Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-07-2010, 11:31   #421
Decybelq
ford::average
 
Imię: Grzes
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 50
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC w mondeo mk4

Cytat:
Napisał grafmarr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Decybelq: wyjaśnienie jest w tym wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
nie bardzo rozumiem ten wątek czyli mam zrobić upaded

Decybelq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2010, 14:28   #422
grafmarr
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-04-2010
Model: Mondeo MKIV Kombi Ghia
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 209
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC w mondeo mk4

Trzeba się skoncentrować na postach "Steve TR". Miał on podobny problem do Twojego i w tym wątku został on rozwiązany. Trzeba dobrze przeanalizować treści tam zawarte. Nie zrobię tego za Ciebie.
Update firmware'u radia Sony może być jednym ze sposobów.
grafmarr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2010, 15:09   #423
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC w mondeo mk4

Pierwsze moduł masz w wersji ze zmiennym kodem pin
(chyba), po drugie ja też mam samsunga avile i pracuje on dość kapryśnie (wiadomo moduł noki), testy prowadź na nokiach. Są prawie w 100 % zgodne.
Sprawdz w radiu czy masz opcje bluetooth. Jeśli tak znaczy że działa. Problem z parowaniem
__________________
Ford C-Max 2007 1.8 FlexiFuel
Ford Fiesta 2009 1.6 TDCI
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2010, 20:45   #424
kola1971
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-05-2010
Skąd: Łódź
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC w mondeo mk4

Witam. Od miesiaca jestem właścicielem Forda Kugi. Autko nabyłem z odtwarzaczem Sony ale bez modułu BT/VC. Dzisiaj wpadł mi w ręce moduł 8M5T-19G488-AN i pomyślałem sobie że można by było to doinstalować. Mam w związku z tym pytanie - czy procedura opisana w tym wątku, a odnosząca się do Mondeo będzie miała zastosowanie w Kudze? W którym miejscu fabrycznie w Kudze ten moduł się znajduje? Jeżeli znajduje się za schowkiem to w jaki sposób tenże zdemontować? Wymontowałem dziś lampke przy lusterku i zlokalizowałem wolny przewód (trzy pinowy - żółty , czarny i biały) czy jest to przewód do mikrofonu czy może do czegoś innego? Poniżej zdjęcia modułu. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kola1971 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2010, 22:19   #425
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC w mondeo mk4

Gratuluje posiadania KUGI.

Kuga = Focus = C-max

Zasady te same co na forum obowiązują.

Zakładałem do Kugi i działa od samego początku dobrze. Wydaje mi się że warto założyć.

Nie kombinuj ze schowkiem. Za dużo roboty. Wiązka z forum do fiesty (190 zł) + moduł + mikrofon.
Moduł ukryj za radiem. Mi się tak udało. Bez odkręcania. Odkręcić trzeba tylko pasażera filtr przeciwsłoneczny i konsolę na suficie.
Będziesz chciał więcej info to pisz na PRIV
__________________
Ford C-Max 2007 1.8 FlexiFuel
Ford Fiesta 2009 1.6 TDCI
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2010, 08:02   #426
brystol
ford::average
 
Avatar brystol
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo[MkIV]
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: wrzesień 2009
Postów: 66
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC w mondeo mk4

Mam pytanie do kolegów posiadających moduł typu 8M5T w mondeo. Kiedy zainstalowali mi moduł serii 7 to nie podawał głosu na głośniki samochodowe ale radio wyświetlało ciekawe funkcje min. rozmowy nieodebrane i listę ostatnio wybieranych numerów. W obecnej wersji wszystko działa poprawnie ale nie mam wcześniej wymienionych funkcji i w zasadzie mogę wybrać numer z ksiązki lub wbić numer z przycisków numerycznych radia..... trochę słabo.
Pytanie do posiadaczy modułu 8M5T - czy wy też tak macie ?
brystol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2010, 19:11   #427
kola1971
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-05-2010
Skąd: Łódź
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC w mondeo mk4

Jestem właśnie po montażu... Miałem troszkę problemów ale jakoś przebrnąłem. Okazało się, że po wpięciu wszystkiego bez problemu sparowałem telefon (iPhone) i spróbowałem nawiązać połączenie i tutaj pierwszy problem - mnie słychać ja natomiast nie słyszę niczego, kompletna ciiisza... Okazało się, że jednak w mojej konfiguracji troszeczkę musiałem pozmieniać kabelki we wiązce tudzież dołożyć jeden kabelek. Po godzince rzeźbienia SUKCES!!! Słyszę i jestem słyszany! Nie działa mi jednak opcja Voice Command... Żadnej reakcji na przycisk Voice. Jedyny komunikat jaki usłyszałem ze strony samochodu to prośba o wpisanie wyświetlonego numeru PIN do telefonu celem jego sparowania. Prośba została wypowiedziana czysta angielszczyzną przez bardzo miłą PaniąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Nasunęło mi się pytanie czy jednak nie trzeba czegoś zmienić w konfiguracji samochodu? Za wszelkie sugestie związane z Voice Command z góry dziekuję. Dodam tylko, że moja Kuga fabrycznie wyposażona w audio SONY 1 CD
kola1971 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2010, 23:02   #428
vito007
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2005
Skąd: Warszawa
Model: FF II kombi Ghia
Silnik: 2,0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 161
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC w mondeo mk4

Właśnie zamontowałem moduł bluetooth z USB (19C112) w nowym Fokusie (radio Sony 1CD).
Samochód nie miał fabrycznej instalacji, także trzeba było dokupić wiązkę rozgałęziającą.
Kupiłem wiązkę do Fiesty (podobno nie różni się niczym - oprócz o połowę niższej ceny - od wiązki do Fokusa) ale okazało się, że brakuje w niej kilku kabelków. Udało się jednak ją "usprawnić" dzięki schematom połączeń dostępnych na forach.
Po zamontowaniu i podłączeniu od razu wszystko "zagadało" (aż byłem zdziwiony).
Radyjko czyta mp3 z pendrive'a elegancko, błyskawicznie przełącza się z pliku na plik.
Telefon (Nokia E52) ruszył bez problemu i nawet działa streaming audio przez bluetooth.
Nawet działa VC pozwalając sterować głosem radiem, telefonem i klimą.
Nie trzeba było nic konfigurować, ani włączać/ustawiać w menu radia.
Także pełny sukces. Jedyny mankament tego rozwiązania to koszty........

Ostatnio edytowane przez vito007 ; 04-08-2010 o 23:06
vito007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2010, 08:04   #429
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC w mondeo mk4

udało mi się zdobyć moduł BT z USB ale w wersji 8M5T-19C112 (na górnej nalepce: Nokia RX-42 HW: 0500), a mam Focusa z połowy 2007 (już po mały liftingu) z radiem wymienionym na Sony 1 CD z 26.03.2009 (model CDX-FS34XCD), wersja SW 05...coś tam

Czy ten moduł zadziała u mnie? Radio będzie potrafiło wyświetlić kod PIN?

ps.
jeśli nie będzie działać, to 'oddam w dobre ręce' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM

Ostatnio edytowane przez mayak ; 25-01-2013 o 09:37
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2010, 23:35   #430
vito007
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2005
Skąd: Warszawa
Model: FF II kombi Ghia
Silnik: 2,0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 161
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC w mondeo mk4

Powinno działać. Problem może być z wiązką rozgałęziającą. Ta od Fiesty (tańsza) nie ma kilku kabelków odpowiedzialnych za przesyłanie dźwięku.
Moduły serii 8M5T generują kod przy parowaniu telefonu przez bluetooth.
radia już z 2008 roku potrafiły wyświetlić kod.

Ostatnio edytowane przez vito007 ; 05-08-2010 o 23:39
vito007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.