Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2019, 22:30   #1
peju
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5 Titanium sedan
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie Kupuje Forda Focusa - kilk apytań

Cześć wszystkim

Przymierzam sie na zakup nowego auta. Obecnie posiadam Audi A4 z 2005 wiec juz troche leciwe autko. Bardzo ta marka mi sie podoba ale ze wzgledu na cene oraz mega przekrecane liczniki i nabite kilometry w tych autach raczej nie stac mnie na nic w miare nowego. W firmie uzywamy samochodow sluzbowych Ford Focus Mk3 i bardzo spodobalo mi sie to autko oraz sposob prowadzenia. Przy niewielkim budzecie mozna juz zalapac sie na wersje Mk3 z 2017r. Poluje zdecydowanie na wersje Titanium w dieslu ale mam kilka pytan:
1. Czasem mozliwe jest znalezienie oferty na opcje ST ale interesuje mnie Kombi - bardzo malo ogloszen albo wcale. Nie spiszy mi sie i moge poczekac, moze cos sie trafi. Ale od razu pytanie: Wersja ST jest rowniez w dieslu 2.0 Tdci 185KM. Czy ktos wie jak wyglada spalanie w tym aucie np przy predkosciach autostradowych odpowiednio 120, 140 i 160km/h w porowdnaniu do klasycznego 1.5 czy 1.6 tdci 120KM ? Nasz firmowy przy duzych predkosciach v>160km/h i diesel 120KM pali naprawde duzo. Czy 2.0 z racji ze jest silniejszy to przy tych predkosciach bedzie mial nieco mniejsze czy wieksze spalanie?
2. Asysten Parkowania. Czasem przy skrzyni biegow widze dwa przyciski, czasem trzy i chyba max ile widzialem to 4. Czym sie roznia te funcke?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

peju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2019, 22:41   #2
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Kupuje Forda Focusa - kilk apytań

Wersja ST jest również w dieslu 180 KM. Ale jeśli nie jesteś w temacie, to wyjaśnię, że można kupić wersję 150 KM i zrobić upgrade do 180 KM, czyli wgrać fabryczny soft z mocniejszej wersji (to nie chiptuning). Dotyczy to zarówno benzyniaka 1.5EB 150KM jak i diesla 2.0 150KM.
Co do spalania, to jeździłem kiedyś kiedyś Focusem mk2 z dieslem 2.0 (to właściwie ten sam silnik co w mk3) i jego spalanie nie było zbyt ekonomiczne ani w ruchu miejskim, ani przy prędkościach autostradowych i dość mocno różniło się od danych fabrycznych. Średnio wychodziło ok.7.5-8l/100. Oczywiście nie jest to bardzo dużo, ale w aktualnie użytkowanym mk3 z benzyniakiem 1.6EB też mi tyle wychodzi. Myślę, że Diesel 1.5 będzie palił mniej niż 2.0.
Odnośnie drugiej kwestii, to ilość przycisków przy lewarku biegów zależy od wyposażenia. Mogą być 2, 3, 4, a może nie być nawet żadnego. Cztery guziki występują wtedy, gdy pojazd jest wyposazony w ASS (auto start stop), podgrzewanie kierownicy, włącznik czujników parkowania oraz asystenta parkowania. Jeśli są 3, to chyba brak wtedy funkcji podgrzewania kierownicy, a jeśli 2, to jest wtedy ASS i podgrzewanie kierownicy.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2019, 23:00   #3
peju
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5 Titanium sedan
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie Odp: Kupuje Forda Focusa - kilk apytań

Cytat:
Napisał kopson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
. Mogą być 2, 3, 4, a może nie być nawet żadnego.
Dzięki, teraz coś mi się rozjaśniło. Na drugim moim zdjęciu gdzie sa dwa guziki, wynika z tego, że nie ma włącznika czujników parkowania. co to oznacza? ze auta nie ma w ogole czujnikow parkowania czy ma, ale nie mozna tego wyłączyc? W ogloszeniu z tego zdjecia, jest podane ze czujniki parkowania sa tylko na tył, ale licho wie, czy oni czasem dobrze wszystko zaznaczają.

Co do upgradu silnika? Chyba pozostane przy 1.6 120KM. Czy tu mozna rowniez zastosowac upgrade i czy wiaze sie to z jakims ryzykiem? Obstawiam ze wtedy spalanie pozostanie tak samo a moze nawet o 0.5l spadnie?

Kolejne pytanie, czym różnią się te dwa przełączniki świateł:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

chodzi o symbole na pokretle - raz są trzy, raz sa cztery, dodatkowo na pokretle raz pojawiaja sie 4 cyferki (do czego to?) oraz dwa przyciski po prawej (do czego sluza?)

Dodatkowo mam pytanie o skrzynie biegów. Czy automat sie oplaca? Jest drogi w utrzymaniu badz co najgorsza w naprawie/wymianie?
peju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2019, 06:22   #4
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Kupuje Forda Focusa - kilk apytań

Na tym zdjęciu gdzie są 2 przyciski (od podgrzewania kierownicy i start-stopu) nie ma włącznika czujników parkowania. Ale to nie oznacza, że tych czujników w ogóle nie ma. Mogą być z tyłu, tym bardziej gdy widać je na zdjęciu, ale są aktywowane automatycznie przy wrzuceniu biegu wstecznego.

Co do diesla 1.5 120KM (1.6 miał 115KM i to jest starsza jednostka) to w tej wersji nie da się już wgrać innego fabrycznego softu, który by podniósł moc. Silnik ten występował w słabszych wersjach 95 i 105KM i wtedy można było zrobic upgrade do mocniejszej odmiany. Więc 120KM musi ci wystarczyć, albo pozostaje ci chiptuning Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zdjęcia pokrętła oświetlenia różnią się tym, że to pierwsze u góry ma ręczną regulację wysokości przednich świateł (w skali 1-4), a na tym drugim zdjęciu tego nie ma. Być może dlatego, że samochód ma wtedy automatyczną regulację wysokości świateł tak jak to jest np. przy ksenonach.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2019, 08:03   #5
peju
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5 Titanium sedan
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie Odp: Kupuje Forda Focusa - kilk apytań

No wlasnie ten chiptunning mnie zastanawia. Czy to miesci sie w granicach rozsadku czy raczej moze byc z czasem zabojcze dla silnika, turbu lub sprzegla?

Jeszcze na tym wlaczniku swiatek, sa po prawej dwa przyciski oznaczone jako "+" i "-" nawet tam gdzie nie ma recznej regulacji swiatel w skali 1-4. Od czego one sa?

naszlo mnie jeszcze kolejne pytanie, niektore modele maja rowniez czytnik kart SD. Na co jest ten czytnik? Czy duzy dotykowy ekran czyta multimedia, np filmy? czy to jest czytnik na mapy nawigacji?
peju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2019, 08:32   #6
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Kupuje Forda Focusa - kilk apytań

Cytat:
Napisał peju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dwa przyciski oznaczone jako "+" i "-" nawet tam gdzie nie ma recznej regulacji swiatel w skali 1-4. Od czego one sa
Podświetlanie dechy, zegarów.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2019, 13:21   #7
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Kupuje Forda Focusa - kilk apytań

Cytat:
Napisał peju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niektore modele maja rowniez czytnik kart SD.? czy to jest czytnik na mapy nawigacji?
Tak, to jest gniazdo na kartę do nawigacji. Jak chcesz przeglądać multimedia na ekranie, to musisz sparować telefon przez aplikację Android Auto. Takie możliwości ma nawigacja w wersji SYNC3.

Bump:
Cytat:
Napisał peju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No wlasnie ten chiptunning mnie zastanawia. Czy to miesci sie w granicach rozsadku czy raczej moze byc z czasem zabojcze dla silnika, turbu lub sprzegla?
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od zakresu przeprowadzonego tuningu i późniejszej eksploatacji.
Chiptuning nie jest zabójczy dla silnika i innych elementów, ale na pewno je bardziej obciąża.
Jest wielu przeciwników i zwolenników tuningu, również na naszym forum. Niektórzy zajmują się tym profesjonalnie, a inni to rzemieślnicy-amatorzy. I tych należy unikać.
Najbezpieczniejsza i najtrwalsza opcja to silnik z fabrycznymi parametrami i skrzynia manual. Przynajmniej ja tak uważam.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2019, 16:05   #8
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Kupuje Forda Focusa - kilk apytań

Cytat:
Napisał kopson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niektórzy zajmują się tym profesjonalnie, a inni to rzemieślnicy-amatorzy.
Możesz to rozwinąć ? Tylko bajki o indywidualnym programie , szytym pod konkretne auto i zmóżdżaniu się tunera aby było idealnie już słyszałem.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2019, 17:24   #9
peju
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5 Titanium sedan
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie Odp: Kupuje Forda Focusa - kilk apytań

Sam efekt chipa znam po autopsji na swoim aucie ale tutaj bardziej mi chodziło o ten silnik 1.5 120KM czy to sie nadaje, jest sens i ma jakies przeciwskazania.
Dziekuje wam za pozostale odpowiedzi, juz wiele mi sie rozjasnia.
Co do karty SD i nawigacji, to rozumiem, ze kazde auto z tym duzym ekranem ma od razu gniazdo SD? I teraz, jesli nie dostane od poprzedniego wlasciciela karty z mapami, to jak je zdobyc?
SYNC3? Interesuje mnie rocznik 2016/2017 - z tego rocznika nawigacja juz bedzie spelniac ten wymog?

Przegladam wciaz oferty i rodza sie nowe pytania:
- Czy tempomat w mk3 po lifcie (wersja tytanium) jest tzw tempomatem aktywnym?
- Zauwazylem ze w wersji Titanium sa nieco inne siedzenia niz w standardowym mk3 jakie mamy w sluzbowych autach. Czym sie roznia? jest w tym jakis dodatkowy komfort?

Titanium:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Standard:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
peju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2019, 06:01   #10
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Kupuje Forda Focusa - kilk apytań

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz to rozwinąć ? Tylko bajki o indywidualnym programie , szytym pod konkretne auto i zmóżdżaniu się tunera aby było idealnie już słyszałem.
Radku, nie to miałem na myśli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chodziło mi o to, że niektórzy (a tacy są nawet na naszym forum) zajmują się tuningiem profesjonalnie, mają porządny warsztat i hamownię, znają się na rzeczy i wiedzą jak zrobić to dobrze i bezpiecznie. I do takich można pojechać na modyfikację. A inni - wprost przeciwnie. Myślą, że skoro mają komputer, program i podłubią trochę przy silniku, zamontują jakiegoś powerboxa, to zrobią klientowi porządnego chipa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Właśnie takich rzemieślników pseudotunerów należy unikać.

Bump:
Cytat:
Napisał peju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SYNC3? Interesuje mnie rocznik 2016/2017 - z tego rocznika nawigacja juz bedzie spelniac ten wymog?

Przegladam wciaz oferty i rodza sie nowe pytania:
- Czy tempomat w mk3 po lifcie (wersja tytanium) jest tzw tempomatem aktywnym?
- Zauwazylem ze w wersji Titanium sa nieco inne siedzenia niz w standardowym mk3 jakie mamy w sluzbowych autach. Czym sie roznia? jest w tym jakis dodatkowy komfort?
SYNC3 pojawił się w Fordach właśnie na przełomie 2016/2017, więc trzeba sprawdzić czy w danym egzemplarzu, który cię interesuje, już jest. Fachowcy z naszego forum mogą jednak zrobić zmianę SYNC2 na SYNC3.

Tempomat aktywny (ACC) był jako opcja za dopłatą. W Titanium seryjnie występował zwykły tempomat.

Siedzenia jak siedzenia. W Titanium trochę lepiej wyprofilowane są boczki i mają inną tapicerkę. Stąd ta widoczna różnica.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.