Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|mazowiecka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-08-2019, 19:13   #1
Jan1992
ford::amateur
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 09-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus ST MK3 LIFT
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2016r.
Postów: 1
Domyślnie Focus ST 2016r. 2.0 USA ratowanie pacjenta/ programowanie komputera, problemy

Dobry wieczór wszystkim,

Jest to mój pierwszy post na tym forum. Trzy różne osoby nie dały rady z moim problemem, więc sytuacja zmusiła mnie zamieścić post tutaj.

By było w miarę krotko, będę pisał w punktach tj. co wg. mojej wiedzy po kolei się działo z autem:

1. Wylicytowałem Forda Focusa ST 2016r. w USA/ auto mieć lekko uszkodzony tylni zderzak i uszkodzony przedni prawy błotnik
2. Auto przyjechało ewidentnie po kontakcie z wodą/ zero oznak życia, nie odpalało, odrobina piachu w skrzynce po bezpiecznikach itp.
3. "Specjalista" z polecenia od fordów po diagnozie stwierdził:
-Elektryka leży, samochód nie daje oznak życia, zegary nie wstają
-Auto ma bcm z którego nie da się nic wyciągnąć/zgrać (kompletnie martwy)
-Zostaje wymieniony bcm,pcm, sterownik silnika, rcm i srs airbag module i moduł radia;
4. Po tych operacjach "daje oznaki życia" (niestety nie udało mi się dokładnie ustalić do dzisiaj, co to dokładnie oznaczało); jednak nie da się zaprogramować/ sparować nowych modułów /zaprogramować nowego kluczyka, komputery od innego auta
5. Oddaje do innego "specjalisty", który miał sparować moduły itd.;
specjalista stwierdza, że nie ma komunikacji pomiędzy modułami i wiązka wnętrza gdzieś raz przewodzi, a raz gubi połączenie
6. Wyjąłem wiązkę wnętrza; nigdzie nie ma takiej samej (numery wiązki: G1ET 14014

Nikt nie podejmuje się sprawdzenia wiązki, ani nie gwarantuje powodzenia "odpalenia" mojego forda. Oczywiście poprzednie komputery mam, jeśli będą potrzebne.

Szukam kogoś, kto ogarnie mi temat kompleksowo; sprawdzi wiązkę, uzyska połączenie, sparuje moduły, zgra kluczyk, odpali auto, albo na początek chociaż elektrykę. Auto miało być dla mnie, stoi już 9 miesięcy; aż się łezka w oku kręci.

Uprzejmie proszę o kontakty; tzw. "ostatnia deska ratunku"; kogoś kto wie wszystko na ten temat

Dzięki za pomoc,
Pozdrawiam,
Jan
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2016-FORD-FOCUS-1FADP3L94GL309381_1.jpg (80.5 KB, 51 wyświetleń)

Jan1992 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2019, 23:35   #2
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Focus ST 2016r. 2.0 USA ratowanie pacjenta/ programowanie komputera, problemy

Odezwij się do mnie na PW we wrześniu.
Nowe elementy masz z legalnego źródła z dowodem zakupu czy giełda Poznań?

Do starych elektronicznych ktoś zaglądał czy da się je "ożywić"?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.