Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-08-2011, 09:22   #1
miloww
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2006
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 74
Domyślnie Głuche stuki z okolic rozrządu

Witam

Od jakichś 10tyś km z okolic wałka rozrządu dochodzą głuche stuki. Stuki mają formę "fali" z przerwami. Tzn. rozpoczyna się stuk, częstotliwość przez jakieś 5 sekund narasta, po czym stuk na chwilę ustaje i po chwili od nowa. Wystarczy minimalnie zwiększyć obroty i wszystko ustaje.
Nie jest to regularne stukanie.
Stuki występują tylko na wolnych obrotach i na rozgrzanym silniku. Na zimnym silniku nie występują.
Różne były typy mechaników. Najbardziej sensowna wydaje mi się diagnoza, że jest to spowodowane luzem osiowym wałka rozrządu.
Dodam, że oprócz tych stuków nic silnikowi nie dolega. Pracuje bardzo ładnie, mało pali i dobrze "ciągnie". Przebieg 130tyś km. Zawory wyregulowane.

Chciałbym się dowiedzieć czy należy się tym przejmować czy po prostu jeździć dokąd się da ? A może to coś innego niż wałek rozrządu ?

Będę wdzięczny za radę :-)

pozdrawiam

miloww jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2011, 02:54   #2
Darium
ford::average
 
Avatar Darium
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Kraków
Model: Ford Fiesta MK6
Silnik: 1.3 KAT 51kW
Rocznik: 22.11.2002
Postów: 101
Domyślnie Odp: Głuche stuki z okolic rozrządu

głupio stwierdzić ale zobacz czy są ślady oleju na elementach podwozia, jest dość sporo uszczelek i miejsc gdzie może uciekać np, olej ze skrzyni biegów, mi uciekł właśnie przez małą uszczelkę przy wale, dopiero przy samym kole były ślady, dolany olej i działa.

Gęsty olej trzyma się elementów a wraz z wzrostem temperatury może robić się bardziej płynny, przy wyższych obrotach lepsze jest smarowanie. takie wytłumaczenie usłyszałem przy takich samych objawach, przy czym podobno zdążyłem zanim się uszkodziła skrzynia, chociaż podobno mam też sprzęgło do wymiany:/
__________________
Auto jest symbolem wolności, niezależności,
ale Fiesta to coś więcej
Darium jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.