Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2010, 21:33   #31
Darium
ford::average
 
Avatar Darium
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Kraków
Model: Ford Fiesta MK6
Silnik: 1.3 KAT 51kW
Rocznik: 22.11.2002
Postów: 101
Domyślnie Odp: wymiana oleju

Cytat:
Marcin jeżeli od kilkudzisięciu tys.km. był lany półsyntetyk to na syntetyk nie zalecane jest zmieniać, choc to zależy od kondycji jednostki ale raczej się tak nie praktykuje bo może dojść do wypłukania jakiś syfów i w efekcie do rozszczelnienia jednostki.
dokładnie to samo mówili w serwisie, zawsze można zalać gorszym olejem ale nigdy lepszym niż ten który używasz, bo może wypłukać "syfy" i zacznie przeciekać a to równa się kosztą uszczelniania, ja mam 5w40 i wymieniam co 15. tyś. po 17 robi się brudny i właściwie już jest za puźno na wymiane, cza tego unikać.

__________________
Auto jest symbolem wolności, niezależności,
ale Fiesta to coś więcej
Darium jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2010, 16:34   #32
Jaro85
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-04-2010
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: wymiana oleju

Zmotoryzowani ja też zadam pytanie zakupiłem wczoraj moją drugą Fiestę jest to rocznik 2007 z silnikiem 1.3 o przebiegu 33 tyś i nie wiem jaki olej jest tam wlany to raz i jaki mam wlać??? Syntetyk czy pół bo naprawdę nie chciał bym sobie narobić problemów..
Jeszcze jaką Firmę polecacie ponieważ sam osobiście chciałbym zalać olejem firmy Liqui Moly ale nie wiem czy jest wart przepłacenia???
Jaro85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.