Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-04-2011, 09:44   #41
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: [montaż]Czujniki cofania Mondeo MkIII 2003 Pre-FL

Cytat:
Napisał Wons Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem zestaw jak każdy inny.W czasach chinszczyzny wszystko jest na tym samym poziomie technologicznym.
Przeleciałem ich już kilka od Valeo po inne dużo tańsze właściwie za 1/4 ceny.
Ogólnie zasada działania,czułość, dokładność jest powiedzmy sobie szczerze na tym samym poziomie. od ciebie zależy czy chcesz fajny wypasiony wyświetlacz LCD czy wystarczy informacje w postaci ledowego paska świetlnego-moim zdaniem chyba najbardziej czytelnego. po miesiącu wszystko się nudzi i opatrzy a nawet bardzo drogie samochody typu Vw touareg mają właśnie wskaźnik w tej formie co na aukcji z linku--ale to tylko moje zdanie
Powiedzmy ,ze go kupie,teraz kwestia wywiercenia otworow i tutaj moje pytanie,jak wyprowadzic kabelki przez zderzak do srodka bagaznika ?

radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 10:09   #42
Wons
ford::average
 
Avatar Wons
 
Imię: KONOUSUNIĘTE
Zarejestrowany: 30-08-2010
Skąd: XXXX
Model: XXX
Silnik: XXX
Rocznik: XXXX
Postów: 80
Domyślnie Odp: [montaż]Czujniki cofania Mondeo MkIII 2003 Pre-FL

Było już opisywane.Ja miałem mk3 kombi to poradziłem sobie przez wyciągnięcie tylnej lewej lampy, 20 min i kable były wew , blisko do kostki itd. dodatkowo miałem już przewody z haka więc nie było problemu.
teraz mam mk4 i patrze i patrze i patrze i zabrać się nie mogę do tego zderzaka bo podobno trzeba go zrzucić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 10:11   #43
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: [montaż]Czujniki cofania Mondeo MkIII 2003 Pre-FL

Cytat:
Napisał Wons Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Było już opisywane.Ja miałem mk3 kombi to poradziłem sobie przez wyciągnięcie tylnej lewej lampy, 20 min i kable były wew , blisko do kostki itd. dodatkowo miałem już przewody z haka więc nie było problemu.
teraz mam mk4 i patrze i patrze i patrze i zabrać się nie mogę do tego zderzaka bo podobno trzeba go zrzucić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ale jak wywierce otwory w zderzaku to trzeba jakas oslone z bagaznika demontowac ?Nie bardzo to sobie moge wyobrazic od czego wogole zaczac.Powiedzmy ,ze mam juz te 4 otworki i co potem ?

Ok,juz nie wazne poradzilem sobie.Tylko podczas wiercenia trafilem na belke wzmacniajaca i teraz czujniki szczegolnie te skrajne po bokach troszke wystaja i sie ruszaja.Pomyslalem ,zeby moze je czyms przykleic,tylko nie bardzo wiem czym.....hmmm..moze silikon ? Co Wy na to ?

Ostatnio edytowane przez radekg32 ; 10-04-2011 o 09:46 Powód: rozwiazanie problemu
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2012, 17:45   #44
Diezzel
ford::average
 
Avatar Diezzel
 
Zarejestrowany: 21-08-2011
Skąd: dolnyśląsk
Model: Mondeo MK IV
Silnik: TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 50
Domyślnie Odp: [montaż]Czujniki cofania Mondeo MkIII 2003 Pre-FL

to ja odgrzeje temat czy ktoś miał do czynienia z czujnikami
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jak sprawa się ma montażu w mdo kombi mk3 ? gdzie tą listwę ewentualnie mam przykleić, z tego co wiem to np. w mk2 lipa z tego bo ponoć zderzak piankowany a jak w mk3?
Diezzel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2012, 18:57   #45
Kend~
ford::beginner
 
Avatar Kend~
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-05-2012
Skąd: Tarnów/Krakw
Model: Mondeo MK3
Silnik: słaby - 1.8 Duratec
Rocznik: 2001
Postów: 32
Domyślnie Odp: [montaż]Czujniki cofania Mondeo MkIII 2003 Pre-FL

Montaż jest banalnie łatwy, jedyne co bym dodał, to że montaż czujników w listwie to chyba nie najlepszy pomysł, bo czujnik będzie zbyt wysoko... wiadomo że łatwiej i mniejsze ryzyko że jak źle wywiercimy dziurę, to zderzak do wymiany.. ją zakładanej troszkę poniżej listwy i jest idealnie, mam porównanie z seryjnym golfem 5, więc wydaje mi się że mam chyba dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kend~ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2013, 09:32   #46
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: [montaż]Czujniki cofania Mondeo MkIII 2003 Pre-FL

Przyszły mi dzisiaj czujniki , nie valeo. W instrukcji jest, że od krawędzi auta ma być 12-15cm a potem całość podzielić i równo rozmieścić, od podłoża ma być 50-60cm. Z tego co mierzyłem listwa czarna jest ok 65cm, czy to nie przeszkadza? Druga sprawa w listwie chyba cały czujnik równo do niej nie przylega bo ona się zaokrągla jak widać na pierwszej stronie i wtedy tak dziwnie wygląda jakby odstawały, inaczej chyba się nie uda. Myślę o wywierceniu poniżej listwy tak właśnie ok 55cm , tylko czy tam nie będę miał jakiejś przeszkody w stylu belka czy coś? MDO przed FL
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2013, 16:09   #47
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: [montaż]Czujniki cofania Mondeo MkIII 2003 Pre-FL

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Ciekawe jak ten rodzaj czujników się by spisywał.
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.