Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2020, 08:53   #1
aestheticdefect
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-07-2020
Model: Cmax 2
Silnik: 1.6 130km
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie System głośnomówiący nie działa mimo "braku błędów"

Hej!

Problem wygląda tak, że w C-MAX II nie działa od kupna mikrofon. Brat nie robił z tym nic przez 5 lat, ale teraz ja się bawię i chciałabym jednak korzystać z wbudowanych funkcji.

Sprawdzaliśmy z różnymi osobami przesył w przewodach - powinny być okej. Znajomy z lepszym programem do wyszukiwania błędów - też nic nie znalazł. Polecił mi jedynie wymienić samą część z mikrofonem i sprawdzić, czy to coś da. Niestety nic, bez zmian.

Bluetooth działa bez zarzutów, mam normalnie dostęp do książki kontaktowej ect, jednak kiedy próbuję z kimś rozmawiać - ta osoba mnie nie słyszy. Tak samo z poleceniami głosowymi - również mikrofon nic nie rejestruje. Testowałam na kilku różnych telefonach.

Kiedy na komórce przełączę mikrofon na ten z smartphona, to słychać wszystko, także odpada opcja, że to przez brak podłączenia się do mikrofonu samochodowego.

Różne opcje testowałam, jednak wszelkie ustawienia są już tak dopasowane, że nie wiem czego więcej szukać w menu.

Jedyne co jeszcze mi przychodzi do głowy to mechaniczne uszkodzenie przewodów czy styków między podsufitką a dachem - samochód był kupowany jako używany i choć sprzedawca to zataił, potem wyszły na jaw wymieniane szyby, reflektor i chyba klepany dach. Tak zwane "wjechanie w krzaki". Chyba betonowe... Jednak czy w takim przypadku nie powinny się pokazywać błędy przy sprawdzaniu elektroniki? Brak przesyłu sygnału, cokolwiek? Albo jaką inną część jeszcze sprawdzić? Nie mam pomysłu już za bardzo czego tam szukać.

aestheticdefect jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2020, 09:05   #2
Pshemack
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 17-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi
Silnik: 1.6 tdci duratorq
Rocznik: 11.2012
Postów: 149
Domyślnie Odp: System głośnomówiący nie działa mimo "braku błędów"

1. Przywrócenie do ustawień fabrycznych modułu BT.
2. Odpiąć Aku ma 15 mint
3. Wymienić testowo modułu BT, dostęp łatwy, w C-max chyba za schowkiem pasażera.
Sprawdzić wiązkę i mikrofon. Zobaczyć czy dokładany , czy fabryczny i pospinać wszystko raz jeszcze.

Żadnym programem tego nie sprawdzisz.

Ostatnio edytowane przez Pshemack ; 24-07-2020 o 14:18
Pshemack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.