Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2010, 08:45   #21
jarecki124
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: Łódź
Model: KA
Silnik: 1,3
Rocznik: 1997
Postów: 29
Domyślnie Odp: Obroty, dławienie się , nie reaguję w pełni na gaz...

Byłem na diagnostyce w autoryzowanym serwisie Bosch no i okazało się że przepływomierz jest walnięty kupiłem drugi. I nadal nic. Dodatkowo dowiedziałem się że po odłączeniu przepływomierza komputer przestawia sie w tryb jazdy awaryjnej i zachowuje się troszkę inaczej, ja żadnej zmiany nie zauważyłem a przepływomierz jest dobry. Auto coraz częściej zachowuje się dziwnie a ja nie wiem czemu. Sprawdzę jeszcze ciśnienie na listwie wtryskowej podobno jest tam jakiś zaworek do mierzenia jeśli okaże się że to nie to to wezmę się za zapłon.

jarecki124 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2010, 09:07   #22
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: Obroty, dławienie się , nie reaguję w pełni na gaz...

Reset kompa zrób jeszcze raz hehe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to potrafi pomóc

Sprawdź na tej listwie ciśnienie powinno być koło 3,5 bara nawet ciut więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2010, 21:25   #23
Darium
ford::average
 
Avatar Darium
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Kraków
Model: Ford Fiesta MK6
Silnik: 1.3 KAT 51kW
Rocznik: 22.11.2002
Postów: 101
Domyślnie Odp: Obroty, dławienie się , nie reaguję w pełni na gaz...

a nie macie przypchanego katalizatora??
Przypchany ogranicza przepływ spalin więc też osłabia silnik i reakcje na gaz.
Im większe obroty tym więcej spalin przelatuje, tylko taka przyjemność kosztuje nawet 1200zł. więc sam tego unikam,

Kumpel pracuje przy tłumikach. Kiedyś jedno auto ledwo dojechało do ich serwisu, dławił się, kaszlał, mulił, po wymianie kata pracował i jeździł jak prosto z salonu.
__________________
Auto jest symbolem wolności, niezależności,
ale Fiesta to coś więcej
Darium jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2010, 21:29   #24
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: Obroty, dławienie się , nie reaguję w pełni na gaz...

kat miałem sprawdzany to nie to , wiesz mi kat by też się nie pochrzanił po resecie kompa .... reset kompa dużo pokazał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2010, 12:48   #25
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: Obroty, dławienie się , nie reaguję w pełni na gaz...

Doszedłem co jest nie tak , wypinając wtyczkę z przepływki samochód pożera prędkość zero duszenia zero badziewia nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Normalnie jeździ a po za pięciu przepływki znowu sajgon , nic muszę spisać numery i na alledrogo kupić przepływke ^ ^Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2010, 13:43   #26
skola
ford::professional
 
Avatar skola
 
Zarejestrowany: 02-12-2007
Skąd: 19°02'E 50°18'N (Katowice)
Model: Ford Fiesta √ι-ק
Silnik: 1753 ccm Diesel + 6 turbosprężarek i klacz ;-D
Rocznik: 1997
Postów: 1,084
Domyślnie Odp: Obroty, dławienie się , nie reaguję w pełni na gaz...

odpinaj wszystkie wtyczki po kolei może zrobisz z fiesty V6 i 200 KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
>SKOLA<
skola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2010, 15:03   #27
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: Obroty, dławienie się , nie reaguję w pełni na gaz...

hahaha a ty skola znowu z offtopem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niedobry ty hehe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zobaczysz jeszcze będzie latała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

przepływka już zakupiona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2010, 14:04   #28
mobilefan
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-02-2010
Skąd: Piotrków Trybunalski
Model: FOCUS II Kombi Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 160KM 400Nm bez DPF by GCS Tuning
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: Obroty, dławienie się , nie reaguję w pełni na gaz...

Moja żona miała podobny objaw w swojej fieście MK4 1.4 16V 90KM. Autko na autostradzie dochodziło do 120 km/h z wciśniętym pedałem gazu do podłogi i na tym koniec. Żeby przyspieszyło musiała odpuścić gaz i znowu wcisnąć, ale właśnie do 3/4 wysokości. Po podłączeniu do komputera okazało się, że sonda lambda do wymiany. Ale oprócz sondy wymieniłem jeszcze pompę paliwa, która ponoć też wykazywała prawidłowe ciśnienie i dopiero po tych zabiegach auto zaczęło jeździć prawidłowo.
Korzystając z okazji, że jest to mój pierwszy post, który tematycznie myślę, że tutaj pasuje chciałbym prosić o poradę dotyczącą właśnie fiesty mojej żony.
Problem polega na tym, że gdy dojeżdża do świateł i wciśnie sprzęgło to spadają obroty do około 500 i znów się podnoszą do właściwej wartości. Auto przy tym nie gaśnie. Zaznaczam, że samo falowanie obrotów na biegu jałowym nie występuje. Dodatkowo, gdy samochód jest zimny, zaraz po zapaleniu przez chwilę występuje objaw braku reakcji na gaz, tzn. po wciśnięciu autko jakby się zamulało i nie chce ciągnąć. Odpuszczenie gazu 2 - 3 razy i jest ok. Przy tych dwóch dolegliwościach zasięg auta po mieście na 40 litrowym baku wynosi ok 270 kilometrów. Czyli pali jak smok. Dlaczego? Czy ktoś mógłby mi zasugerować w jaki sposób można wyeliminować owe usterki? Nic oprócz sondy lambda, pompy paliwa, sprzęgła oraz naturalnie wszystkich filtrów nigdy nie było wymieniane. Autko jest z 96r. i ma przejechane dopiero 52000km od nowości.
Z góry dziękuję.

Ostatnio edytowane przez mobilefan ; 05-03-2010 o 14:09
mobilefan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 21:16   #29
bronek77
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-03-2010
Skąd: Międzyrzecz
Model: fiesta MK4
Silnik: 1.3
Rocznik: 1996
Postów: 1
Domyślnie Odp: Obroty, dławienie się , nie reaguję w pełni na gaz...

Mam pytanko kupiłem fiestke jakis miesiac temu a jezdze od kilku dni. Jak odpale to ma male obroty ze gasnie, ale jak pojezdze to odpala nie gasnac. Czy wymiana świec i kabli coś pomoże? na mechanice nie znam się niestety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bronek77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2010, 20:10   #30
RG1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-06-2009
Skąd: Lublin
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1,25 zetec
Rocznik: 1999
Postów: 48
Domyślnie Odp: Falujące obroty

mietwan i jak tam zużycie po wymianie
RG1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
falujące obroty , fiesta mk4 , obroty



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.