Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2019, 17:32   #1
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Smród siarki i falujące obroty na LPG

Witam,

Dziś po ruszeniu i przejechaniu kilkuset metrów i po przełaczeniu się na LPG zaczęło strasznie śmierdzieć siarkowodorem w samochodzie i na zewnątrz. Do tego obroty na jałowym zaczęły falować z 600 do 1200 rpm tak około, po dodaniu gazu zaczęło szarpać autem (jakby przestał gadać na jeden gar). Po przełączeniu na benzynę po chwili jest w normie. Teraz nie chce przełączyć się na gaz.
Jest to xmax z 2006 r 2.0 benzyna automat 4 biegowy i do tego LPG. Pół roku temu robiłem mu pierścienie, bo olej chlał jak szalony aż nim zaczął pluć. Po remoncie nie wziął grama oleju i nie sprawiał większych problemów do dziś. Te mniejsze problemy to sporadyczne wypadanie zapłonu na 4 cylindrze, niekiedy na trzecim gdy jest na benzynie, po przełączneniu na PLG było ok, silnik równo. Zdiagnozowałem winowajcę - przewody od gazu wpięte w przewody idące do cewek i na świece, fragment mam do wymiany bo przy jego ruszeniu potrafi odłączyć jeden cylinder lub tez w momencie jak nie zagada przy odpaleniu na benzynie, to jak poruszam kabelkiem to wszystko wraca do normy. Także ta kwestia zdiagnozowana i czeka na wiosnę do wymiany. Ale to chyba nie jest związane z omawianym problemem

Dodatkowo przy przyspieszaniu w okolicach 1200-1800/2000 rpm delikatnie nim telepie, zazwyczaj na 2-gim biegu. Wywalało mi wcześniej błąd EGR, ale po remoncie o przejechaniu kilku tyś km błąd się już nie pojawił.

Co może być przyczyną tego smrodu i falowania obrotów na lpg oraz szarpania przy dodaniu gazu? Katalizator zapchany? Pytam, bo zanim się za niego zabiorę wolę mieć pewność. Nawet przy zaistnieniu problemu żaden błąd się nie pojawił (sprawdzałem torque) oraz nie wywaliło checka.

Jak w maxach wygląda kwestia katalizatora? wycinać? wymieniać? jeśli wymiana to na nowy zamiennik (ok 800zł) czy używany oryginał za jakieś 250zł. Jakieś rady? Można z tym jeździć do czasu naprawy? pytam, bo dziecko wożę co kilka dni na rehabilitację i auto jest mi potrzebne.

Sondy miałem kilka miesięcy temu sprawdzane, nie wykazywały żadnych objawów uszkodzenia czy tez nieprawidłowej pracy.


Edit
Pod blokiem. Chciałem coś zobaczyć, popatrzeć ale na benzynie zaczął nierówno pracować i mimo zlapania temp roboczej nie przelaxzyl się na gaz. Po 20 min wsiadlem jak jiznwystygl, odpaliłem, ruszyłem i nagle wszystko ustąpiło. Gładko, równo jeździ, przelaxzyl się na gaz i żadnych problemów nie ma


Ostatnio edytowane przez Petru23 ; 06-02-2019 o 20:22
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2019, 22:46   #2
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Smród siarki i falujące obroty na LPG

wygląda jakby pracował na dwóch paliwach na raz albo brak iskry na którymś cylindrze, palony katalizator Ci śmierdzi tym siarkowodorem, zakładam że jak zerkniesz w nocy to kolektor wydechowy będzie czerwony (podczas pracy silnika)

zalecam nie używać auta do czasu zdiagnozowania i usunięcia usterki, uporządkuj tą instalację przed wiosną lepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 06-02-2019 o 22:50
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2019, 11:55   #3
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: Smród siarki i falujące obroty na LPG

Czyli kat. Nie pali na dwa paliwa. To tak na 99% Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Instalacja LPG była sprawdzana 2-3 miesiące temu w autoryzowanym serwisie przy alejach w Warszawie, obik Prystora. Wymieniany był filtr i sprawdzona cała instalka, wtrysk, soft. Wszystko ok poza nieznacznie pocącym się reduktorem. Płynu mi nie ubywa. Uwalony reduktor co najwyżej nie przełączy się na gaz. Termin u gazownika normalnego u mnie w okolicy to 3 miesiące gdzieś...
Teraz jeździ normalnie.
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
katalizator , lpg


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.