Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|lubuska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2007, 21:00   #1
daniel-m
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-12-2007
Postów: 5
Domyślnie Lubuskie - dobry warsztat

Tak jak w pytaniu... koledzy, polecie mi prosze jakis dobry warsztat... ostatecznie moze byc ASO. Najchetniej w okolicach Zielonej Gory. Ale dalej tez moze byc.
W poprzednim poscie opisalem problemy z obrotami... niestety zaden z odwiedzonych przezemnie ludzi nie pomogl mi.
Pozwole sobie tez przytoczyc pewna opowiesc, ku przestrodze.
W warsztacie (jeszcze nie wymienie z nazwy, bo chce polubownie wystapic o jakas rekompensate za to co zrobili - ale jak spuszcza mnie z kwitkiem to nie bede mial z tym problemow ;) ) do ktorego oddalem auto (obroty, efekt tempomatu itd.) panowie zeby zasymulowac deszcz (czesc z tych zdarzen - ef. tempomatu pojawil sie w strugach deszczu) polewali silnik auta z karszerka. Auto stalo u nich 2 dni, glowili sie biedzili... i nic nie wymyslili... na szczescie tez nie skasowali. Nastepnie pojechalem do XY gdzie foczunia stala dzien, mnie skasowali za podlaczenie do kompa 120zeta i powiedzieli ze wszystko ok. Zebym zataknowal 98 i przepalil auto w trasie.
Ok, zbliza sie wigilia wiec tankuje dobrego szela, wsiadam z rodzina do auta i jade 500 km do Wawki. Wszytsko ok, spalanie na trasie spore ale jeszcze w normie, i nagle 80km przed celem podrozy, silnik foczki krztusie sie przy 70kmh, zwalniam i po problemie... ale kazda proba pojechania wyzej skutkuje brakiem mocy i krztuszeniem sie silnika... czuje ze nie pali na wszystkich garach... Powoli dojechalem...
Po zaholowaniu (jeszcze raz dzieki za goscia z Jozefowa k. Otwocka ktory przyjal mnie w dzien wolny od pracy - ale i skasowal tez, okazuje sie ze poszla cewka. Gosc wymienia i autko pali ok. Ale, ale .... kable jakies popalone... po wyjeciu kabli okazalo sie ze w gniazdach swiec stoi woda. (to ci mistrzowie od lania silnika karszerkiem) tak ze kontaktow nie widac.
Suma sumarum, cewka, kable, swieczki - do wymiany. Instalacja zabenzyniona bo na 2-3 garach palil.
Dam znac co zalatwilem.

daniel-m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2007, 21:51   #2
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie

w Zielonej Górze korzystam z Autolandu na Łąkowej i nigdy się nie zawiodłem :fcp7
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2007, 11:05   #3
GrzegorzKrosno
ford::beginner
 
Avatar GrzegorzKrosno
 
Zarejestrowany: 24-08-2007
Skąd: lubuskie
Model: Focus mk 1. GHIA
Silnik: 1,6
Rocznik: 1999
Postów: 20
Domyślnie

Nigdy, nigdy, za żadne skarby nie jedź na Naftową ani na Miodową.
Na Miodowej robili mi rozrząd - nie zakręcili mi zaślepki po blokadzie rozrządu. Efekt - cały dół auta zalany olejem. Dym z palonego oleju który leciał na wydech czuć było tydzień po naprawie usterki. Mógłbym zatrzeć silnik gdybym akurat robił dłuższą trasę. Auto skończyło na lawecie.
Na Naftowej - mieli mi sprawdzić zawieszenie. Stwierdzili że mam pękniętą sprężynę. Jak zaczęli wymieniać to o mało by mi pół auta nie wymienili. Efekt - żaden. Auto nadal jest delikatnie przechylone na lewą stronę.
__________________
www.neteko.com/montaz.html
GrzegorzKrosno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2008, 21:46   #4
daniel-m
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-12-2007
Postów: 5
Domyślnie

Chyba zaczne wierzyc znowu w ludzi...
Bylem w tym serwisie... rozmawialem z wlascicielem przygotowywujac sie na naprawde ciezka przeprawe. A gosc mily, kulturalny... oczywiscie nie przyznal sie ze to oni zrobili, ale i nie wykluczyl. W ramach odszkodowania dostalem pakiet uslug za darmo, co zupelnie mnie satysfakcjonuje.
Jesli chodzi o Miodowa, to mam akurat z nimi pozytywne doswiadczenia, ale po poscie kolegi Grzegorza, raczej rozrzadu nie bede u nich wymienial Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A Naftowa... za dzien dobry kasuja za 120, madrza sie i nic nie robia... zdecydowanie odradzam.
daniel-m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2008, 21:54   #5
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie

Cytat:
Napisał daniel-m
A Naftowa... za dzien dobry kasuja za 120, madrza sie i nic nie robia... zdecydowanie odradzam.
masz na myśli karford ? bo jeśli tak to tam kupuję tylko części !
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2008, 18:26   #6
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie

Tak na Naftowej jest KARFORD. Ja osobiście sam wszystko staram sie robić w swoim autku tylko jedynie rozrząd wymieniałem u faceta na różanej. Bardzo tanio i rzetelnie przede wszystkim, stary dobry mechanik, znający się na rzeczy. w sumie wymieniłem rozrząd z paskiem i napinaczem + robocizna 170zł z czego 125zł zapłaciłem za pasek i rolkę napinacza. Co do części to kupuję tylko w sklepie na ul. Francuskiej w POLMOZBYCIE (na dole).Porównywałem ceny w innych sklepach i mają chyba najtaniej, chociaż jakby tak szczegółowo szukać to gdzieś tanioej może jakąsć część by sie znalazło. Kupowałem tam filtry oleju, powietrza, szczęki i klocki hamulcowe.
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2008, 20:05   #7
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie

Cytat:
Napisał mario591
wymieniałem u faceta na różanej.
mario daj dokładny namiar
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2008, 20:20   #8
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie

Nie znam adresu ale za to napisze ci jak tam dojechać i chyba w komórce mam gdzieś telefon. Na ul. Zacisze jest to małe rondo koło pętli autobusu nr 13. na rondzie skręcasz w prawo tak jakbyś jechał w stronę objazdowej to jest ul. Działkowa i zaraz za rondem skręcasz pierwszą uliczkę w lewo jest znak z nazwą ulicy, odrazu ten sam wjazd jest wjazdem do archiwum zielonogórskiego i jak juz jedziesz w tą uliczkę (wąska uliczka same domki jednorodzinne) to jakoś 3 dom po prawej stronie!!!) Patrz uważnie bo jest malutka tabliczka i prawie jej nie widać ja za 1 razem też ją przeoczyłem. a tu telefon do tego niegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.06Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 453-55-47
Pozdro
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2008, 20:26   #9
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie

thx
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2008, 10:13   #10
daniel-m
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-12-2007
Postów: 5
Domyślnie Re: Lubuskie - dobry warsztat

Tomi98, thx za autoland- szybko, sprawnie.
daniel-m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.