Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-04-2009, 14:10   #1
dj_krzynio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-01-2007
Skąd: Nasielsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 1996
Postów: 66
Domyślnie [Mk2] Przerwa między biegami

Witam. Mam Forda Mondeo Mk2 2.0automat z 1996roku. Automat jest po naprawie, a dokładniej po wymianie takiego urządzenia z czterema trybami, koszyczka sprzęgłowego oleju i filtru. objawy są dość dziwne. Każdy bieg przełącza się normalnie ale pomiędzy 2 a 3 następuje trochę dłuższa przerwa. Miej więcej obroty wzrastają o około 1000 zanim się bieg przełączy. Na zimnym silniku tego nie ma. Wystarczy,że złapie trochę temperatury i zaczyna wariować. Reszta biegów przełącza się normalnie. Z góry dziękuje za jakąś informacje na ten temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam

dj_krzynio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2009, 15:23   #2
1Bodzio
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-09-2006
Skąd: Sobótka
Model: Ford Scorpio kombi
Silnik: 2.3 16V + LPG
Rocznik: 1997
Postów: 300
Domyślnie Odp: [Mk2] Przerwa między biegami

Takie zachowanie sie skrzyni to jest poślizg pomiedzy 2 a 3. O ile skrzynia po naprawie jest jeszcze na gwarancji, to jechac do mechanika, i niech poprawia.
__________________
Pozdrawiam. 1Bodzio.
1Bodzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2009, 07:25   #3
dj_krzynio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-01-2007
Skąd: Nasielsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 1996
Postów: 66
Domyślnie Odp: [Mk2] Przerwa między biegami

Głównym mechanikiem jestem ja sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chodzi mi o to,że czytałem gdzieś o synchronizacji biegów, a dokładnie o tym nakładaniu biegów. Może coś z tym jest źle....
dj_krzynio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2009, 14:18   #4
skszczep
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Skąd: Zielona Góra
Model: sedan, transit
Silnik: 2,3 asb,,,,2,4tddi
Rocznik: 1997,,,2004
Postów: 51
Domyślnie Odp: [Mk2] Przerwa między biegami

witam jestem ciekaw jak poradzisz sobie bo ja mam to samo ,ale fachman (niby) powiedział ze skrzynia do wymiany nie wiem co robic .gdzieś pisali ze jak maf nie działa to też cos takiego moze byc
skszczep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2009, 19:18   #5
dj_krzynio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-01-2007
Skąd: Nasielsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 1996
Postów: 66
Domyślnie Odp: [Mk2] Przerwa między biegami

A masz skrzynie po remoncie ?? Po kolei wszyscy moi znajomi mechanicy twierdzą,że jest problem po stronie elektrycznej, a dokładnie kwestia przeprogramowania nakładania się biegów czy jakoś tak. A może synchronizacji biegówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dokładnie nie pamiętam teraz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dj_krzynio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2009, 21:15   #6
1Bodzio
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-09-2006
Skąd: Sobótka
Model: Ford Scorpio kombi
Silnik: 2.3 16V + LPG
Rocznik: 1997
Postów: 300
Domyślnie Odp: [Mk2] Przerwa między biegami

Ja bym postawił na błąd podczas naprawy mechanicznej. Jakiś brud, lub zbytnia oszczędnośc na wymianie tłoków w sprzęgłach, i taśm hamulcowych.
__________________
Pozdrawiam. 1Bodzio.
1Bodzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2009, 16:48   #7
lukasz2810
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo II i IV
Silnik: 2.0 16V i 2.0 tdci
Rocznik: 1998 i 2007
Postów: 57
Domyślnie Odp: [Mk2] Przerwa między biegami

popsuła mi sie skrzynia automat w mondeo mk2 2.0 16v zetec 97r biała pokrywa zaworów czy bedzie pasowała skrzynia od silnika z czarna pokrywa zaworów? numery na skrzyni sa rózne czy bedzie to razem ze soba chodziło?
lukasz2810 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.