Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2014, 22:43   #1
szlukowski
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 15-06-2012
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Zetec 100KM
Rocznik: 1999
Postów: 17
Domyślnie Drgania w kabinie - o co chodzi?

Witajcie,

Szukałem już na forum, ale nie znalazłem żadnej informacji, która przybliżałaby mnie do rozwiązania problemu. Jest problem z drganiami w kabinie mojego Focusa MK1 sedan. Silnik to benzynowy 1.6 Zetec 16V, założona sekwencyjna instalacja gazowa.

Problem objawia się, gdy podjeżdżam pod górę - nawet o niewielkim nachyleniu, oraz gdy przekraczam prędkość >100 km/h, albo przy dodaniu gazu na V biegu. Szczególnie podczas podjazdu pod górę i zmniejszającej się w tym momencie prędkości drgania są bardzo odczuwalne, widać je nawet na kierownicy, plastiki skrzypią, środkowe lusterko drży. Były sprawdzane poduszki pod silnikiem, wszystko jest z nimi ok, amortyzatory wymienione, półosie napędowe nie są pokrzywione, przeguby wewnętrzne i zewnętrzne były wymienione niedawno, koła są*wyważone prawidłowo. Problem występuje zarówno na benzynie jak i na gazie. Co jest grane? Jeden z mechaników na stacji diagnostycznej stwierdził, że ten silnik cierpi na usterkę w kolektorze dolotowym (nie mam pojęcia o co mu chodziło, totalnie się*na tym nie znam), która objawia się silnymi drganiami silnika, które przenoszą się na karoserie. Nie mam pojęcia, co jeszcze można w nim wymienić/poprawić, żeby lepiej jeździł, auto ma teraz przejechane 174000 km, czyli jeszcze powinno wszystko grać*- Focus mojego kumpla ma ponad 460000 (ten sam silnik) i jakoś*ten problem nie występuje. Ktoś*z Was miał taki problem z tym samochodem?

Pozdrawiam,
Szymon

szlukowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2014, 14:59   #2
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Drgania w kabinie - o co chodzi?

jak buja kierownica to odpada zawieszenie silnika i sam silnik. Do sprawdzenia uklad jezdny , stawiam na przeguby lub lozysko podpory.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2014, 14:22   #3
maol
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus Mk1 FL
Silnik: TDCi 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 244
Domyślnie Odp: Drgania w kabinie - o co chodzi?

Sprawdź stan opon. Ja miałem kiedyś taki objaw jak mi się opona od wewnętrznej strony zaczęła rozwarstwiać.
maol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.