Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2009, 21:31   #11
Marcin_Olsztyn
ford::advanced
 
Avatar Marcin_Olsztyn
 
Zarejestrowany: 15-07-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Fiesta MK5
Silnik: 1.3 Endura-E
Rocznik: 2001
Postów: 204
Domyślnie Odp: opony letnie

Co do pierwszego pytania - dodalbym jeszcze zawartosc krzemionki. Co do drugiego - nie wiem nic o Osrodku itp. A czasy OZOS-u zakonczyly sie jakies 18 lat temu. Ale kolega pytal dobre opony , wiec moze pisz na temat zamiast bawic sie w uszczypliwosciGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ciekawi mnie jakich sam uzywasz, i ewentualnie ktorym jestes ich wlascicielem.

__________________
LG + Pioneer Car Audio = aż chce się jechać.
Marcin_Olsztyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2009, 08:12   #12
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie Odp: opony letnie

Cytat:
Napisał Marcin_Olsztyn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do pierwszego pytania - dodalbym jeszcze zawartosc krzemionki. Co do drugiego - nie wiem nic o Osrodku itp. A czasy OZOS-u zakonczyly sie jakies 18 lat temu. Ale kolega pytal dobre opony , wiec moze pisz na temat zamiast bawic sie w uszczypliwosciGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ciekawi mnie jakich sam uzywasz, i ewentualnie ktorym jestes ich wlascicielem.
Powiem tylko, Kolego Oponiarzu, że używam opon Uniroyal Rallye 680; jestem ich pierwszym właścicielem, bo z racji pochodzenia zawodowego - vide wspomniany OBR PO - nigdy nie założyłbym opon używanych, które jakiś zachodniak zdemontował uznając, że ich czas się skończył. Stać mnie na wozidełko - stać też na NOWE opony. Wydziwianie nad nazwami firm dzisiaj, przy zdominowaniu rynku przez Koncerny - spójrz na Swój zakład - mija się z celem, ponieważ i na tym polu masz górną i dolną półkę produktu i wiele fabryk produkujących. W czasach OZOS-u, który pracował na licencjach Uniroyala właśnie, możliwość kupienia osobowej opony z rzeźbą D 121 troszkę nobilitowała, bo wtedy były to naprawdę dobre opony, utożsamiane z marką OZOS "Stomil". Pozdrawiam.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2009, 14:38   #13
Marcin_Olsztyn
ford::advanced
 
Avatar Marcin_Olsztyn
 
Zarejestrowany: 15-07-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Fiesta MK5
Silnik: 1.3 Endura-E
Rocznik: 2001
Postów: 204
Domyślnie Odp: opony letnie

Dzis zalozylem letnie BFG Profiler 2 185/55/14. Pierwsze wrazenia z jazdy bardzo pozytywne - auto szybciej reaguje na ruchy kierownica, i lepiej hamuje.W porownaniu z Firestone , duzo cichsze. Poza tym ladnie wygladaja, kwadratowy profil sprawia ze wygladaja na na nizsze, no i bardzo ladny bieznik w ksztalcie litery V. Bardzo przyzwoite gumy, polecam i Wam.
__________________
LG + Pioneer Car Audio = aż chce się jechać.
Marcin_Olsztyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2009, 07:48   #14
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie Odp: opony letnie

Cytat:
Napisał Marcin_Olsztyn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzis zalozylem letnie BFG Profiler 2 185/55/14. Pierwsze wrazenia z jazdy bardzo pozytywne - auto szybciej reaguje na ruchy kierownica, i lepiej hamuje.W porownaniu z Firestone , duzo cichsze. Poza tym ladnie wygladaja, kwadratowy profil sprawia ze wygladaja na na nizsze, no i bardzo ladny bieznik w ksztalcie litery V. Bardzo przyzwoite gumy, polecam i Wam.
Przepraszam za "umolność", ale co rozumiesz przez pojęcie "kwadratowy profil"? To znaczy, że szerokość opony jest równa jej wysokości - bo wówczas mielibyśmy kwadrat...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wygląd rzeźby bieżnika i owszem...ładna i dodaje "dynamizmu" pojazdowi.

Ostatnio edytowane przez dresat ; 07-04-2009 o 07:52
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2009, 13:56   #15
Marcin_Olsztyn
ford::advanced
 
Avatar Marcin_Olsztyn
 
Zarejestrowany: 15-07-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Fiesta MK5
Silnik: 1.3 Endura-E
Rocznik: 2001
Postów: 204
Domyślnie Odp: opony letnie

Tzn. ze czolo ma duza powierzchnie styku z podlozem.
__________________
LG + Pioneer Car Audio = aż chce się jechać.
Marcin_Olsztyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2009, 07:31   #16
guziec86
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2009
Skąd: wro/gro
Model: fiesta
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 5
Domyślnie Odp: opony letnie

jeździłem na kleberach dynaxerach. Nie polecam. Zresztą krążą plotki że te opony, zaprojektowane na wodę, zachowują się na niej jak na lodzie :O

Kupiłem Fulda Ecocontrol i kolo jak mi zakładał lato na felgi, mówił że dobre gumy, bo ludzie co do niego przyjeżdżają wymieniać nawet tak mówia.

Cena we wrocławskim sklepie z ludzikiem na krakowskiej 170 zł za sztukę. Jeszcze nie rozjeżdżone, ale chyba całkiem całkiem. Z opisów nie są duzo gorsze od Michelinów.

pozdro 600
guziec86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2009, 13:18   #17
Marcin_Olsztyn
ford::advanced
 
Avatar Marcin_Olsztyn
 
Zarejestrowany: 15-07-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Fiesta MK5
Silnik: 1.3 Endura-E
Rocznik: 2001
Postów: 204
Domyślnie Odp: opony letnie

Tez slyszalem ze Ecocontrol dobre sa. Znajomy ma je w Ibizie, i zachwala. Ogolnie to wszystko lepsze od chinszczyzny.
__________________
LG + Pioneer Car Audio = aż chce się jechać.
Marcin_Olsztyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2009, 14:05   #18
macka
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: Poznań
Model: Focus mk2, mk3
Silnik: 2.0 TDCi, 2.0 TDCI
Rocznik: 2007, 2012
Postów: 319
Domyślnie Odp: opony letnie

ja kupiłem BRIDGESTONE ER300 195/50R15....bardzo fajne..cichutkieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a na wodzie nie "rzuca" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.z tego co widziałem patrząc z boku to sporo wody odprowadzająGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

a co myslicie o tych michelinach które redukują spalanie?? bo mi sie cos nie chce wierzyc...
macka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2009, 14:47   #19
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie Odp: opony letnie

Cytat:
Napisał macka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja kupiłem BRIDGESTONE ER300 195/50R15....bardzo fajne..cichutkieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a na wodzie nie "rzuca" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.z tego co widziałem patrząc z boku to sporo wody odprowadzająGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

a co myslicie o tych michelinach które redukują spalanie?? bo mi sie cos nie chce wierzyc...
Taka witamina C na potencję...Czymś trzeba oponę reklamowaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2009, 18:04   #20
Marcin_Olsztyn
ford::advanced
 
Avatar Marcin_Olsztyn
 
Zarejestrowany: 15-07-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Fiesta MK5
Silnik: 1.3 Endura-E
Rocznik: 2001
Postów: 204
Domyślnie Odp: opony letnie

Owszem redukuja spalanie, kosztem przyczepnosci. Niskie opory toczenia, ale bardzo przecietne na mokrym i w czasie hamowania. Bridgestone Turanza bardzo dobre gumy, wygrywaja ostatnie testy Auto Bilda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
LG + Pioneer Car Audio = aż chce się jechać.
Marcin_Olsztyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.