Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2021, 18:00   #1
Damian9191
ford::beginner
 
Avatar Damian9191
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 25-11-2020
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1560 116 KM
Rocznik: 2011
Postów: 37
Domyślnie Wada ukryta pompa sprzęgła

Witam wszystkich , nie wiem czy post zasadny aby go umieścić na forum ale w zwiazku z tym ze dotyczy to forda i należę do grupy to chciałbym zasięgnąć waszej rady jako osób , które już maja doświadczenia w motoryzacji . Zakupiłem forda focusa mk3 2011. Na stacji diagnostycznej Wszystko super , pomiar lakieru Oki . Wieczorem jadąc wyskoczył mi komunikat o niskiej zawartości płynu hamulcowego . Nie widziałem wycieku wiec pierwsze co napisałem do sprzedającego czy wymieniał / dolewał płynu. Odpowiedział ze nie . Dolalem 200 ml około i stwierdziłem ze będę obserwował auto. Po przejechaniu około 600 km znowu miałem dolać 100 ml płynu . Pojechałem do warsztatu . Wyciek byl z pompy z drugiej strony ( nie od pedała ). Naprawa tego elementu w warsztacie kosztowała mnie 700 zł łącznie. Napisałem do sprzedającego o sytuacji i nie odpowiedział na wiadomość . Czy w zwiazku z tym ze wydarzyło się to tego samego dnia i smsowo go informowałem o wycieku i komunikacie o niskiej zawartości płynu daje mi prawo do ubiegania się o zwrot kosztów za wadę ukryta ? Bawić się w takie coś czy nie warto i odpuścić sprawę .

Damian9191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 18:02   #2
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Wada ukryta pompa sprzęgła

Odpuść. Sprzedający nawet pewnie nie wiedział o tej awarii... Ile % użytkowników samochodów zagląda do zbiorniczka z płynem hamulcowym? Obstawiam że 1-3%. F16 się psują to i 10 letni Ford ma prawo... Awarie pompy sprzegła przy pedale (wycieki) spowodowane są w dużej ilości przypadków dużym oporem jaki stawia zużyty docisk, tarcza czy wysprzęglik. Używany samochód wymaga po prostu większej troski a prawdopodobieństwo że coś padnie z każdym rokiem jest większe. Nie bedziesz przeciesz dzwonił do byłego właściciela że po miesiącu od kupna łozysko koła huczy a po 2 że tylny amortyzator pociekł i że rozrząd do wymiany...

Ostatnio edytowane przez firlej ; 14-01-2021 o 18:26
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 18:22   #3
Damian9191
ford::beginner
 
Avatar Damian9191
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 25-11-2020
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1560 116 KM
Rocznik: 2011
Postów: 37
Domyślnie Odp: Wada ukryta pompa sprzęgła

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a żarówka się nie spaliła na drugi dzień ?
Nie wiem co ma żarówka do pompy sprzęgła ale z żarówką wszystko Oki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał firlej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odpuść. Sprzedający nawet pewnie nie wiedział o tej awarii... Ile % użytkowników samochodów zagląda do zbiorniczka z płynem hamulcowym? Obstawiam że 1-3%. F16 się psują to i 10 letni Ford ma prawo... Awarie pompy sprzegła przy pedale (wycieki) spowodowane są w dużej ilości przypadków dużym oporem jaki stawia zużyty docisk, tarcza czy wysprzęglik. Używany samochód wymaga po prostu większej troski a prawdopodobieństwo że coś padnie z każdym rokiem jest większe. Nie bedziesz przeciesz dzwonił do byłego właściciela że po miesiącu od kupna łozysko koła huczy a po 2 że tylny amortyzator pociekł i że rozrząd do wymiany...
Dzieki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak tez myślałem ale w zwiazku z tym ze to moje pierwsze auto chciałem podpytać kogoś bardziej doświadczonego o taka sprawę . Wiedział czy nie wiedział nie wiadomo. W każdym razem nie będę marnował na pewno swojego czasu latając po sądach za pare złotych . Dzieki
Damian9191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 18:33   #4
kristop
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2006
Skąd: Sieradz
Model: Futura 2
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 176
Domyślnie Odp: Wada ukryta pompa sprzęgła

9 lat auto i wyskoczyl problem
niesamowite . co robić pomocy
kristop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 18:38   #5
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Wada ukryta pompa sprzęgła

Nie dokuczajcie Koledze. Pierwsze auto, zrozumcie. Nie sztuką jest dbać o nowe auto, sztuką jest zadbać o 10-14 letnie aby i od strony lakierniczo-blacharskiej i technicznej było OK.
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 18:41   #6
Damian9191
ford::beginner
 
Avatar Damian9191
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 25-11-2020
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1560 116 KM
Rocznik: 2011
Postów: 37
Domyślnie Odp: Wada ukryta pompa sprzęgła

Cytat:
Napisał kristop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
9 lat auto i wyskoczyl problem
niesamowite . co robić pomocy
Nic niesamowitego w tym nie ma jak na auto z takim stażem. Bardziej chodziło o fakt ze wyjechałem tego samego dnia co kupiłem auto i od razu wyciekał płyn

Bump:
Damian9191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 18:45   #7
Damian9191
ford::beginner
 
Avatar Damian9191
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 25-11-2020
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1560 116 KM
Rocznik: 2011
Postów: 37
Domyślnie Odp: Wada ukryta pompa sprzęgła

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli wyciek był z wysprzęglika to było to pewnie ukryte

czy tam gdzie sprawdzałeś auto było sucho ? wątpie, ale to raczej na twoja niekorzysc

dalej. jak juz wymieniles wysprzeglik to na Boga nie wymieniles tarczy docisku i simmera ?

jestes dupa w takim razie. bedziesz niedlugo placil. jak lubisz, plac.
Wysprzeglik był ok . Uszkodzona była pompa sprzęgła jedynie.
Damian9191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 19:21   #8
kristop
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2006
Skąd: Sieradz
Model: Futura 2
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 176
Domyślnie Odp: Wada ukryta pompa sprzęgła

Cytat:
Napisał Damian9191 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nic niesamowitego w tym nie ma jak na auto z takim stażem. Bardziej chodziło o fakt ze wyjechałem tego samego dnia co kupiłem auto i od razu wyciekał płyn

Bump:
ciekawe co wyjdzie dalej ,
oby to był koniec niespodzianek dla nowego użytkownika forda
Pozdrawiam
kristop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2021, 12:35   #9
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Wada ukryta pompa sprzęgła

Wyjdzie to samo co w każdym Focusie.
Pompa sprzęgła i jej przeciekanie, to temat dla każdego właściciela Focusa MK3.
Jest tyle tematów do ogarnięcia, że autorowi tematu polecam po prostu czytać, czytać i jeszcze raz czytać tematy na forum.
Od odklejających się uszczelek drzwi, poprzez sondy lambda (nie wiem jaki masz silnik, widzę tam 1.6 116KM to będzie wolnossący benzyniak?), akumulator jeśli masz EFB i Start/Stop,
po przeciekanie wody w bagażniku, potem możemy pomyśleć czy poprzedni właściciel wymieniał już antenę GPS itp itd.
Lista jest naprawdę długa i nie są to może jakieś nie wiadomo jak wielkie usterki (tak wiem... 700 zł boli po kieszeni) ale są jak w każdym aucie.

Focus przez tyle lat (10) wymaga jakiś tam napraw, stąd fajnie, jeśli poprzedni właściciel jednak ma historię tego co robił, a czego nie robił.

Jeśli tego nie masz, to nie udowodnisz, że poprzedni właściciel kiedykolwiek zainteresował się, czemu dolewa płynu hamulcowego.
Bo mógł wiedzieć, mógł nie wiedzieć, mogła być ciągła dolewka a może dolewali mu w serwisie u Zenka bo widzieli że jest mało, jak właściciel robił "serwis" raz do roku.

Ostatnio edytowane przez edmun ; 15-01-2021 o 13:42
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.