Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2018, 19:47   #271
mrhenio
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Kartuzy
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 163
Domyślnie Odp: Bi-led Koito montaż

To pewnie tak jest skoro tak wszyscy mówicie....
Fajnie dowiedzieć się czegoś nowego po półtorej roku użytkowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: To teraz wałkuję cały temat od "a" do "z" i może i u mnie coś z tego będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mrhenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2018, 20:13   #272
Rapir20
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-04-2017
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2008
Postów: 68
Domyślnie Odp: Bi-led Koito montaż

Odłącz żarówki h1 od długich i potem włącz światła drogowe. Będziesz widział jak przesłony w bixenonach działają.
Rapir20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2018, 23:04   #273
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Bi-led Koito montaż

Cytat:
Napisał mrhenio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dopiję "soczek" i idę looknąć do auta jak to z bliska wygląda
Zamiast "lookać" lepiej posłuchać. Przy włączeniu drogowych wyraźnie słychać elektromagnes i opuszczenie przesłony, ale do tego musisz mieć drugą osobę, która włącza światła, a Ty słuchasz przy lampie.
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2018, 00:37   #274
fordes
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 05-04-2010
Skąd: małopolska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 209
Domyślnie Odp: Bi-led Koito montaż

Dokładnie - słychać to wyraźnie i dobrze widać ( np na ścianie) że światło pada z ksenonu a H1 to taki dodatek , który także przydaje się by "mignąć" komuś "długimi" jadać na dziennych.
fordes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2018, 23:08   #275
Thot85
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 14-11-2013
Skąd: Myszków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 50
Domyślnie Odp: Bi-led Koito montaż

Nadszedł sądny dzień, dzisiaj pierwszy reflektor skrętny z mojego mk4 trafił na zabieg wymiany soczewki... no i operacja się udała pacjent zmarł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie no nie jest tak źle. Po 2 godzinach walki udało się dopasować blachę montażową do kosza skrętnego i udało się wsadzić soczewkę do lampy (na ten moment bez ruszania radiatora, cięta tylko blacha montażowa). Jednak soczewka nie siada ładnie na kosz bo przeszkadza jej sam kosz :| zapewne da się to wyrzeźbić nie rozklejając lampy ale z racji że i tak jest masakrystycznie brudna w środku zapadła decyzja o rozklejeniu lampy... Niestety z braku odpowiednich narzędzi operacja została przerzucona na jutrzejszy wieczór. Po zrobieniu pierwszej lampy drugą będę próbował zrobić bez rozklejania.

Dam znać po jutrzejszych bojach.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Drugi dzień walki za mną.
Lampa rozklejona bez strat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ile w niej syfu było to masakra, a wszystko przez brak przez jakiś czas zaślepki w miejscu dostępu do żarówki od doświetlania zakrętów...
Ale do sedna sprawy. W mojej ocenie wymiana soczewki w reflektorach z soczewką skrętną jest możliwa bez rozklejania reflektora ale nie będzie to zabieg prosty. Wymaga to idealnego dopasowania soczewki do miejsca i dużej gimnastyki w dopasowaniu kosza soczewki skrętnej. W teorii można się bawić i wyjąć sam kosz z lampy dopasować wszystko i wsadzić kosz z powrotem do lampy i umieścić w nim soczewkę, jednak ja miałem problemy z wyjęciem kosza mając rozklejoną lampę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

no to może kilka zdjęć

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

naniesienie na blachę bi-leda konturu soczewki skrętnej

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

podcięta soczewka bi-led

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

przygotowany kosz soczewki skrętnej

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Soczewka bi-led w koszu soczewki skrętnej. Siedzi jeszcze za wysoka ale około 4mm pójdzie w dół po podcięciu radiatora, bo wadzi o dolną śrubę trzymającą soczewką no i lepiej nie będzie...

Z rzeczy które są zrobione a nie uwiecznione na zdjęciach.
Trzeba zmodyfikować wtyczkę od przesłony pozbawiając ją obudowy bo inaczej soczewka nie dojdzie do kosza :|

Może jakby założyć inną maskownicę na kosz to lepiej będzie to wyglądać...

Zdam relację z następnych etapów pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Thot85 ; 16-02-2018 o 23:23
Thot85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 19:45   #276
Mike44
ford::beginner
 
Avatar Mike44
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-08-2010
Skąd: Legnica
Model: MKI | MKIV
Silnik: 2.0 | 2.0
Rocznik: 1993 | 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: Bi-led Koito montaż

Cytat:
Napisał Puch_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może zbierzemy kolejną grupę chętnych? Ewentualnie czy nasz sprzedający oferuje też niższą cenę przy pojedyńczych kompletach?

Przy okazji dopytam obecnych użytkowników, jak wrażenia po pierwszych tygodniach, wciąż pozytywne?
Podpinam się - jakieś zapisy są może?
__________________
Nie sztuką jest kupić igłę i ją odpicować,
sztuką jest kupić trupa i go odpicować!
Mike44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 20:03   #277
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Bi-led Koito montaż

Cytat:
Napisał Mike44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakieś zapisy są może
W dziale sprzedam znajdziesz w dobrej cenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 10:23   #278
mrhenio
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Kartuzy
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 163
Domyślnie Odp: Bi-led Koito montaż

Cytat:
Napisał pgrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamiast "lookać" lepiej posłuchać. Przy włączeniu drogowych wyraźnie słychać elektromagnes i opuszczenie przesłony, ale do tego musisz mieć drugą osobę, która włącza światła, a Ty słuchasz przy lampie.
No kurczę ręki nie dam sobie uciąć, ale u mnie panowie na prawdę nie słychać tej przesłony ani tym bardziej nie widać "podnoszenia" stojąc autem przy ścianie. Załączają się tylko żarówki H1. Coś mi tutaj nie gra z tymi lampami...
mrhenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 10:32   #279
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Bi-led Koito montaż

Podłączyłeś dobrze ? Sprawdź na "krótko" czy przesłona działa.
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 10:54   #280
mrhenio
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Kartuzy
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 163
Domyślnie Odp: Bi-led Koito montaż

Ja nic nie odłączałem ani nie podłączałem. Kupiłem samochód i nie interesowałem się tym, nigdy do lamp nie zaglądałem, cały czas tak jeżdżę
mrhenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.