Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2020, 19:04   #141
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM - DW10F

Cytat:
Napisał kiklop1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Zmianę wykonuje w module Bcmii, chyba tak.
Cytat:
Napisał kiklop1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Bez żadnego problemu wchodzisz w zakładkę silniki w module BCMII....
Cytat:
Napisał kiklop1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... pytam więc dlaczego w BCMIi można edytować paletę silników ...
Cytat:
Napisał kiklop1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Napisałem że w PCM a nie w BCMIi. Mk5 i kuga Mk2 mają te same silniki DW10F. ....
Post #134
Cytat:
Napisał kiklop1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę że zaczynają się wypowiadać ludzie obeznani w temacie. oczywiście nie wszyscy, są też i ci którym wydaje że coś wiedzą i zaczynają cwaniakować, lub pilnują własnego interesu. Ja nie jestem super znawcą, dlatego jestem na forum, bo do tego ono służy.
Tedi_k pytam więc dlaczego w BCMIi można edytować paletę silników w trybie inżynieryjnym i zmienić rodzaj silnika, tylko po to żeby poinformować Bcm, jak twierdzi Zenq. Wynika z tego że w moim przypadku jest zła informacja. Fachman który robił zmianę ucds-m zapomniał o tym?. A w mk5 z opisu na youtube i potwierdzeniu na hamowni to kontrolowane oszustwo. To ten sam silnik DW10F. Z tym że zmiany dokonują w BCM ,też wybierając silnik z palety. I bardzo proszę tylko o merytoryczne wypowiedzi, inne zwyczajnie zabiją to forum.
Poproszę Kolegę o uważne przeczytanie jeszcze raz swoich postów i znalezienie miejsca gdzie mówi coś o PCM... Bo ja pokazałem, że cały czas coś wokół nieszczęsnego BCMa się Kolega kręci... BCM (zwany też BCMi) ma dokładnie nic do zmiany mocy w Kuga MK2. Co cały czas usilnie próbujemy Koledze wytłumaczyć.

O reszcie nie będę dyskutował a filmy na YT oglądam tylko czasem. A do Przemka mam tylko uwagi fachowe i życzliwe - pokazujące mu Jego błędy i uproszczenia. Łatwo sprawdzić w moich komentarzach pod Jego filmami.

tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2020, 19:50   #142
kiklop1
ford::beginner
 
Imię: jan
Zarejestrowany: 27-02-2015
Model: kuga
Silnik: 2.0 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 37
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM - DW10F

Nie puścisz pary z ust, widzę to. Nie odpowiadasz na pytania, a łapiesz za słówka. Ja jako laik mam nawet prawo się przejęzyczyć. Nikt tego oprócz Ciebie nawet nie zauważył. Nawet Tobie w pewnym momencie to uciekło. Spójrz na podany przez Ciebie cytat. P.Tadeuszu śledzę forum od x czasu i wiem że Pan ma dużą wiedzę. Ja tylko wiem że w kudze Mk2 nie ma w PCM zakładki wyboru silników jak w MK5. Sam to sprawdziłem. Jest natomiast w module BCMii. Odpowiedzieć że w tym module się nie da to nie jet odpowiedź.Może tak parę słów dlaczego , od czego jest ten moduł, po co jest tam zakładka silnik, i cała paleta silników do wyboru. Jak nie można zdziałać w tym module to w którym, i jak. Takich odpowiedzi oczekujemy. Proszę wejść na forum tv sat.Tam ludzie sobie pomagają.Ja osobiście uwaliłem sprzęt dziesiątki razy, ale dzięki nim szybko naprawiałem. A i wiedzę dzięki temu ma się.Wiedzę którą przekazałem innym. To jest frajda.

Bump:

Ostatnio edytowane przez kiklop1 ; 26-02-2020 o 20:06
kiklop1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2020, 20:18   #143
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM - DW10F

jan, odejdz...
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2020, 20:29   #144
kiklop1
ford::beginner
 
Imię: jan
Zarejestrowany: 27-02-2015
Model: kuga
Silnik: 2.0 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 37
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM - DW10F

Sławek Ciebie już raz wycieli, pewnie będzie drugi.
kiklop1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2020, 20:37   #145
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM - DW10F

moze, ale uwazam ze wchodzisz i doslownie chcesz "recepte" na moc od ludzi, ktorzy poswiecili swoj czas i pewnie pieniadze zeby sie nauczyc.
mozesz podjechac do mechanika i zapytac o instrukcje wymiany, ciekawe czy dostaniesz.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2020, 20:42   #146
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM - DW10F

Cytat:
Napisał kiklop1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Ja tylko wiem że w kudze Mk2 nie ma w PCM zakładki wyboru silników jak w MK5. Sam to sprawdziłem. ...
No to zalecam ponowne sprawdzenie. I tak aż do skutku aż się dojrzy. Mnie tam się to samo udało za pierwszym razem w drugiej sekundzie.
Trzeba więc ćwiczyć.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2020, 22:42   #147
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM - DW10F

Po jakiejś chwili postanowiłem odnieść się i do tego:

Cytat:
Napisał kiklop1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie puścisz pary z ust, widzę to. ...
Kolego - w postach powyżej masz wszystko co niezbędne by zrobić to sam. Jeśli tego nie widzisz - to Twój problem a nie nasz.
Dostałeś wędkę a ciągle wołasz "dajcie mi rybę". Ja osobiście nie widzę żadnego powodu dla "dania Ci ryby" tylko dlatego, że wołasz "ja chcę".
Podaję wędkę i uważam, że wypełniam swoją forumową rolę. Jeśli masz inne zdanie - jakoś będę z tym musiał dalej żyć... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dam radę... Mam nadzieję...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja swoja "rybę" łapałem długimi godzinami nocnego ślęczenia nad konfiguracjami aut i dziesiątkami prób na autach. Nikt mi nic nie dał. Sam "złapałem". Polecam. Dostałeś wszelkie dane by to powtórzyć. O tyle masz prościej, że "dostałeś".
Więc nie "czaruj" przykładami z YT. Np. Kolega Przemek niczego nie "daje" od siebie. Ściągnął z netu arkusz excel zrobiony przez Amerykanina DanMac85 (polecam - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) i leci "pozycja po pozycji" robiąc kolejne filmiki... Niczego nie odkrył a jedynie "zbiera łapki" by sobie za przychody z reklam kolejne (lepsze) kamery nabyć... Nie mam z tym problemu, ale jednak powinien podawać skąd tę wiedzę "pozyskał"...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 06:02   #148
kiklop1
ford::beginner
 
Imię: jan
Zarejestrowany: 27-02-2015
Model: kuga
Silnik: 2.0 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 37
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM - DW10F

Moja rada dla zwykłych forumowiczów.
Poziom edukacyjny wątku zeeeeeeerowy!!!!. Opanowany przez ludzi z branży w wiadomych celach, oraz przez nieświadomych klakierów. Ostatni post Tadeusza jedynie coś wnosi. Podanie linka. Tam już na wstępie zauważyłem, inne kategorie myślowe. Sławek spełniam twoje życzenie. Spadam.
kiklop1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 09:06   #149
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM - DW10F

Cytat:
Napisał kiklop1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Tam już na wstępie zauważyłem, inne kategorie myślowe. ...
Silnie zalecam kliknąć odnośnik "website" na dole każdego z postów Kolegi DanMc85. Dla ułatwienia zamieszczam poniżej zrzut ekranu dokąd kieruje... Amerykanie to taki naród, który z takich odnośników korzysta standardowo. I to jest ta różnica w myśleniu naszym i ich... Jakoś jestem dziwnie spokojny, że i Kolega i Kolega Przemek "nie zauważyliście" owego odnośnika...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DanMc85.jpg (57.0 KB, 130 wyświetleń)
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2020, 19:51   #150
bartmen
ford::amateur
 
Imię: Bartmen
Zarejestrowany: 05-01-2019
Model: Ford kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 9
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM - DW10F

Witam,
Znalazłem w swojej Kudze mapy silnia (zdjecie w załączniku).
Obecnie mam 150KM i chcę spróbować zmiany na 180KM.
Pytanie czy jest to właściwy moduł do zmiany mocy i czy ktoś z kolegów robił to w ten sposób?
Czy po zmianie mocy konieczna jest adaptacja ABS?
Byłbym wdzięczny za ewentualne dalsze sugestie.
Pozdrawiam.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg kuga engine 150KM.jpg (73.6 KB, 148 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez bartmen ; 11-04-2020 o 20:16
bartmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.