Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2010, 08:33   #1
maniek126
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-02-2010
Skąd: Osiek/Pomorze
Model: Fiesta
Silnik: 1,4i
Rocznik: 1991
Postów: 10
Smile Wym.świec i kabli zapłon.-pytanie do elektryka

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Witam
Mam Fiestę 1,4i z 1991 r.
W związku z pierwszą od kilku lat ostrzejszą zimą postanowiłem wymienić świece i kable zapłonowe(nie wymieniałem ani świec,ani kabli od momentu zakupu samochodu 6 lat temu,przez te 6 lat przejechałem jakieś 60 000 km).

Z zawodu jestem elektronikiem(niepraktykującym od dawna)więc skrzywienie zawodowe podpowiedziało mi,żeby zmierzyć rezystancję świec(kable dostanę na dniach,więc nie mierzyłem).

Stare i nowe świece to BCPR6E-NGK(nowe kupione jako komplet zapakowane razem w firmowym pudełku).

Zarówno stare,jak i nowe różnią się między sobą oporem mierzonym między "grzybkiem" a dolną elektrodą w granicach 400-500 omów.

Co do kabli,to w moim autku każdy ma inną długość.

A teraz pytanie:

Jeśli na najdłuższy kabel zamontuję świecę o najmniejszym oporze(bo teoretycznie najdłuższy kabel powinien mieć największy opór z kompletu kabli)
i kolejno świece o zwiększającym się oporze,czy będzie miało to jakikolwiek wpływ na zapłon,rozruch,spalanie czy cokolwiek,czy pozwoli mi to tylko zadowolić mój komfort psychiczny ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))


Ostatnio edytowane przez maniek126 ; 11-02-2010 o 08:36
maniek126 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2010, 15:27   #2
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: Wym.świec i kabli zapłon.-pytanie do elektryka

nie baw się w mierzenie oporów świec i kabli,zakładaj jak leci i będzie OK
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2010, 15:56   #3
kamil87
ford::average
 
Avatar kamil87
 
Zarejestrowany: 30-01-2010
Skąd: Pińczów
Model: 480/Fiesta
Silnik: 2,4 TDDI/1.1 (wtrysk)
Rocznik: 2001/1991
Postów: 57
Domyślnie Odp: Wym.świec i kabli zapłon.-pytanie do elektryka

Cytat:
Napisał stasiek49 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie baw się w mierzenie oporów świec i kabli,zakładaj jak leci i będzie OK
Zgadzam się z kolegą. To nie świece sportowe, ani nie sportowy silnik.
kamil87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2010, 17:18   #4
skola
ford::professional
 
Avatar skola
 
Zarejestrowany: 02-12-2007
Skąd: 19°02'E 50°18'N (Katowice)
Model: Ford Fiesta √ι-ק
Silnik: 1753 ccm Diesel + 6 turbosprężarek i klacz ;-D
Rocznik: 1997
Postów: 1,084
Domyślnie Odp: Wym.świec i kabli zapłon.-pytanie do elektryka

Kable pewnie sa różnej długości z powodu odstępów między świecami
__________________
>SKOLA<
skola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2010, 20:44   #5
Darium
ford::average
 
Avatar Darium
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Kraków
Model: Ford Fiesta MK6
Silnik: 1.3 KAT 51kW
Rocznik: 22.11.2002
Postów: 101
Domyślnie Odp: Wym.świec i kabli zapłon.-pytanie do elektryka

Cytat:
Napisał skola Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kable pewnie sa różnej długości z powodu odstępów między świecami
tak jestGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. są kable takich długości żeby swobodnie pasowały do swoich miejsc, ale nie wisiały na silnikuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A według mnie jeśli wyrównasz opory kabli i świec parami to czysto teoretycznie świece powinny dawać takie same iskry. Ale czy jakoś to wpłynie na prace silnika??
__________________
Auto jest symbolem wolności, niezależności,
ale Fiesta to coś więcej

Ostatnio edytowane przez Darium ; 11-02-2010 o 20:47
Darium jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2010, 20:18   #6
-waldi-
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar -waldi-
 
Zarejestrowany: 24-04-2005
Skąd: Oświęcim
Model: VB/RT/GIII
Silnik: 2.0/1,2/1.8
Rocznik: 97/95/93
Postów: 7,309
Domyślnie Odp: Wym.świec i kabli zapłon.-pytanie do elektryka

nic nie kombinuj z oporami kabli jak i świec masz 2 cewki dwubiegunowe zalane w jednej obudowie, przeskok iskry następuje parami na świecach 1 i 4 oraz 2 i 3 . Uzwojenie wtórne nie ma połączenia z masą. Ale jak sie juz upierasz to zmierz długość kabla 1 i 4 cylindra dodaj je i porównaj z sumą długości kabli na 2 i 3 cyl.

Cytat:
Napisał maniek126 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nowe różnią się między sobą oporem mierzonym między "grzybkiem" a dolną elektrodą w granicach 400-500 omów.
taki opór dla >25kV to naprawdę nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
wozidła...
Vectra B 2,0 '97 - całkiem wygodne
Twingo 1,2 '95 - mały pomykacz
Golf III 1.8 GT '93 - bagażówka
Yamaha XV700

[Regulamin Forum] [Szukaj]
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
http://img524.imageshack.us/img524/8421/emot2ok6.jpg
-waldi- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2010, 17:54   #7
maniek126
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-02-2010
Skąd: Osiek/Pomorze
Model: Fiesta
Silnik: 1,4i
Rocznik: 1991
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wym.świec i kabli zapłon.-pytanie do elektryka

Dzięki za odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maniek126 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.