja z 4 szybami elektrycznymi) i odpinanie pinów mikrostyków zamka z wtyczki tego modułu też nic nie daje. Albo centralny nie głupieje ale nie działa wtedy szyba i lusterko albo wszystko działa a centralny nie.
W końcu z modułu odpiałem pin CAN (czarno-niebieski) to padły całe drzwi.
POMOCY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie uśmiecha mi się kupować drugiego zamka za kolejne 450 zł.....

A dla wszystkich składających wtyczkę w słupku w drzwiach polecam założyć najpierw gumową osłonę (na obu końcach dużej wtyczki są po 2 wystające skrzydełka na które trzeba naciągnąć gume - w gumie są po 2 wgłębienia na te skrzydełka). Ładnie się wtedy całość uszczelnia. Potem ile się da (a da się ledwo co) wsunąć wtyczkę do słupka, przytrzymać ją ręką i przymknąć drzwi ile tylko się da - oprą się odkręconym ogranicznikiem o słupek . Wtedy wtyczkę da się bezboleśnie palcami wsunąć do słupka.

Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20150202_212115.jpg (31.6 KB, 158 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20150202_212126a.jpg (51.1 KB, 129 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez fufok ; 04-02-2015 o 09:59 Powód: gramatyka..
fufok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2015, 18:37   #15
adekpierzchala
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 18-12-2014
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 tdci dpf
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

witam ,
Dzisiaj spotkał mnie ten sam problem co w pierwszym poście.
czy da się to zrobić żeby było jak przed usterka ? zastanawiam się ponieważ :




"3. Naprawa , opcja droższa

wada : cena i pracochłonność
zaleta : nie tracimy cześci funkcjonalności zamka

możemy zakupić kompletny zamek (mikrowyłącznika nie da się wymienić) , cena zamka ok. 400 PLN , w ASO wymiana ok 200-300 PLN , samemu pracochłonne , trzeba zdjąć boczek drzwi na zatrzaskach , klamkę , rozbroić szybę , podlepiś szybe do ramy , wyjąc płytę z głośnikiem i mechanizmem szyby , zdemontować klamkę ... bez garażu kiepsko


4. Naprawa - opcja tańsza

wada : tracimy mozliwość sterowania centralnym zamkiem z przycisku wewnątrz danych drzwi oraz z kluczyka w przypadku uszkodzenia w drzwiach kierowcy
zaleta : niskie koszty , nic nie tniemy , nie wycinamy , piny możemy wpiąć w każdej chwili do złącza. "


Czy mechanik w autoryzowanym serwisie bądź elektryk poradzi sobie z tym ?
Oraz czy nic się więcej nie stanie porucz uciążliwego zamykania otwierania drzwi w trakcie jazdy ?

Ostatnio edytowane przez adekpierzchala ; 10-02-2015 o 18:41
adekpierzchala jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2015, 06:18   #16
fufok
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-09-2014
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.6L Duratec-16V Ti-VCT 115PS
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

w opcji droższej = kupno zamka masz wszystkie mechanizmy w drzwiach w pełni działające.

w opcji tańszej = zamek nie świruje (ale te drzwi trzeba ręcznie blokować i otwierać od środka) ale może nie działać część pozostałych mechanizmów w drzwiach (np sterowanie szybą i ustawianie lusterka) gdy w drzwiach jest moduł odpowiadający za ich sterowanie.

U mnie póki co zamek centralny przestał wariować po wyjęciu przewodów z wtyczki w słupku. Jest stale zamknięty (lub otwarty) - tak jak ma być. Minus jw. - nie mogę sterować szybą i ustawianiem lusterka w drzwiach pasażera. Przynajmniej da się złożyć lusterka.

Być może w wersjach wyposażenia gdzie nie ma modułów sterujących w drzwiach (focus I bez CAN ?) wyjęcie odpowiedniego pinu załatwia sprawę a np szyby działają dalej?

A naprawić a raczej zmodyfikować może to każdy kto ma śrubokręt płaski , igłę (do podważenia blokady pinu we wtyczce), śrubokręt/klucz torx 30 i trochę zdolności manualnychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Powyższe operacje nie wymagają programowania komputera.
A bez wykonania opcji tańszej/droższej to oprócz klikania zamka podczas jazdy istnieje taka możliwość, że centralny zamek otworzy się na parkingu przed jakimś sklepem czy na osiedlu i ktoś sobie może powyciągać ze środka co mu się spodoba.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez fufok ; 15-02-2015 o 06:28
fufok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2015, 15:46   #17
samtron21
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 31-07-2013
Skąd: Kraków/Zielonki
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Mógłby któryś z was podpowiedzieć które dwa przewody sterują otwieraniem i zamykaniem zamka? (dwa przewody które dają impuls na cewke siłownika)
samtron21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2015, 16:38   #18
jacmal
ford::beginner
 
Avatar jacmal
 
Zarejestrowany: 19-01-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: lipiec 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Witam Wszystkich.

W moim Focusie MK2 z 2005 roku również wystąpił problem z wariującym centralnym zamkiem.Wszystkie drzwi samoczynnie się otwierały i zamykały.Zlokalizowałem problem w drzwiach kierowcy przez zrobienie mostka symulującego zamknięcie tych drzwi zgodnie z instrukcją z pierwszego postu.Wybrałem opcję naprawy przez wypięcie pinów 8 i 9.
Jednak w mojej kostce jest 10 pinów a nie 9 jak na zdjęciu kolegi joe70.
Zrobiłem to inaczej.
Ten sam mostek który wcześniej posłużył do symulacji zamknięcia drzwi stworzyłem przez wypięcie tylko jednego pinu czarno-żółtego i od strony wiązki przewodów wchodzących do tej kostki połączyłem go z pinem czarnym tak aby było możliwe wpięcie kostki na swoje miejsce.
Po wpięciu kostki sytuacja wygląda następująco:
1.Brak sygnalizacji otwarcia drzwi kierowcy na ekranie komputera ( to chciałem osiągnąć)
2.Nie zapala się lampka sufitowa ( logiczne - wynika z pkt 1 )
3.Brak informacji dźwiękowej niewyłączonych świateł w przypadku otwarcia drzwi
( logiczne - wynika z pkt 1 )
4.Centralny zamek działa normalnie z zachowaniem wszystkich zależności pomiędzy
poszczególnymi drzwiami. ( nie wiem jak to wyjaśnić ) ????
5.Działa również automat zamykający samoczynnie wszystkie drzwi po upływie kilkudziesięciu sekund od ostatniego otwarcia z pilota.

Tak na marginesie to moja wiedza elektryczna jest prawie na poziomie bliskim zera.

Będę wdzięczny za informacje od kolegów elektryków czy mój pomysł nie spowoduje jakiegoś zagrożenia spięciem lub czymś podobnym.
Nie sprawdzałem jednak jak wyglądałaby sytuacja gdybym wypiął i zaizolował piny 8 i 9 zgodnie z radą z pierwszego postu.
Pozdrowienia dla wszystkich.
Czekam na opinie i uwagi.

Ostatnio edytowane przez jacmal ; 07-03-2015 o 16:50
jacmal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2015, 19:07   #19
ŚwiątuŚ
ford::beginner
 
Avatar ŚwiątuŚ
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-05-2014
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 23
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Witam. Takie moje pytanie: czy mierzył ktoś jaki ma pobór prądu przez licznik? Przy okazji zmierzyłem sobie i wyszło mi że, gdy jest podświetlony stan km pobiera ok 0.17A a gdy zgaśnie prąd skacze 0,003-0,013A. Czy to normalne? Bo wydaje mi się to dziwne. Może to powodować pobudzanie i rozładować aku?
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez ŚwiątuŚ ; 07-04-2015 o 18:49
ŚwiątuŚ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2015, 13:24   #20
fufok
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-09-2014
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.6L Duratec-16V Ti-VCT 115PS
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Cytat:
Napisał jacmal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten sam mostek który wcześniej posłużył do symulacji zamknięcia drzwi stworzyłem przez wypięcie tylko jednego pinu czarno-żółtego i od strony wiązki przewodów wchodzących do tej kostki połączyłem go z pinem czarnym tak aby było możliwe wpięcie kostki na swoje miejsce.
Piny po wyciągnięciu z wtyczki/gniazda można zaizolować i nie umieszczać z powrotem, będą sobie wisiały wewnątrz karoserii bezpiecznie.

Cytat:
Napisał jacmal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak na marginesie to moja wiedza elektryczna jest prawie na poziomie bliskim zera.
Będę wdzięczny za informacje od kolegów elektryków czy mój pomysł nie spowoduje jakiegoś zagrożenia spięciem lub czymś podobnym.
No to miał kolega dużo szczęścia. Najmniejsze zło jakie mogłeś sobie wyrządzić mostkując jw. piny na ślepo bez schematu instalacji to spalenie bezpiecznika a większe to uszkodzenie np. modułu GEM czy komputera co jest trochę bardziej kosztowne.

A że skończyło się bez awarii to gratuluję.
U mnie skończyło się wymianą obu zamków (w obu majstrował poprzedni właściciel) na oryginały i teraz centralny śmiga, komunikaty są jak trzeba.
pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez fufok ; 26-04-2015 o 15:07
fufok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.