Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2013, 16:30   #41
XV 1900
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-04-2012
Model: Mondeo MK4 Titanium X+
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 50
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Czy naprawa alternatora wyciąganie i wkładanie go (alternatora) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mogło spowodować uszkodzenie tego kabelka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zrobiłby ktoś fotkę gdzie ten kabelek jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

XV 1900 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 17:57   #42
Wojtek Gdynia
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-03-2011
Skąd: Gdynia
Model: Grand C Max
Silnik: 1.0 eco 125km
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Raczej nie ma takiej możliwości alternator jest z lewej strony silnika a ten kabelek zaczyna się przy sterowniku wentylatora czyli po środku silnika i schodzi w dół w prawą stronę .
Wojtek Gdynia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2013, 11:07   #43
dziechu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Miałem nadzieję, że już nie będę musiał o tym pisać ale jednak...znowu nie załącza się wentylator przy włączaniu klimy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W zeszłym roku przy niedziałającej klimatyzacji pojechałem do elektryka i zdiagnozował uszkodzony moduł sterujący wentylatora. Używany na allegro + usunięcie błędu z pamięci kompa i klima działała - przez tydzień. Reklamacja u gościa z allegro przyjęta więc podesłał drugi moduł - i wszystko działało przez rok aż do dziś. Więc do tego samego elektryka dzisiaj jadę bo mnie już dobrze zna i co się okazuje - moduł sterujący wentylatora padnięty!!! Ten sam błąd komputera (wentylator - zwarcie do masy...). Wszyscy piszą o tym kabelku fioletowym więc mu mówię niech sprawdzi co i jak z tym kablem - może to nie moduł tylko ten kabelek - rozpruł izolację ale kabelek na całej długości ok - oscyloskopem sprawdził czy dochodzi sygnał z kompa do modułu i dochodzi więc kabelek w porządku. Wszystko się zatrzymuje na module - ale 3 raz- no Panowie może Ford to nie jest najlepiej zrobionym autem ale żeby 3 razy moduł padał to już jakaś przesada. Wentylator na krótko też działa z normalnymi parametrami napięcia i natężenia. Elektryk ma mi zrobić moduł od zera na własnych częściach itp. dając gwarancję.
Czy ktoś ma jakieś pomysły? Czy możliwe jest, że to coś innego niż moduł?
Będę wdzięczny za wszelkie rady.
dziechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2013, 13:47   #44
Bartez1982
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2013
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Sprawdź punkt nr.3

Dodam że wentylator nie załącza się przy każdej przezemnie opisanej usterce.
Pozdrawiam
Bartez1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2013, 15:58   #45
dziechu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Punkt 3 mówi o module na wentylatorze - to że winowajcą jest właśnie ta część to już chyba wiemy. Ale żeby to już 3 moduł siadł to mnie zastanawia...każdy był jednak używany???

Taka ciekawostka - siedziałem nad tym autem trochę po południu i chyba z 8 razy włączałem i wyłączałem klimę co jakieś kilkanaście minut i za każdym razem wentylator się załączał a klima chłodziła.

Wychodzi na to że od czasu do czasu ma po prostu humory - czy warto dla świętego spokoju dać 400PLN za nowy moduł zrobiony przez elektryka zakładając że to na 100% moduł jest uszkodzony i mieć pewność że za każdym razem klima zadziała?
dziechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2013, 16:24   #46
rafal8967
ford::average
 
Avatar rafal8967
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-12-2012
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 benzyna st-line
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Witam mnie po zimie po wlaczeniu klimy cos buczy pod maska po dodaniu gazu na 1 i 2 biegu troche glosniej, dodam ze klime nabijalem z 7 miesiecy temu czy ktos wie co to moze byc, chyba ze to normalne w fordzie..
rafal8967 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2013, 18:27   #47
Bartez1982
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2013
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Sorki pomyłka chodziło mi o punkt nr 2
Bartez1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2013, 19:24   #48
dziechu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Czyli wtyczka - tak. Więc wtyczka wygląda w porządku - nie widać żeby była zaśniedziała. Dostaje i zasilanie i sygnał. Może ponowię pytanie które męczy mnie najbardziej - a mianowicie czy możliwe jest, że padł już 3 moduł od wentylatora - co prawda każdy używany a nie nowy ale...3! Wg. elektryka nic nie wskazuje na to żeby dostawał złe napięcie czy natężenie.
dziechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 20:14   #49
dziechu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

W środę będzie nowy moduł wentylatora zrobiony przez elektryka z nowych części z gwarancją na rok. Jak szlag trafi też ten to będzie znaczyło że przyczyna leży gdzie indziej...
dziechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2013, 06:38   #50
Lukaszko
ford::advanced
 
Avatar Lukaszko
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Model: Ford Mondeo Mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał rafal8967 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam mnie po zimie po wlaczeniu klimy cos buczy pod maska po dodaniu gazu na 1 i 2 biegu troche glosniej, dodam ze klime nabijalem z 7 miesiecy temu czy ktos wie co to moze byc, chyba ze to normalne w fordzie..
Ja tez tak mam, tak jakby przy przyspieszaniu na 1 i 2 sprężarka klimy wkręcała się szybciej na obroty. Nie wiem czy tak ma być nie pamiętam jak było rok temu. Klima działa. Nabijana była rok temu i było z nią wszystko ok.
Lukaszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.