Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2015, 11:28   #1
mszymcz
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 10-08-2010
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007.12
Postów: 45
Domyślnie Samodzielna modyfikacja map/MPPS

Na forum pojawia się sporo ciekawych przeróbek naszych aut ale tego tematu chyba jeszcze nie było. Ostatnimi czasy chodzi mi po głowie temat podniesienia mocy mojego auta-pomailowałem z różnymi firmami i ceny tej usługi mnie lekko zirytowały. Bluefin po przeliczeniu to również 2000pln. sporo. Czymże jest taki tuning - ściągnięciem pliku z ECU, przerobieniem pliku (albo i nie - o tym dalej), wgraniu do ECU i opcjonalnie zrobienia testów na hamowni.

1) Ściągniecie pliku z ECU - otwieramy Allegro i mamy cudo nazwane MPPS
2) jeśli już mamy plik należy go zmodyfikować - tu nie jest różowo bo programów typu freeware brak-są za to usługi modyfikacji plików, lub możliwość pobrania stuningowanych wsadów - do mojego 2.5T znalazłem wsad za 10euro. Oczywiście zawsze możemy ściągnąć mapę od wczesniej zrobionego auta...
Pamiętajmy że nasze auta są autami seryjnymi. filozofii więc nie ma... A jak nie to nawet "custom remap file service" jest dostępny.
3) Wgranie pliku do ECU patrz pkt.1 (I TO JEST NAJBARDZIEJ NIEBEZPIECZANA CHWILA)



Minusy
-nie wiemy co wgrywamy
-w profesjonalnym warsztacie z doświadczonym fachowcem mamy pewnośc że uzyskamy więcej (tylko tak naprawdę po co? myślmy - stosunek cena/jakośc). Bluefin też pewnie wgrywa jedną prekonfigurowaną mape do wszystkich aut danego typu.
-Chiński klon w połowie wgrywania może przerwać transmisję i moze nie być fajnie (i to niestety jest już mega duże zagrożenie).

Plusy
-Koszty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-Satysfakcja z samodzielnej modyfikacji
-możliwość powrotu do oryginalnej konfiguracji pojazdu (samodzielnie)


Na allegro znalazłem już ofertę 85pln za kabel+wsady oryginalne i modyfikowane... lekko to straszy... Ale z drugiej strony na innych forach ludzie używają i działa. Niemniej są to inne sterowniki i inna komunikacja.


Dwa niestety jest dość dużo wątków o problemach z tymi kabelkami... Wtedy to już niestety zabawa z demontażem ecu i programatorami (co mnie np. nie przeraża pod względem technicznym, tyle że mi się nie chce dłubać). wstępnie widzę że nawet kupując BDM100+adapter to jeszcze dużo pieniędzy w kieszeni zostanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


W związku pytanie:
Czy ktoś używał MPPS? A może gdzieś taki wątek już się pojawił a ja nie umiem używać wyszukiwarki? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pozdr.
Marek
PS. Panowie fachowcy - Komentarze w stylu "poczytaj o tuningu" darujmy sobie. Żyjecie z tego więc rozumiem-sporo lat grzebania w różnego rodzaju elektronice mam za sobą. Aczkolwiek KONSTRUKTYWNE uwagi mile widziane (tudżież oferty z ludzką ceną-jestem leniwy) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 12-06-2023 o 19:01
mszymcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2015, 18:47   #2
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Samodzielna modyfikacja map/MPPS

Czy zwrot checksum ( suma kontrolna) wogóle cokolwiek Ci mówi?
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2015, 19:43   #3
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Samodzielna modyfikacja map/MPPS

zacznijmy od tego, że MPPS i inne nie robią tego stera w Mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poza tym nie chodzi o to czy jak wgrasz te netowe wydumki, to będzie moc czy nie, a o to jakich warunkach/parametrach będzie pracował silnik itp....itd. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...pominę już to, że robiąc ich na pęczki, wciąż trzeba grzebać od nowa, każdy inaczej się zachowuje, "zabawa" pół dnia...
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2015, 21:11   #4
mszymcz
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 10-08-2010
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007.12
Postów: 45
Domyślnie Odp: Samodzielna modyfikacja map/MPPS

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zacznijmy od tego, że MPPS i inne nie robią tego stera w Mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poza tym nie chodzi o to czy jak wgrasz te netowe wydumki, to będzie moc czy nie, a o to jakich warunkach/parametrach będzie pracował silnik itp....itd. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...pominę już to, że robiąc ich na pęczki, wciąż trzeba grzebać od nowa, każdy inaczej się zachowuje, "zabawa" pół dnia...
Wiesz zgadzam się z Tobą w 100%-sam nie podejmuję sie edytować map - raz że nie mam softu, dwa wiedzy, ale najważniejsze jest to że nie zależy mi na totalnym wykręceniu maksimum. - raczej coś w stylu bluefin- wgranie "gotowca" i pogodzenie się z niższymi osiągami. Z drugiej strony są ludzie którzy te "wydumki" robią za kasę - więc można skorzystać z ich usług. Celem ćwiczenia nie jest wykręcenie maksimum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To że MPPS nie obsłuży ECU bosch tak coś czułem w kościach... Czyli w moich warunkach programator...
Co do postu powyżej... O checksum słyszałem.. było coś na forum onetu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak nas serio gdzieś tam znalazłem opis tego ecu i ten temat był opisany.
mszymcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2023, 10:20   #5
Dynia
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 45
Domyślnie Odp: Samodzielna modyfikacja map/MPPS

Pomoc potrzebna :-)

Sprawa dotyczy mojego brata, który trochę "pobawił" się interfejsami.
Ale od początku.

Do tej pory używał interfejsu jak w linku poniżej (nie ten ale jego odpowiednik z AlieEx... zdjęcie poglądowe) i wszystko było ok.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Pewnego dnia zapragnął MPPS-a ;-) kupił (v 16), podpiął pod swoje auta (Subaru Forester 2.5T oraz Chevrolet Cruze 1.7CDTI). Pomimo że jego aut nie było na liście coś poklikał, próbował się podłączyć nie wyszło odpiął i to zakończył zabawę.... ale ale
teraz za każdym razem jak podłączy interfejs 1 (autocom - tego podobnego z linku allegro wyżej) na desce rozdzielczej od razy zaświecają się lampki od kontroli trakcji oraz wspomagania kierownicy. Po odpięciu interfejsu kontrolki gasną i to wystarczy samo wpięcie interfejsu do gniazda OBD (nawet nie podpiętego pod kompa). Ogólnie interfejs działa normalnie odczytuje błędy, pokazuje różne informacje itp. Wpięcie MPPS-a nie powoduje zapalania się ww kontrolek.

Ata jeżdżą i nie zgłaszają żadnych błędów itp.

Dla testu podpiąłem autocom-a pod swoje auta S-Max oraz Octavia i wszystko działa normalnie żadne kontroli się nie zaświecają w momencie podpięcia - wszystko ok. Wychodzi na to że tylko jego dwa auta które były wcześniej podpięto pod MPPS-a dziwnie się zachowują po podpięciu autocom-a.

Czy ktoś może wiedzieć co się stało się ;-) lub czy jest jakiś magik w Warszawie lub okolicach który mógły podpiąć swój interfejs przywrócić wszystko tak jak było przed MPPS-em :-)

Pozdrawiam
Dynia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2023, 10:51   #6
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Samodzielna modyfikacja map/MPPS

Ale wiesz - Ty masz jednak totalnie inne auta/sterowniki, więc to, że Tobie się nie pojawia w zasadzie nie znaczy nic.

Niektóre auta reagują nieco "dziwnie" na wpięcie się w OBD.
Czy brat jest pewien, że wcześniej tego nie było ?
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2023, 11:38   #7
Dynia
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 45
Domyślnie Odp: Samodzielna modyfikacja map/MPPS

tak na 100% nie zaświecały się kontrolki

Ktoś coś może pomóc / podpowiedzieć co robić?

Ostatnio edytowane przez Dynia ; 13-06-2023 o 16:18
Dynia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.