Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2010, 13:44   #1
bikej
ford::average
 
Avatar bikej
 
Zarejestrowany: 24-11-2006
Skąd: opolskie
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 184
Domyślnie "Torque" - diagnostyka silnika, osiągi i inne

Dzisiaj odkrylem bardzo ciekawa aplikacje na swoj telefon. WIem, ze oprocz telefonow z androidem jest tez dostepna na iphone'y.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wydaje mi sie, ze wielu posiadaczy aut (nie tylko fordów) wyprodukowanych od 1995 do dzisiaj moze uznac ja za przydatna.

Aplikacja to przede wszystkim (ale nie tylko) interfejs komputera samochodowego - tego, do ktorego podpinaja sie mechanicy.
[mam nadzieje, ze nie myle jakis pojec, ale jakby co to poprawcie mnie;]

Aplikacja ma naprawde duze mozliwosci. Oprocz diagnostyki sa tez takie bajery jak pokazywanie sredniego i chwilowego zuzycia paliwa, predkosci, obrotow, temperatury oleju, itp. Takze w formie prymitywnego HUD display (kladzie sie tel. na desce rozdzielczej, pod szyba, a telefon generuje odwrocony obraz, dzieki czemu widoczny jest na szybieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mozna tez mierzyc przyspieszenie 0-100 i inne.
Mozna rowniez zapisac przebyta trase (za pomoca gps w telefonie) z dolaczonym logiem danych z silnika.

Oprocz aplikacji trzeba sie oczywiscie zaoptrzec w interfejs, ktory podpina sie do gniazda diagnostycznego w aucie (w fordzie pod kierownica), i ktore musi posiadac bluetooth.
Np. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Z przesylka to wyjdzie jakies 80-90zl.
Na YT mozna znalezc filmiki prezentujace program. Np. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Za w przyszlym tygodniu zamowie i jak juz dojdzie z chin to podziele sie wrazeniami:]

__________________
Focus 1.8TD --> Mondeo 2.0TD & Fusion 1.4 --> Smax 2.0TD --> Ranger 2.5TD --> der Neue Fiesta 1.25 --> Focus MK2FL (historia zatoczyła koło
Ulubione auto: Subaru SVX:]

Ostatnio edytowane przez bikej ; 15-10-2010 o 13:46
bikej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2010, 14:38   #2
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Torque" - diagnostyka silnika, osiągi i inne

Jaka cena z przesyłką ?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może bym też wziął...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2010, 13:38   #3
johop
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-05-2008
Model: S-MAX, Transit L3H2
Silnik: 2.0 TDCi 150(180)KM, 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2015/16, 2016
Postów: 98
Domyślnie Odp: "Torque" - diagnostyka silnika, osiągi i inne

Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie.
johop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2010, 12:40   #4
bikej
ford::average
 
Avatar bikej
 
Zarejestrowany: 24-11-2006
Skąd: opolskie
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 184
Domyślnie Odp: "Torque" - diagnostyka silnika, osiągi i inne

Sprzet testuje od paru dni i na razie jestem bardzo zadowolony (pomimo, iz moja "kosta" ODBC made in china nie zawsze poprawnie dziala:/).
Program ma mase opcji i na razie wszystkiego nie obczailem.
To co mi sie podoba na chwile obecna najbardziej to wskazniki sredniego i chwilowego zuzycia paliwa (ktorych w aucie nie posiadam).

Poza tym sa miedzy innymi takie wskazniki, ktore mozna sobie ustawic: przyspieszenie 0-100kmh, 0-60mil, 1/4 mili, temperatura powietrza (nie wiem gdzie jest czujnik), temp oleju i cisnienie, temperatura cieczy chlodzacej, obroty silnika, moment obrotowy, poziom paliwa, cisnienie paliwa, moc KM (w danej chwili), cisnienie kolektora dolotowego, temperatura powietrza dolotowego, rozne woltomierze, polozenie przepustnicy (%), turbo boost, predkosc z ODBC, predkosc z GPS, i inne, ktorych nie potrafie przetlumaczyc z angielskiego.
Nie kazda opcja dziala, ale wiekszosc tak - ponoc zalezy to od pojazdu i tego, jakie informacje udostepnia przez ODBC.

Mozna tez spradzic historie błędów, identyfikowac kody bledow, kasowac je, itp.

Kazdy parametr moze byc wyswietlany w formie wskaznika elektronicznego, zegara analogowego, badz grafu z historią. Kazdy w trzech rozmiarach do wyboru.

Czasem musze kilka razy odpalic program, bo nie zczytuje wszystkich danych z interfejsu (ponoc to przypadlosc takich "kostek" ODBC z chin; tworca softu zaleca kupienie kilka razy drozszego zamiast "China").

Komorka musi byc podlaczona do ladowarki, bo program starsznie ciagnie baterie (w sumie nie dziwota, bo program uruchamia korzysta z GPS oraz bluetooth).

Podsumowujac fajna zabawa za raczej nieduze pieniadze (kostka ODBC za ok 70-80 z chin kupiona na ebayu - przesylka szla do mnie 11 dni i koszt programu na komorke - 13zl).
__________________
Focus 1.8TD --> Mondeo 2.0TD & Fusion 1.4 --> Smax 2.0TD --> Ranger 2.5TD --> der Neue Fiesta 1.25 --> Focus MK2FL (historia zatoczyła koło
Ulubione auto: Subaru SVX:]
bikej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2012, 20:37   #5
GRAFTECH
ford::beginner
 
Avatar GRAFTECH
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2011
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Model: MONDEO MKIII GHIA
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Odp: "Torque" - diagnostyka silnika, osiągi i inne

Dawno nikt nie pisał widzę - to się podłączę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie dopisałeś, że ładnie zdejmuje błędy z komputera, pokazuje kąt wyprzedzania zapłonu, ilość paliwa, temperaturę w baku (nie wiem po co), przepływki też ładnie sczytuje choć wolno to robi (odświeżanie) i pokazywanie zbyt wielu elementów równocześnie, błędy kasuje w wielu innych samochodach, z tym że ja korzystam z blue... ELM 327 jako połączenie do OBD2, w moim benzyniaku kasowałem też kiedyś różne rzeczy, zanim nie wymieniłem sondy lambda... zresztą Torque w połączeniu z ELM polecam dla amatorów i nie tylko.
__________________
2.5V6 2001 doprowadzony do stanu prawie org.
E30, 320i coupe 84/01 - była ładna sprzedana :-(
GRAFTECH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2012, 17:57   #6
JohnLenin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 320
Domyślnie Odp: "Torque" - diagnostyka silnika, osiągi i inne

Ciekawe czy jest na Symbian Belle i po polsku?
JohnLenin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.