Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Transit i Tourneo Courier
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2020, 21:40   #41
ninalken
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 11-12-2019
Skąd: Poznań i okolice
Model: Ford Tourneo Courier
Silnik: 1.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 25
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Chcesz dużo i tanio jeździć to alternatywą jest gaz... ja jak już wcześniej wspomniałem kupiłem ecoboosta już zagazowanego w instalacji Prinsa. Normalnie w życiu bym tyle za instalację gazową nie zapłacił... chociaż nie wiem jaka jest różnica cenie benzyna - diesel. Może warto zamiast diesla dopłacić do gazu w benzynie? Jak się do 90-100km/h leci tak 2500obr to około 7l. gazu, jak ok. 120 to ok. 8l. Jeżdżąc na benzynie w cyklu mieszanym (z przewagą trasy) zejść poniżej 7l. Pb jest ciężko, z czym moja Kia Ceed 1,6Pb nie miała problemów. Więcej niż 130km/h to tym autem nie widzę sensu jeździć, bo się po prostu do takich prędkości wg mnie nie nadaje. Dla mnie to taki przereklamowany rumak czyli po prostu osiołek do bujania po okolicy a nie na długie trasy. Auto ma jak na razie przeszło 80kkm i odpukać żadnych problemów...

ninalken jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 22:17   #42
denon2000
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-04-2004
Skąd: LUBLIN
Model: Focus IIFL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 427
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Cytat:
Napisał pers Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uwierz ,jazda i ekspolatacja ecoboosta wychodzi znacznie taniej niż dieslem w tym samochodzie. Mówię już o całokształcie związanym z serwisem i późniejszymi kosztami napraw. Przy 120 pali mi ok. 6 na tempomacie, przy 140 ok. 7,a przy 90 poniżej 5 l. I nie są to zmyślone ,ani zaniżone liczby. Po tym co czytam to ja dziękuję za taki silnik , tylko dlatego, żeby zaoszczędzić 1-1,5 litra na setke w porównaniu do tego co spala ecoboost. A mam już 100 tys. i zero wizyt w serwisie. Pozdrawiam
Sam zastanawiam się nad kupieniem Transita Couriera i mam dylemat co do silnika. TDCI ma swoje wady, ale Ecoboost tez święty nie jest. 1.0 pali więcej - liczmy 1,5l litra różnicy na 100km (po 100k km to ok. 7500zł zł w plecy ) plus ryzyko poważnych awarii - pękające tłoki i przegrzewania się (wystarczy rzucić okiem na dział Fiesty i Focusa)powodujących konieczność szukania nowego motoru.....

Ostatnio edytowane przez denon2000 ; 03-02-2020 o 07:04
denon2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2020, 06:04   #43
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Pers nie generalizuj.
Ja mam 1.5tdci i 217.000 na blacie. W tym czasie normalny serwis i lata.
W dziale focusa jest właśnie temat omawiany ecobiusta 1.0 gdzie tłok zrobił papa przy przebiegu 140.000, także nie ciesz się za bardzo, że serwisu nie widzisz bo ten silnik ma opinie jednorazówki. Koszt remontu 7-9 tysięcy. Utrata na wartości właścicieli 1.0 też będzie duża bo już dużo takich przypadków jest.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2020, 12:15   #44
Krasomowca
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.5 TDCI Duratorq
Rocznik: 2019
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

To jest niesamowite, że my - (nie)szczęśliwi właściciele Fordów Tourneo Courier 1.5 TDCI Diesel, zaczynamy po podobnym czasie eksploatacji dochodzić do wniosków dotyczących prawnego rozwiązania tego problemuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Trafiłem na to forum dziś, bo mam taki problem jak Panowie - auto kupione w lipcu 2019 r., auto wyprodukowane miesiąc wcześniej w Turcji, pierwsza akcja serwisowa po 5,5k - zmiana oprogramowania i odessanie oleju (i tutaj znów - serwisant na miejscu powiedział mi, że nie wymieniono całości, natomiast przy kolejnej akcji serwisowej - dowiedziałem się, że napisane jest w raportach serwisowych, że olej jednak wymieniono - bez kosztów po mojej stronie). Kolejny serwis - tydzień temu - po 12,5k - znów bez kosztów odessano olej (bez zmiany w oprogramowaniu), z dopiskiem - że nie najlepiej użytkuję to auto, bo w raportach im wychodzi gaszenie samochodu co 14 km - a to dla diesla źle.
No ale pytanie - czy ktokolwiek przed zakupem mówił mi, że muszę jeździć koniecznie więcej, bo będą kłopoty? czy gdzieś to mamy w w papierach zakupowych? (choćby drobnym druczkiem?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Proponuję pogadać o dwóch rzeczach - pierwsza to sprawy prawne - wrzucajmy tu wszystko i wymieniajmy doświadczenia związane z dochodzeniem sprawiedliwości, może trzeba będzie szerzej to rozgłosić to Ford tym się zajmie poważniej. Wydaje mi się, że sprawa byłaby do wygrania z tytułu choćby rękojmi - dostaliśmy po prostu wadliwy produkt - pytanie, czy trzeba zakładać sprawy (są na rynku wyspecjalizowani prawnicy od tego ale Ford i Salony pewnie też będą ich miećGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., czy może można z tym pójść choćby do UOKiKu.

Druga rzecz - kwestia radzenia sobie z problemem do czasu daj Boże szczęśliwego wyrokuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jechałem kiedyś Uberem z kierowcą Forda Mondeo, który miał do swojego komputera przypięte coś, co pozwalało mu łączyć sie przez aplikację komórki z autem - i doskonale widział, ile ma zapchania tego filtra DPF i kiedy musi na to uważać- to pozwoliłoby może efektywniej jeździć tym autem do czasu rozwiązania problemu. Ktoś coś wie na ten temat i jak to zainstalować w aucie?

Pozdrowienia!




Cytat:
Napisał Rafał K. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co wyczytałem w internecie , jest to nowa konstrukcja, powstała w wyniku zmniejszenia średnicy cylindrów silnika 1,6. W serwisie odmówiono mi udzielenia informacji na ten temat. Pytałem od kiedy ten silnik jest montowany w samochodach Forda. Otrzymałem "dyplomatyczną" odpowiedź - Cyt. " Nie mogę panu udzielić odpowiedzi na to pytanie" Silnik ten jest montowany w modelach Transit Tourneo i Fiesta. Po niedzieli udam się do UOKiK, aby dowiedzieć sie jakie kroki powinienem podjąć jako klient, w zaistniałej sytuacji, aby na drodze prawnej nie popełnić żadnego błędu.
Krasomowca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2020, 14:19   #45
mate.sz
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 18-02-2020
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.5 TDCi 100KM
Rocznik: 2018
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Mój Tourneo Courier wyjechał z salonu w lutym 2019 - silnik 1.5 TDCi 100KM
Zapowiadało się bajecznie, a jest podobnie jak w waszych opisach.
Po roku użytkowania ciągle wracają komunikaty wymiany oleju i natychmiastowej wizyty w serwisie: pierwszy po około 5k km (sławetna przyczyna: zła eksploatacja pojazdu) i następne okresowo, co około 4-5k km. Ostatni komunikat serwisowy miał miejsce po tej zakrojonej akcji aktualizacji oprogramowania, do której listownie wzywał Ford, a więc problem jest dalej nierozwiązany.
Tryb jazdy mieszany, w dni robocze robię ok. 35 km w jedną stronę do firmy.
Aktualny przebieg to ok. 23k km.

Po ostatniej wizycie serwisowej, znowu wysłuchałem historii o aktualizacji oprogramowania i że tym razem nie powinniśmy się spotkać wcześniej, jak na przeglądzie okresowym. Po wyjechaniu z serwisu nie musiałem długo czekać - włączyły się kontrolki natychmiastowej wizyty serwisowej i engine check - tym razem coś nowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po wstępnej diagnostyce, czekam na wymianę czujnika ciśnienia katalizatora.

Na dotychczasowe naprawy w salonie nie mogę narzekać - wszystkie rozliczone w ramach gwarancji, z wyłączeniem przeglądu okresowego. Jednak problem pozostaje nierozwiązany.

Podejmując kwestie prawne:
Czy orientujecie się jaki jest czas obowiązywania rękojmi w przypadku, gdy właścicielem / użytkownikiem (samochód w leasingu), jest firma?
mate.sz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2020, 23:58   #46
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

O krokach prawnych napisałem w temacie " DPF w silniku 1,5 TDCI"
1 czerwca 2020r wchodzi w życie ustawa zrównująca uprawnienia małych firm z uprawnieniami klientów indywidualnych z tytułu rękojmi. Nie oznacza to jednak, że do tego czasu nie trzeba i nie można nic zrobić. Ja po czwartej wizycie w serwisie z tym samym problemem napisałem do Ford Polska Sp. z o. o. pismo wzywające do skutecznej naprawy auta. Nie jestem specjalistą w dziedzinie motoryzacji, bo być nim nie muszę. Stwierdzam jako użytkownik auta, że przeprowadzona w tym samochodzie akcja serwisowa 19B19 jest nieskuteczna. Problem cały czas powraca. Nie byłem poinformowany przez sprzedawcę, że auto to powinno być eksploatowane w jakiś szczególny sposób. Nie ma o tym żadnej wzmianki w instrukcji obsługi samochodu. Serwis próbuje obciążać klientów kosztami napraw, tłumacząc to jakimiś tam zasadami ustalonymi wewnętrznie w " Firmie" o których klient kupujący auto nie jest informowany. Jest to wprowadzanie klientów w błąd. Nikt raczej nie kupił by tego samochodu wiedząc, że będzie musiał wymieniać w nim olej co 3-4 tys.km. Gdzie tu ekologia? Nikt też ani słowem nie wspomina o większym zużyciu paliwa niż to podawane przez producenta. Niemiecki koncern za podobne przekrety dostał sporą karę. Śmieszna jest też na razie ustna odpowiedź serwisu na zadane przeze mnie pytanie: " Kiedy została ogłoszona akcja serwisowa 19B19". Odpowiedziano mi, że jest ona ogłaszana dla każdego egzemplarza samochodu indywidualnie i jest nią data znajdująca się na liście wzywającym na akcję serwisową. Śmieszne. Czekam na pisemną odpowiedź na moje wezwanie do skutecznej naprawy auta. Niedługo czeka mnie pierwszy przegląd. Potem pewnie zaangażuję rzeczoznawcę do oceny stanu oleju silnikowego przy wystąpieniu awarii po raz kolejny. Żałuję, że nie trafiłem na to forum przed zakupem auta, ale z całą pewnością się nie poddam. Wielu posiadaczy Courierów i Fiest z tym silnikiem ma ten sam problem, myślę ze pozew zbiorowy byłby o wiele skuteczniejszy, bo zapewne nie ma co liczyć na polubowne załatwienie sprawy. Nagłośnienie w mediach często pomaga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2020, 17:55   #47
Krasomowca
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.5 TDCI Duratorq
Rocznik: 2019
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Nie jestem prawnikiem i nie wiem, czy możemy zakładać pozew zbiorowy, którego przedmiotem są różne auta - ale jeśli byłaby jakaś możliwość wspólnego wystąpienia poszkodowanych przez Forda - to oczywiście jestem za - w pojedynkę na pewno trudniej...
Krasomowca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2020, 20:03   #48
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Auta nie są różne. Problem dotyczy konkretnych modeli z takim samym silnikiem. Dlatego była ogłoszona akcja serwisowa. Podjęte w jej ramach działania nie rozwiązują jednak problemu technicznego występującego w tym aucie.
Porozmawiam z moim adwokatem jak to jest z pozwem zbiorowym.
Nie jest to w naszym kraju popularne, ale w końcu mamy sądownictwo zapatrzone na " europejskie" wzorce. Zmiany powoli widać wszędzie, dotrą i tam. Moim zdaniem nagłaśniając sprawę w mediach mamy szansę coś wskórać. Do tego potrzeba wielu osób chcących walczyć o swoje prawa. Wielki koncern motoryzacyjny powinien dbać o swój wizerunek i nie wypuszczać na rynek bubla. Medialny szum źle wpływa na sprzedaż. W dzisiejszych czasach konkurencja na rynku jest ogromna. Wszystcy zdają sobie z tego sprawę, przynajmniej powinni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 12:22   #49
Krasomowca
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.5 TDCI Duratorq
Rocznik: 2019
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Mam akurat auto kupione na jednoosobową firmę zatem zobaczę, czy problem pojawi się po raz trzeci (mam 12,5k przebiegu obecnie ale jeżdże sporo po mieście - średnia trasa wg ostatniego serwisu to 14 kmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i czy prawo się zmieni tak, że mali przedsiębiorcy będą mogli korzystać z rękojmi.

Jeśli Ford nie zachowa się na poziomie - to poza prawnymi działaniami - sporo gazet i dziennikarzy motoryzacyjnych mamy w WawieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak czy owak - zachęcam do kontaktu - wysłałem wiadomość z tel. na priv.
Krasomowca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 21:52   #50
Piterada
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-10-2019
Skąd: okolice Torunia
Model: courier
Silnik: 1.5 Duratorq 100 km
Rocznik: 2019
Postów: 14
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Przecież courier to miał być w założeniu producenta miejski "maluch". Małe wymiary wygodne parkowanie na zatłoczonych ulicach. W serwisie mówią teraz że niewłaściwe użytkowanie. Na trasy są inne modele forda.
Piterada jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.