Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-09-2015, 12:39   #1
gjanuszkom
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 02-12-2012
Skąd: Kraków
Model: fort transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie dmucha tylko zimnym powietrzem

Witam!
Mam taki problem cały czas dmucha mi zimne powietrze w szoferce nic nie daje zmiana na ciepło,nie wiem co jest grane stało się to nagle ,transit 2007 2,2 ,bardzo proszę o jakąś radę rozebrałem plastiki ale nie wiem co dalej....Dzięki za odpowiedż


Ostatnio edytowane przez gjanuszkom ; 11-09-2015 o 12:54
gjanuszkom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2015, 15:51   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: dmucha tylko zimnym powietrzem

Dwie najbardziej prawdopodobne możliwości to albo uszkodzony elektrosiłownik (słynny trybik) klap nagrzewnicy, albo nie działający zawór wodny nagrzewnicy.
Na pierwszym rysunku czerwoną strzałką pokazano elektrosiłownik (przykręcony jest od strony kierowcy do nagrzewnicy), zielona jego pokrywę, na drugim rysunku pokazano zawór podciśnieniowy wody nagrzewnicy, sterowany jest elektrozaworem podciśnienia - zlokalizowany jest pod podszybiem po stronie pasażera w komorze silnika.
To dotyczy modeli z klimą, bez klimy sterowanie jest cięgnem. Poszukaj wątków na ten temat, ostatnio kilka razy o tym koledzy pisali.

Trzeba sprawdzić, czy kiedy obracasz gałką ciepło-zimno, to porusza się dźwignia elektrosiłownika oraz czy porusza się dźwigienka zaworu wodnego, napędzana podciśnieniowym siłownikiem.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 11-09-2015 o 15:59
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2015, 16:53   #3
gjanuszkom
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 02-12-2012
Skąd: Kraków
Model: fort transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: dmucha tylko zimnym powietrzem

Dzięki jutro wezmę się za to i napisze co i jak ale napisz mi jeszcze aby wyciągnąć ten zawór(czerwona strzałka) to muszę najpierw zdemontować tą osłonę (zielona strzałka)i całą tą resztę pokolei?
gjanuszkom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2015, 18:31   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: dmucha tylko zimnym powietrzem

Cytat:
Napisał gjanuszkom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki jutro wezmę się za to i napisze co i jak ale napisz mi jeszcze aby wyciągnąć ten zawór(czerwona strzałka) to muszę najpierw zdemontować tą osłonę (zielona strzałka)i całą tą resztę pokolei?
Jest wpierw widoczna duża zewnętrzna osłona całej nagrzewnicy, po jej zdjęciu widoczna jest ta oznaczona zieloną strzałką, pod nią jest dźwignia na którą trzeba zerknąć czy się porusza.
Może być uszkodzony trybik w elektrosiłowniku, ale wtedy powinien charakterystycznie pykać/stukać. Może coś być zwalone w jego elektronice...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2015, 21:30   #5
Musti579
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-11-2014
Model: Transit
Silnik: 2,0TDDI
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Odp: dmucha tylko zimnym powietrzem

Witam!
Nie będę zakładał nowego tematu, gdyż mam podobny problem tylko, że w Trasicie 2.0TDDI 2005.
Dmuchało mi zimne powietrze, dzisiaj się to to wziąłem i zauważyłem że dźwigienka w zaworze podciśnieniowym nagrzewnicy jest cały czas wciągnięta, a przewody za zaworem są zimne.
Po ściągnięciu podciśnienia z zaworu dźwigienka odpuściła i poleciało gorące powietrze.
Ale po ponowym podłączniu przewodu, wciągneło dźwigienke i leci nadal zimne.
Poszedłem tym tropem dalej i doszedłem do elektrozaworu na prawym nadkolu. Zaczałem od sprawdzenia napięcia na wtyczce i tutaj zonk. Nie ma w ogóle napięcia...
Czy spotkał się ktoś z taką sytuacją? Sprawdziłem bezpieczniki w których występuje słowo nagrzewnica, wszystkie są ok. Chyba że nie sprawdziłem wszystkich.
Podpowie ktoś który bezpiecznik odpowiedzialny jest za napięcie na elektrozawór? I co może być inną przyczyną braku napięcia w wtyczce?
pozdrawiam
Musti579 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2015, 22:14   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: dmucha tylko zimnym powietrzem

Moim zdaniem w panelu sterowania ogrzewaniem gałka temperatury musi mieć włącznik elektryczny sterujący elektrozaworem vacu. Nie widzę innej możliwości.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2015, 10:34   #7
Musti579
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-11-2014
Model: Transit
Silnik: 2,0TDDI
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Odp: dmucha tylko zimnym powietrzem

Ogólnie po przekręceniu pokrętła ciepło-zimno słychać jak chodzi jakiś silniczek po lewej stronie koło pedałów. Czyli samo pokrętło i ten silniczek od klap działa. Tylko nie ma napięcia na elektrozaworze który jest zamontowany na prawym na nadkolu, przez co dźwigienka od gruszki sterowania zaworkiem nagrzewnicy jest cały czas wciągnięta.
Muszę to szybko rozwiązać, ponieważ w piątek jadę samochodem w trase po Niemczech 1600km.

Ogólnie jeżeli wyciągne podciśnienie z zaworku strowania na na grzewnice to dzwigienka gruszki puszcza, leci ciepły płyn do nagrzewnicy i wieje gorąco do wnętrza.
Mogę nawet regulować ciepło-zimno gałka do regulacji w środku pojazdu.
Więc awaryjnie mogę zaślepić wężyk i będzie ciepło, ale dla mnie musi wszystko chodzić jak należy...
Musti579 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2015, 11:01   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: dmucha tylko zimnym powietrzem

W wersji z klimą występuje elektrosiłownik klap ciepło-zimno. Pokrętło na panelu sterowania uruchamia potencjometr który tworzy z potencjometrem w elektrosiłowniku samorównoważący się mostek. Czyli elektrosiłownik "goni" ustawienia gałki starając się je naśladować - tak długo, aż mostek się zrównoważy.
Układ mostka w panelu to trzy cienkie przewody idące do elektrosiłownika. Musi być dodatkowy włącznik uruchamiany krzywką i czwarty przewód, włączający obwód elektrozaworu podciśnienia.

Wyjmowałem panel nie raz, ale nigdy z powodu problemów jakie ty masz - i nie pamiętam dokładnie jak to jest zrealizowane. Na zdjęciu (to jest panel w wersji z klimą) strzałką pokazałem wiązkę idącą do elektrosiłownika, to są trzy przewody - więc powinien być czwarty idący do elektrozaworu.
Jeżeli są jednak tylko trzy - to jestem głupi... i nie wiem jak to działa.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-09-2015 o 11:18
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2015, 12:37   #9
Musti579
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-11-2014
Model: Transit
Silnik: 2,0TDDI
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Odp: dmucha tylko zimnym powietrzem

Ja też mam wersję z klimą.
Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że ta usterka pojawiła się w lipcu, kiedy nabiłem i uruchomiłem klimę. Ma to coś wspólnego? Nie jestem pewien, bo od lipca nie używałem praktycznie ogrzewania, a dużo klimy...

Właśnie sprawdzałem ile jest kabli u mnie i właśnie 3.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do tego elektrozaworu nie dochodzi w ogóle napięcie:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na odpalonym silniku przy podlączonym przewodzie podciśnienia sztanga w gruszce jest wciśnieta i nie daje goracej wody do nagrzewnicy i wyglada tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po odpięciu przewodu podcisnienia sztanga idzie w dół i woda leci, gorąco powietrze wieje...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A posiadasz może schemat instalacji elektrycznej do Transita 2.0TDDI 2005?

Ostatnio edytowane przez Musti579 ; 23-09-2015 o 13:05
Musti579 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2015, 15:09   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: dmucha tylko zimnym powietrzem

Cytat:
Napisał Musti579 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A posiadasz może schemat instalacji elektrycznej do Transita 2.0TDDI 2005?
Gdybym schemat tego obwodu miał, to bym go nie tylko zamieścił, ale też bym wiedział gdzie jest włącznik...
Mam spore inne fragmenty schematu.

Może to elektrosiłownik (ten co go słyszysz) włącza elektrozawór lub włącznik jest na klapach nagrzewnicy?
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-09-2015 o 15:29
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.