Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-12-2021, 22:05   #21
Barabashkin
FCP member
 
Avatar Barabashkin
 
Imię: Oleksii
Zarejestrowany: 04-12-2019
Skąd: Stargard
Model: S-Max
Silnik: 2,0 D 140 KM
Rocznik: 2012
Postów: 64
Domyślnie Odp: Czujnik kąta skrętu

Taśma jest skalibrowana. Jak miałeś 270 stopni to znaczy że założyli ją nieprawidłowo na jeden obrót kierownicy. Można spróbować zdjąć kierownicę, i obrócić taśmę na jeden obrót wprawo. I założyć zero do zera. Ale taśma mogla zostać uszkodzona, kiedy kręciłeś kierownice poza wartości.
Jak będziesz zakładał inną taśmę - podłącz najpierw ją, ustaw pozycję zero, a potem już zakladaj na kierownicę

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Barabashkin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2021, 22:28   #22
michaelangelo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-06-2020
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czujnik kąta skrętu

Zdjąłem kierownicę, przestawiłem taśmę na 0 stopni ale wtedy zostało już tylko 270 stopni w prawo - dalej trzyma taśma. Nie mam pojęcia co robić?
michaelangelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2021, 22:26   #23
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Czujnik kąta skrętu

Cytat:
Napisał michaelangelo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mam pojęcia co robić?
Kupić nową tzn. kolejną używaną i ją poprawnie założyć, bo to jest podstawa, żeby ją później dobrze skalibrować. Przy niepoprawnym założeniu kręcenie kierownicy do oporu w lewo lub prawo powoduje zerwanie taśmy.
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2023, 11:13   #24
lgrzesz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-06-2023
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jak skalibrować czujnik położenia koła kierownicy ?

Kolego wiem że od tego wątku minęło kilka lat ale mam podobny problem i nie wiem jak go rozwiązać, udało się wyprostować tor jazdy? Pamiętasz może w czym był problem? U mnie geometria w normie, opony i g felgi przekładałem, cały czas ciągnie go na prawo







[QUOTE=radmol;3143918]Jak to się robi w forscanie? Da się to zrobić samemu?
Nie wnikajmy proszę co ma czujnik do ściągania auta bo rozbierzemy samochód na czynniki pierwsze. Wszystkie inne przyczyny zostały wykluczone. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to ja zawsze wysłucham i podziękuję.

Ale moje pytanie jest jak na początku - jak zrobić w forscanie kalibrację czujnika koła kierownicy, czy da się to zrobić samemu?[/QUOTE
lgrzesz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.