Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2010, 15:24   #381
grafmarr
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-04-2010
Model: Mondeo MKIV Kombi Ghia
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 209
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC w mondeo mk4

Tak, to takie radio. Wiem, że z BT/VC bez USB wszystko działa (oczywiście po gimnastyce z kabelkami i wtyczkami). Jeśli chodzi o USB to nigdzie nie znalazłem jednoznacznej informacji dla akurat tego radia. Na angielskim forum najczęściej piszą o współpracy z Navi NX dla tych roczników, albo o zupełnie nowych rocznikach 2008/2009.

grafmarr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 15:27   #382
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC w mondeo mk4

Jeśli masz dostęp do takiego modułu to spróbuj. Ta sama instalacja. Więc to tylko kwestia przełożenia modułu. Jak nie będzie działać to możesz zostawić (bez działającego USB) albo sprzedać. Zainteresowanie jest duże.
__________________
Ford C-Max 2007 1.8 FlexiFuel
Ford Fiesta 2009 1.6 TDCI
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 18:44   #383
grafmarr
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-04-2010
Model: Mondeo MKIV Kombi Ghia
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 209
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC w mondeo mk4

Rzecz w tym, że wszystko do instalacji muszę kupić i zdecyduję się na to dopiero po upewnieniu się, że wszystko będzie działać (w tym USB). Dla samego BT/VC nie chce mi się inwestować. Moduł niestety nie jest tani.
grafmarr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 18:50   #384
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC w mondeo mk4

Nie wiem jaki jest twój poziom wiedzy w temacie, ale oprócz kabla który musisz kupić w serwisie za 190 zł resztę tzn moduł, mikrofon i manetkę kupujesz na szrocie.
Nie kupuj modułu w serwisie BO JEGO TRZEBA ZAPROGRAMOWAĆ - inaczej nie działa..... Moduł w serwisie kosztuje ok 850 zwykły i jakieś 950 z usb.

Ja teoretycznie mógłbym sprawdzić czy taki moduł pracuje z tym konkretnie radiem, tyle że nigdy jeszcze nie miałem go w ręku. Te bez USB to i owszem i to kilka.
__________________
Ford C-Max 2007 1.8 FlexiFuel
Ford Fiesta 2009 1.6 TDCI
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 07:31   #385
zdzislaw22
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Model: monde
Silnik: 20
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC w mondeo mk4

Cytat:
Napisał glucosum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie kupuj modułu w serwisie BO JEGO TRZEBA ZAPROGRAMOWAĆ - inaczej nie działa..... Moduł w serwisie kosztuje ok 850 zwykły i jakieś 950 z usb.
NIE, podkreślam NIE jest to prawdziwa informacja. Moduł kupiony u dealera działa od razu po włożeniu bez żadnego programowania.
zdzislaw22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 10:05   #386
grafmarr
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-04-2010
Model: Mondeo MKIV Kombi Ghia
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 209
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC w mondeo mk4

Dziękuję za odzew.
@glucosum: mój poziom wiedzy wynika z analizy instrukcji opracowanej przez "zdzislaw22", całego naszego wątku na tym forum, całego analogicznego wątku na forum angielskim fordmondeo.org oraz 2 wątków na forach rosyjskich. Myślę, że dałbym radę sam skompletować odpowiednie elementy i dokonać odpowiednich modyfikacji w instalacji, aby zadziałał system BT/VC. Niestety nie mam pewności, że będzie działało USB, a jest to główny powód dla którego chciałbym się brać za tą modyfikację. Samo BT/VC nie jest dla mnie takim powodem.
@zdzislaw22: wiem, że moduły nie wymagają przeprogramowania, dzięki za potwierdzenie.
Rzeczywiście, moduły w ASO nie są tanie, ale jest to w zasadzie jedyne źródło modułów w wersji anglojęzycznej, a tylko taka mnie interesuje. Jeszcze ważniejszym powodem kupowania modułu w ASO jest brak na rynku wtórnym właściwej wersji modułów z USB. Dla zainteresowanych podaję, że moduły z USB 8M5T-19C112 występują w kilku różnych wersjach (nie mylić z wersjami językowymi), kolejno:
- 8M5T-19C112-AK, kod Finis 1566770
- 8M5T-19C112-AL, kod Finis 1577856
- 8M5T-19C112-AM, kod Finis 1583717
Wersje *L i *M obsługują strumieniowanie audio stereo przez Bluetooth, czego nie ma wersja *K. Z modułami serii 8M5T... powinno się używać mikrofonu 8M5T-19A391-AB, kod Finis 1532666.
Jeśli jest jeszcze ktoś, oprócz mnie zainteresowany uzupełnieniem Sony CD o instalację BT/VC z USB, to podaję za źródłem angielskim, że można sprawdzić wersję oprogramowania w radiu Sony przez jednoczesne naciśnięcie klawiszy 1 i 6 oraz przytrzymanie przez kilka sekund (przy radiu włączonym oczywiście). Pojawia się kilka sekwencyjne wyświetlanych informacji, wersja oprogramowania to pierwsze wyświetlenie w stylu np. 04-05-02 (to jest wersja z mojego radia). Na anglojęzycznym forum niejaki "dbeyzade" podaje, że następujące wersje wspierają działanie BT/VC:
05-03-01, 05-03-02, 05-03-03, 05-04-01 - ta ostatnia wersja była aktualna w lipcu 2008 r. Niestety ten temat nigdzie nie został rozwinięty, a przynajmniej ja nie znalazłem, dlatego nie wiem na ile jest to prawdziwe. Gdyby tak było, to moje Sony 1CD (11.2007) w ogóle nie mogło by działać z żadnym modułem BT/VC, a to wydaje mi się mało prawdopodobne chyba, że w tym samym czasie Ford miał takie radia z różnymi wersjami oprogramowania i wkładał je do samochodów zależnie od specyfikacji, czy w instalacji jest BT/VC, czy nie. Nigdzie też nie doczytałem, czy można wgrywać nowe wersje oprogramowania np. przez IDS w ASO.
Zapraszam do wspólnych poszukiwań dla rozwiązania problemu.
grafmarr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 11:04   #387
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC w mondeo mk4

Może wyraziłem się nieprecyzyjnie ale podtrzymuję swoją opinię.
Jeśli chcesz podłączyć moduł prosto z serwisu i CHCESZ aby działały wszystkie jego funkcje (głównie chodzi o VC bo z info od użytkowników forum wynika że BT działa u każdego który prawidłowo podłączył go kablami).
A programowanie nie dotyczy modułu (w nim jak na chwilę obecną nie można zmieniać języka VC, możliwa jest natomiast jakiś upgrade oprogramowania modułu w serwisie poprzez takie pseudo USB ) tylko tyczy się "nauczenia modułu obsługi prawidłowej komend słownych. Dlaczego. Bo nikt z was nie może kupić modułu konkretnie do danego modelu z uwzględnieniem daty produkcji - a producent samochodu wgrał oprogramowanie które jest zgodne z modułami z danego okresu czasu.
Oczywiście sytuacją zupełnie wyjątkową jest przypadek w którym nasi forumowicze zakupili sprzęt z dość dużą zbieżnością dat produkcji.
Podam przykład : Moduł z s-maxa 2008 (czyli mondeopodobny) zupełnie odmówił współpracy z fiestą 2009 (która fabrycznie wyposażona jest moduł). Co prawda dało się BT wykryć telefonem ale nie można było sparować.
W kudze z blaupunktem fx bluetooth działa zarówno z modułem z s-maxa 2008 jak i c-maxa 2007 - natomiast VC absolutnie nie działą.
__________________
Ford C-Max 2007 1.8 FlexiFuel
Ford Fiesta 2009 1.6 TDCI
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 11:13   #388
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC w mondeo mk4

S-Max ze stycznia 2007 z kwadratowym radiem Ford 6006CDC (wbudowana zmieniarka 6CD, nie-SONY), taki jak tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jaki moduł BT/VC będzie pasował? taki jak do Mondeo z owalnym 6000CD czyli 8M5T-19C488 ??
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 14:15   #389
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC w mondeo mk4

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
S-Max ze stycznia 2007 z kwadratowym radiem Ford 6006CDC (wbudowana zmieniarka 6CD, nie-SONY), taki jak tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jaki moduł BT/VC będzie pasował? taki jak do Mondeo z owalnym 6000CD czyli 8M5T-19C488 ??
Do mondeo z 6000CD pasują moduły rozpoczynające się cyfrą 7. Te z 8 pasują do soniaka.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 18:45   #390
brystol
ford::average
 
Avatar brystol
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo[MkIV]
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: wrzesień 2009
Postów: 66
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC w mondeo mk4

Potwierdzam. Strzreszku potwierdził tą informację można powiedzieć organoleptycznie na moim i swoim samochodzie...
brystol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.