Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2018, 10:32   #21
t.runo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-01-2011
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 218
Domyślnie Odp: Rozrusznik nie kręci, silnik nie odpala

Wczoraj po odpaleniu po 2 sek zgasł i za drugim razem odpalił normalnie. Dzisiaj odpalił dopiero po po kilkunastu próbach. Podjechałem do pracy i po godzinie spróbowałem i pali normalnie. Silnik jest jeszcze ciepły. Tak jak by nie było paliwa. Akumulator nowy.

t.runo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2018, 11:21   #22
Piotr36
ford::average
 
Avatar Piotr36
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-07-2005
Skąd: GDYNIA
Model: MkIV Titanium
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: Rozrusznik nie kręci, silnik nie odpala

Też podepnę się do tematu.
Podobnie jak u kolegi t.runo od kilku tygodni było to samo silnik zapalił i po 2 sek zgasł, czasami nawet 10 razy pod rząd. Bywały dni, że zapalał od kopa i nie było z nim problemu. Wczoraj palił normalnie, ale dzisiaj nie odpalił.
Po przekręceniu kluczyka w poz. 1 wszystko było normalnie, przekręcam kluczyk na zapłon - a tu convers gaśnie, z centralki pod maską słychać terkotanie jakiegoś przekaźnika. Zrobiłem kilka rozruchów i wciąż to samo. Akumulator sprawny, komunikacja z radiem jest, sterowanie nawiewami pracuje (słychać zamykanie klapek).
Convers nie pokazuje żadnego błędu. Stoi pod blokiem i nie wiem co dalej........

Piotr
__________________
Pozdrawiam Piotr36
Piotr36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2018, 11:25   #23
ebson
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2015
Model: Mondeo MKIV Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 13
Domyślnie Odp: Rozrusznik nie kręci, silnik nie odpala

Próbowałeś odłączyć aku na godzinę i palić ponownie?? Czasem to pomagaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ewentualnie może coś z wiązką nie tak która idzie do kompa.

Bump: Próbowałeś odłączyć aku na godzinę i palić ponownie?? Czasem to pomagaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ewentualnie może coś z wiązką nie tak która idzie do kompa.
ebson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2018, 11:57   #24
Piotr36
ford::average
 
Avatar Piotr36
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-07-2005
Skąd: GDYNIA
Model: MkIV Titanium
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: Rozrusznik nie kręci, silnik nie odpala

Tak odłączyłem akumulator i dalej to samo. Obawiam się, że może to być przegnita wiązka ECU-centralka
__________________
Pozdrawiam Piotr36
Piotr36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 15:17   #25
Piotr36
ford::average
 
Avatar Piotr36
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-07-2005
Skąd: GDYNIA
Model: MkIV Titanium
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: Rozrusznik nie kręci, silnik nie odpala

Witam,
Mondek odpala jak dawniej. Winny okazał się akumulator. Po sprawdzeniu voltomierzem napięcie w stanie jałowym było OK, ale na stanowisku pomiarowym u znajomego elektryka przy obciążeniu porażka. W czasie rozruchu spadające napięcie w instalacji powodowało wyłączenie silnika przez komputer. Rozrusznik (choć po naprawie) kręcił przez 3-4 sekundy zanim silnik zapalił. Teraz wystarczy dotknąć stacyjki, a silnik chodzi.

Przy wymianie akumulatora na oryginalny (wapniowo srebrowy 80Ah 700A) sprawdziłem też wiązkę idącą w dól do ECU. Po rozbebeszeniu jej nie stwierdziłem niczego niepokojącego, choć w miejscu styku wiązki z podłużnicą kabelek biało=fioletowy ma ślady otarcia. Na razie dałem sobie spokój, bo silnik pali od "strzała" i nie gaśnie jak dawniej. Nie mniej jednak będę obserwował go, bo znając "solidność" wykonania wiązek instalacji elektrycznych w naszych Fordach, to pewnie i tak będzie mnie czekała naprawa tej wiązki.

Wniosek:
zanim rozgrzebiesz instalację - sprawdź akumulator.

Pozdrawiam
__________________
Pozdrawiam Piotr36

Ostatnio edytowane przez Piotr36 ; 03-04-2018 o 15:23
Piotr36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 19:59   #26
czinuk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2012
Model: mk3, mk4
Silnik: 2.0 tdci, 1.8 tdci
Rocznik: 2006, 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Rozrusznik nie kręci, silnik nie odpala

witam. podlacze sie pod temat. u mnie sytuacja wyglada tak:
kontrolki sie swieca, swiece grzeje, klapki radio klima i wszystko slychac ze dziala.
ale jak otwieram centralnie to wczesniej zapalaly sie pozycje i swiatlo w srodku auta. teraz sie nie zapalaja. do tego opuscilem szyby w dol z kluczyka i dwie przednie sie niepodniosly z kluczyka a po probie od srodka podniosla sie tylko od strony pasazera. a od strony kierownika niestety zostala oklejona workami do smieci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo niepodnosi sie,
ani z kluczyka ani od srodka, do tego oczywiscie nieodpala i niekreci rozrusznikiem, pozycje moge zapalic od srodka pokretlo ustawiajac na pozycje, ale swiatla w srodku i szyby nadal niemoge podniesc. no i odpalic silnika. spotkal sie ktos z czyms takim. jakie rady, puki co laduje akumulator w domu a jutro kolejna proba najbardziej ciekawi mnie to ze niepodnosi sie szyba.

pozdrawiam czinuk
czinuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2019, 13:54   #27
Andrzej_Tychy
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 01-01-2015
Skąd: Tychy
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 115 KM
Rocznik: 2009
Postów: 27
Domyślnie Silnik kręci, ale nie odpala, dodatkowo jakiś wyciek.

Cześć!
Od kilku tygodni moje mondeo ma problemy z odpalaniem silnika. Najpierw kręcił trochę dłużej niż zwykle, potem czas się wydłużał, teraz odpala po 6 lub 7 razie.
Silnik wolno kręci i próbuje zaskoczyć, ale nie potrafi.
Akumulator ok, dzisiaj odpalałem z drugiego auta przez kable i nie było żadnej poprawy.
Czy poza rozrusznikiem może być inna przyczyna?
Druga sprawa - zajrzałem pod maskę i zauważyłem coś zalanego, nie bardzo wiem, co to jest. Chyba turbo, ale nie jestem pewny.
Nadmienię, że jak już odpalę, to auto jeździ normalnie, trzyma moc i obroty, nie gaśnie, spalanie normalne.
Proszę o pomoc, dziękuję.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Andrzej_Tychy ; 20-10-2019 o 18:51
Andrzej_Tychy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2019, 20:37   #28
krysiu21
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-01-2014
Skąd: WLKP
Model: focus mk2 fl mondeo mk4
Silnik: 1.6 2.0 tdci
Rocznik: 2009,
Postów: 83
Domyślnie Odp: Silnik kręci, ale nie odpala, dodatkowo jakiś wyciek.

to jest zapocona przepustnicy przy kolektorze dolotowym, turbina jest po drugiej stronie silnika i niżej, zacznij od rozrusznika, bo to najczęściej winowajca.
krysiu21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2019, 20:59   #29
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Silnik kręci, ale nie odpala, dodatkowo jakiś wyciek.

Albo rozrusznik jak kolega wyzej pisze, albo paliwo sie cofa.
Problemy z odpalaniem sa tylko po dlugim postoju czy za kazdym razem?
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2019, 21:34   #30
Andrzej_Tychy
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 01-01-2015
Skąd: Tychy
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 115 KM
Rocznik: 2009
Postów: 27
Domyślnie Odp: Silnik kręci, ale nie odpala, dodatkowo jakiś wyciek.

Problemy są za każdym razem. Mogę przejechać 200 KM i stanąć na postoju, a za chwilę znowu odpali za którymś razem.
Andrzej_Tychy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak zapłonu , elektryka , nie odpala , rozrusznik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.