Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2020, 11:58   #21
motoonn85
ford::amateur
 
Imię: RADEK
Zarejestrowany: 03-02-2019
Skąd: Reszel
Model: S-MAX
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Problem elektroniczny z klimatyzacją/ogrzewaniem

Witajcie mam taki problem od dłuższego czasu a dotyczy działania klimatyzacji/ogrzewania.Nie zawsze się załącza i trzeba stuknąć w deskę rozdzielczą nad licznikiem wtedy się włączy,ale czasami jest tak że się włączy a za kilka sekund wyłączy i nie ma ogrzewania.Sprawa jest dość irytująca bo głupio cały czas jest stukać w deskę,czasami wystarczy lekko a czasami trzeba konkretnie uderzyć.
czy ktoś z was miał podobny problem?
Wcześniej myślałem że to wina radia,ale wyczytałem że to może być wina licznika.
Czekam na jakieś informację

motoonn85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2020, 12:58   #22
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: Problem elektroniczny z klimatyzacją/ogrzewaniem

Cytat:
Napisał motoonn85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wcześniej myślałem że to wina radia,ale wyczytałem że to może być wina licznika.
Czekam na jakieś informację
Albo jedno, albo drugie.
Skoro stukanie w daszek pomaga to sam sobie odpowiedziałeś.
Wróżki pytałeś skoro nie chcesz sprawdzać samemu?
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2020, 20:55   #23
donek555
ford::amateur
 
Imię: dominik
Zarejestrowany: 14-10-2016
Skąd: wro
Model: smax
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 0
Domyślnie Padająca deska rozdzielcza, nawiew, kierownica i więcej...

Witam.
Mam podobny problem tak jak Houdini a mianowicie wyłączają mi się w trakcie jazdy zegary, podświetlenie kierownicy ale także cały panel nawiewu, panel świateł ( po lewej stronie ) i kierunkowskazy też nie działają. Nie jest to związane z pogodą. Trochę czasu jeżdżę już z tym, czy upały czy teraz temperatura minusowa, czy ulewy i duża wilgotność... nie ma reguły.Dodam, że nawiew działa, mogę sterować nim ale podświetlenie nie działa. Raz dałem do naprawy, posprawdzali, polutowali i nie wiele zdziałali bo pomogło może na 3-4 tygodnie. Co steruje tymi wszystkimi rzeczami ? Ktoś mógłby podesłać schematy z tymi układami? Za każdy pomysł i pomoc dziękuję
donek555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2020, 21:45   #24
audiobayern
Zablokowany
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 07-06-2015
Skąd: Niemcy
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 189
Domyślnie Odp: Padająca deska rozdzielcza

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Naprawa starego czerwonego to koszt 50-100 zł ( PRZYCZYNA ZIMNE LUTY) . zanosisz do serwisu RTV . lub kogoś kto ma stacje lutowniczą lub zwykła . uwaga ... nie korzystać z lutownicy transformatorowej bo wytwarza pole które może zaszkodzić niektórym podzespołom np. dioda zenera szlak ja trafi .
Większej bzdury w życiu nie słyszałem. Wiesz co to jest dioda Zenera i jak działa ?
audiobayern jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2020, 23:10   #25
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Padająca deska rozdzielcza

Cytat:
Napisał audiobayern Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Większej bzdury ...
Bzdura-bzdurą, ale prawdą jest, że naprawianie elektroniki lutownicą transformatorową to "kowalstwo"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uprzejmie przypominam, iż przez grot takiej lutownicy płynie prąd i nie jest "najszczęśliwszym z pomysłów" zasilać lutowany układ "jak popadnie"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2020, 03:53   #26
audiobayern
Zablokowany
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 07-06-2015
Skąd: Niemcy
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 189
Domyślnie Odp: Padająca deska rozdzielcza

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bzdura-bzdurą, ale prawdą jest, że naprawianie elektroniki lutownicą transformatorową to "kowalstwo"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uprzejmie przypominam, iż przez grot takiej lutownicy płynie prąd i nie jest "najszczęśliwszym z pomysłów" zasilać lutowany układ "jak popadnie"...
No widzę następnego eksperta od elektroniki. Wytłumacz mi w jaki sposób chcesz "zasilić" jakikolwiek układ za pomocą lutowania lutownicą transformatorową ? Słyszeliście że dzwony biją tylko w którym kościele to już nikt nie wie.....

P.S. Wiem o co chodzi ale chciałbym to usłyszeć z waszych ust. Czy powielacie tylko gdzieś zasłyszane rzeczy czy naprawdę orientujecie się w czym rzecz. Czekam na odpowiedzi.
audiobayern jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2020, 08:15   #27
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Padająca deska rozdzielcza

Cytat:
Napisał audiobayern Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Czekam na odpowiedzi.
No to polecam google, wikipedię czy co tam jeszcze...
"Jak chcesz mieć coś dobrze zrobione - zrób to sam" jak powiedział Emanuel Zorg w "Piątym Elemencie"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2020, 13:35   #28
audiobayern
Zablokowany
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 07-06-2015
Skąd: Niemcy
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 189
Domyślnie Odp: Padająca deska rozdzielcza

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to polecam google, wikipedię czy co tam jeszcze...
"Jak chcesz mieć coś dobrze zrobione - zrób to sam" jak powiedział Emanuel Zorg w "Piątym Elemencie"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego ja wiem co masz na myśli ale proszę Cię o wyjaśnienie zjawisk o których mówisz na forum dla tych którzy nie wiedzą o co chodzi. Nie po to kończyłem Technikum elektroniczne żeby teraz posiłkować się wikipedią czy innym mało wiarygodnym zródłem.
Ale proszę wykaż się wiedzą i wytłumacz dlaczego to nie można lutować lutownica transformatorową i dlaczego to jest "kowalstwo".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
audiobayern jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2020, 18:59   #29
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Padająca deska rozdzielcza

Cytat:
Napisał audiobayern Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...A to że jestem upierdliwy to po prostu już tak mam.
I to jest prawidłowe podsumowanie "wkładu Kolegi" w "prawdę na forum"...
Jeśli Kolega chce się reklamować hasłem "MY W NASZYM WARSTACIE TO TYLKO LUTOWNICAMI TRANSFORMATOROWYMI TE CAŁE CMOSY ROBIMY" jego dobre prawo - może Kolega tak dalej ciągnąć.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Powodzenie w "szerzeniu prawdy".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 09:04   #30
Sadownik
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-08-2020
Skąd: Największy Sad Europy
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Padająca deska rozdzielcza

Koledzy,
nie działa deska (zegary leżą, kontrolki i podświetlenie czarne), nawiewy w Mondeo MK4 2009r wyświetlacz czerwony mały.
przebieg świeci, ale zegar juz pokazuje kreski.
gdzie szukać przyczyny.
Sadownik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.